Lukier. Słodkie. Jak gotować oblodzenia i słodkie ...

Lukier. Słodkie. Jak gotować oblodzenia i słodki dla domu pieczenia.

Gotowanie Przepisy

Wiele wiedzieć mądrość, która oferuje domowe wypieki nie zaskoczy i zachwyci się gospodyni. Jeden z tych sztuczek – glazura. który nie tylko zdobi ciasta, ale również daje każdemu produktowi niepowtarzalny smak niuans.

Do dekoracji ciasta, babeczki, Ciasta wielkanocne . pierniki używać specjalnie gotowane lukier lub kremówki. Witryna oferuje Ci nauczyć się,

jak gotować oblodzenia i słodki wypiek w domu

Białko Glaze

Sok z cytryny – 1 łyżka (można użyć rozcieńczony kwas cytrynowy)

Oddzielić żółtka od bieli, trzepaczka do zwiększenia 3-4 razy miksera. Następnie kontynuuje się ubij stopniowo dodać cukier puder w małych porcjach. Do glazury dobrze utrzymywać głośność w trakcie ubijania dodać kwas cytrynowy lub sok z cytryny (jeśli nie posiadamy w magazynie, możemy wziąć 5-6 kropel octu). Ubij glazury do bujnego państwa i biały.

W razie potrzeby dodać wisienką farbowania kolor, który chcesz.

Białko napar Glaze

200 gr. woda

Jeśli chcesz, możesz dodać smaki i barwnika spożywczego

. W wodzie rozpuścić syrop z cukru i gotować, aż do „słabej ball” (w takiej małej ilości syropu, wlewa się do zimnej wody, nie należy rozpuścić Możesz sprawdzić swoją gotowość także spodobać: kroplówki ciepły syrop na palcach, jeśli ma konsystencję miękkie ciasto, syrop gotowy). Białka ubić, aż zwiększy objętość o 3-4 razy.

W syropu dodać białka, ubijając masę. Jeśli jest to pożądane, można dodać środki aromatyzujące i barwniki Ogrzać mieszaninę do 60 ° C i w trakcie mieszania dodać środki aromatyzujące lub barwiące.

Wyroby czekoladowe

200 g ciemnej czekolady

150 g sproszkowanego cukru

2 łyżki mleka

Roztopić czekoladę w misce w kąpieli wodnej. Dodaj cukier puder i mleko. Cook, mieszając, aż do uzyskania gęstego jednorodnej pasty.

Ten glazury doskonale nadaje kokos.

Owoc Lukier

500 g jagód lub owoców dowolnym dżemem

3 łyżki wody

Wymieszać zacięcie i wodę. Podgrzać mieszaninę w rondlu na średnim ogniu, mieszając od czasu do czasu, dopóki zacięcie się rozpuści. Gotować przez 1 minutę, a następnie przetrzeć przez sito.

Ten glazury powierzchni pieczenia można smarować kilka razy. W dekoracji kolorowy proszek dobrze nadaje.

Lemon glazury

200 g sproszkowanego cukru

W cukrem pudrem wlać wlać sok z cytryny. Grind mieszaniny z drewnianą łyżką, aż masa będzie gładka, lśniący kolor. Dodaj te waniliny, barwnika spożywczego (wyposażenie opcjonalne) i dokładnie wymieszać. Ten glazury powierzchni pieczenia można smarować kilka razy.

W biżuterii doskonale nadaje migdały.

Nakrętka czekolady glazury

50 g masła

Przez 100gramm:

Cukier puder

Czekolada biała

50 g ziaren, orzechów

Mleka 1 łyżeczka

Wanilina – do smaku

Zmiękczony masło i czekolada topi się w łaźni wodnej, dodać do mleka. Stopniowo dodawać cukier puder, posiekane orzechy, wanilii i poruszenie zdejmij z ognia.

Wlać wypieku pierwsza cienka warstwa szkliwa, to jest dobrze związany z powierzchni, a następnie do grubszej warstwy.

Pomarańczowy Glaze

Białko jaj

Cukier puder – 200 gr.

