Lukier

Lukier

Polewa jest masa cukru białka rysunku do dekoracji ciast i innych wyrobów cukierniczych. To może być biały lub kolorowy, dodając specjalne barwniki.

Recepty oblodzenia

Istnieje wiele przepisów na oblodzenia, ale większość piekarzy wykorzystać te wersje przygotowania:

"Lukier królewski",

Składniki:

 • 250 g sproszkowanego cukru;
 • 0,5 łyżeczki sok z cytryny;
 • 1 białko jaja.

Aby przygotować lukier należy przesiać proszku i dokładnie oddzielić białko od żółtka i pokonać widelcem, aż światła piany. Stale mieszając masę niezbędnych wlać cienkim strumieniem cukrem pudrem, aż do czasu i rytmu stabilnej mieszaniny. Sok z cytryny dodaje na koniec, bo jeśli go zalać, zanim produkty są bardziej kruche.

Oblodzenie przepis z albuminą.

Różnica tą metodą z poprzedniego preparatu jest to, że zamiast wykorzystywania surowego białka jaja kurzego sucha – mieszaniny albuminy czas, ale nieznacznie zwiększa ubijania (3-4 minut w trakcie pracy z surowego białka, albuminy 6-7 minut).

Oblodzenie przepis "Mehring puder",

Składniki:

 • 450 g sproszkowanego cukru;
 • 3 łyżki proszek "Mehring puder";
 • 6 łyżek z ciepłą wodą.

Ubij mieszaninę z mieszalnika przy niskiej prędkości przez 7-10 minut. Jej spójność dopełniany wodą. Białko w proszku Kup może być prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach.

Po gotowaniu, w oparciu o masę, może być malowany lub helu łzawienie kolory i oblodzeniem więc nie rozprzestrzenia, jest to konieczne, aby dodać trochę cukru w ​​proszku.

Elastyczne wisienką

Sztuka cukiernicza dekoracji osiągnęła nowy poziom dzięki wprowadzeniu elastycznego oblodzenia. Wcześniej dekoracji cukrowych wymaga bardzo uważnej obsługi, a praca z nimi jest długa i szczegółowa. Takie produkty wysychają przez dłuższy czas, to jest łatwe do złamania, oraz elementy dekoracyjne, uzyskując pożądany kształt miał wysuszyć na nierównej powierzchni.

Elastyczne pudru (Sugarveil) postanowiła większość tych problemów.

Główne zalety tej mieszaniny z Shugaveyl:

 • Ugniatania przez kilka minut, dodając odpowiednią ilość wody;
 • Dane zamrożenia przez pół godziny, a zwykle mieszanina około 12:00;
 • Elementy dekoracyjne są łatwo oddzielane od pergaminu lub polietylenu, przy czym nie ma przerw i elastyczna, nawet w przypadku wzorca jest bardzo cienka;
 • Mieszkania wzór łatwo przyjmuje formę powierzchni, na której jest umieszczony, czyli koronki gięcia może być przyklejony do ciasta lub jego części bocznej;
 • Wyroby ze elastycznego oblodzeniu można nanosić bezpośrednio na produkcie przed podaniem .

Remis koronki Shugaveyl rękę bardzo trudne, więc najlepiej użyć formy silikonowe z gotowych wzorów. Roztwór wlewa się do szablonu, a następnie dopasowane, a następnie łatwo usuwa się.

Pracować z kauczuku silikonowego można tylko mieszaninę Shugaveyl, ponieważ, zamrażanie, tworzy elastyczną konstrukcję, która może być łatwo usunięta. Dane ze zwykłej masy może rozbić w takich manipulacji. Elastyczny lace można w pełni wykorzystać taśmy lub pokroić na poszczególnych elementów wnętrza.

Jak radzić sobie z lukrem

Wyposażenie tort dekoracja pudru jednym z najstarszych, najpiękniejszych i kosztowne. Obecnie istnieje ponad 10 sposobów, aby udekorować masę białka cukier słodycze, ale zasada pracy z lukrem pozostaje bez zmian.

Aby przygotować dekoracje, konieczne jest, aby szkic produktu lub wziąć szablon. Następnie wybrany wzór jest na kawałku celofanu, tak aby wzór konspektu było wyraźnie widoczne.

Następnie gruby papier w kształcie stożka woreczek składa się z otworem w podstawie, która jest wypełniona masą rysunku. Następnie, delikatnie wyciskając lukier z szyszek, musisz wzór koła na matrycy, co powoduje masę w celofan. Otrzymana liczba jest do wyschnięcia.

Ponieważ produkty pudru ciasto zdobienia jest bardzo delikatna, należy zrobić trochę więcej niż to konieczne wykrojów. Aby dodać element wystroju jakąś formę, konieczne jest przygotowanie odpowiedniego formularza dopasowanie. Na przykład, malowane motyle suszone lekko otwartą książkę.

W tym przypadku okazało się to nie mieszkanie, ale z podniesionymi skrzydłami.

Aby uzyskać kabaretki produkt kuliste masy białka powinny być stosowane do małych napompowane balony, naoliwione. Po pudru jest sucha, przebite piłki i delikatnie pochodzących z otrzymanej biżuterii.

Poszczególne części mogą być związane z białka jaja, zasad sprzed wydawniczych z cukrem pudrem.

W zależności od wielkości części i wilgotności, a czas suszenia jest różne produkty. Zwyczajne kwiat schnie dwa dni, i ogromne elementy niezbędne do 5-6 dni. Blankiety można umieścić w piekarniku, ale temperatura w nim nie powinna przekraczać 40 ° C

Ozdoby na tort z polewą można umieścić na powierzchni gotowego (upieczone i schłodzone) jest wystarczająco suche wyroby cukiernicze, czekolada i inne słodycze, które nie wymagają żadnych specjalnych warunków przechowywania.

Gotowych drobne długie przedmioty obrabiane mogą być przechowywane w skrzynce w temperaturze pokojowej i zwykłej wilgotności. W żadnym wypadku nie można umieścić ozdoby oblodzenia w lodówce, a pod wpływem zimna, oni są rozcieńczane, więc wstępnie gotowane produkty umieszczone na torcie tuż przed podaniem.

Share →