2 łyżki soku z pomarańczy

Oddzielić żółtka od bieli, pokonać z mieszadłem, aby zwiększyć 3-4 razy miksera. Kontynuując trzepaczka, stopniowo dodawać cukier puder w małych porcjach. Podczas ubijania, dodać sok pomarańczowy i nadal pokonując aż lukier bujną państwa.

Banialuki

2 szklanki cukru

1 szklanka wody

Wymieszać cukier z wodą i gotować do stanu zwanego „słaba piłka.” Sprawdzić sposób: Syrop wylano do zimnej wody (nie powinien topić) oraz palców rozchodzą jak miękkiego ciasta. Gotować, aż syrop, krawędzie patelni mokro przetrzeć czystą szmatką.

Ma to na celu uniknięcie syrop cukrowy. Gotowane syrop, zdjąć z ognia i ostudzić. Aby nie tworzy skorupę o słodkim, syrop, posypać powierzchnię zimną wodą.

Ochłodzić do temperatury syrop świeżego mleka i pokonać z mieszadłem, aż do białej masy homogenicznej. Gotowe słodkie pokrywa z mokrym ręcznikiem lub szmatką. Słodki biały odcień może, jeśli dodamy do niego kakao, jagód lub soku owocowego, silny wywar kawy lub dodać do smaku. Istotą owoce.

Jeśli słodkie należy zużyć natychmiast po przygotowaniu, a następnie przed użyciem w nią wlać trochę wody i ciepła.

Słodkie mleko

2 szklanki cukru

Wymieszać cukier z mlekiem. Gotować, stale mieszając, aż stanie „słabym spotkaniu” (opisane w przepisie Banialuki ). Aby syrop cukrowy podczas gotowania naczynia krawędzi przetrzeć wilgotną szmatką. Gotowane syrop trochę chłodny, posypać powierzchnię zimną wodą. Słodkie schłodzić do temperatury świeżego mleka. Ubij mieszalnika masy, aż do uzyskania jednorodnej masy.

Bita słodki pokrywę wilgotną szmatką.

W słodkie można dodać czekoladę, mocnej kawy, kakao. Nie dodawaj mleko słodkie jagody.

Słodki olej

Cukru pudru 1 szklanka

Zmiękczona masła lub margaryny 80 g.

1 łyżka esencję waniliową

Mleko – 2-3 łyżki

Połączyć masło, cukier, mleko w proszku 1 łyżka i esencją waniliową. Zabij miksera, stopniowo dodając mleko, aż będzie gładkie

Można gotować słodkie olej z różnymi dodatkami.

Pancake słodka czekolada

Przygotować słodkie oleju. Podłącz 1 łyżka kakao w proszku i 1 łyżka gorącej wody, ostudzić. Wymieszać z gotowane słodkie.

Pancake słodka kawa

Gotować słodkie olej, zastępując mleko z wodą. Podłącz 2 łyżki kawy instant i 1 łyżka gorącej wody, ostudzić. Wymieszać z gotowane słodkie.

Pancake słodkie cytryny

Gotować słodkie olej, zastępując mleko i wanilię z sokiem z cytryny. Możesz także użyć pomarańczowy lub wapna. Dodać 2 łyżki drobno słodkie starte skórkę.

Jeśli chcesz, słodkie barwniki.

Wisienką na pierników i piernika

1 szklanka cukru

0,5 szklanki wody

Wlać wodę cukru i miejsce sprowadzają się do stanu „grubej nici” (jeśli ścisnąć palcami niewielką ilość syropu, a następnie, gdy zwalnianie rozciągania cienki lub gruby gwint), usunąć pianę, która tworzy się na syrop e tsya i trochę schłodzić. W razie potrzeby dodać smaki syropów. Piernik Zwykle używam mięty lub anyżu.

Glazura na duże pierniki jest nakładać pędzlem (do tego celu dobrze nadają te, które smaruje produkty z jaj).

Małe pierniki w pełni zanurzyć się w syropie. Gdy są one pokryte lukrem, umieścić je na blasze i drenażu w ciepłym miejscu (w temperaturze 50-60 ° C), aż twardnieje oblodzenia.

Share →