Łuszczycy paznokci - leczenie, przyczyny i objawy (+ zdjęcia)

Paznokci leczenie łuszczycy, przyczyny i objawy (+ zdjęcia)

U osób chorych na łuszczycę z wysypka na skórze głowy i ciała pokryte włosami, następuje zajęcie płytki paznokcia (lub łuszczycowego software onychia).

Leczenie łuszczycy paznokci ukierunkowany jest na rozwiązanie głównych wskaźników chorób skóry, to jest do leczenia tkanki paznokcia. Zakażenie, które wpływa na samo życie stan emocjonalny pacjenta, aw niektórych przypadkach może być przyczyną psychicznego stresu emocjonalnego. Ta forma choroby łuszczycy mogą nie być widoczne.

Do tej pory istniejących fakt łuszczycy paznokci może być pierwszym sygnałem łuszczycy u pacjenta, i przez długi czas, aby być tylko wskaźnikiem zakażenia, nie ma wątpliwości. Badania doprowadziły do ​​hipotezy, że psoriazm paznokci i stawów są wspólne międzypaliczkowych przyczyny problemów (z różnych powodów) obiegu kapilarnej. 75-80% pacjentów z łuszczycowym zapaleniem stawów urazu nogi i tylko 5-7% pacjentów z objawami skórnymi.

Łuszczyca, która posiada objawy kliniczne zróżnicowana. W łuszczycy, są infekcje paznokci, takie jak: oniholizisa i onihomadezis, wgniecenia przypominają (objaw tzw „naparstki”), a trahionihiya Koilonychia, pod paznokciem krwotoku i nadmierne rogowacenie.

Etap rozwoju metod leczenia łuszczycy i paznokci

Pierwszy etap towarzyszy zmętnienia płytki paznokcia, i pokazuje rowki poprzeczne i wzdłużne (), „napёrstochnie” dołeczki obejmujące cały paznokieć. W późniejszych etapach oniholizisa rozwoju, z zastrzeżeniem utraty paznokcia być nadmierne rogowacenie, całkowite lub częściowe. Proces ten pochodzi z krawędzią paznokcia i postępuje wraz z rozwojem zakażenia, zachowując całą powierzchnię paznokcia. Paznokci, kolorem matowym, zmiany te są ze względu na zaburzenia mikrokrążenia, które towarzyszy nadmierne rogowacenie sterylny macierz paznokcia.

W większości przypadków, może to prowadzić do problemów, takich jak zakażenia bakteryjne lub grzybicze wtórnego.

Od informacji przedstawionych powyżej, można stwierdzić, że udział w łuszczycy paznokci, są bardzo różne, i diagnoza łuszczycowych onychia, może to być trudne, zwłaszcza znajdujące się w ciemności w trakcie choroby. W takich przypadkach lekarz musi wziąć pod uwagę wszelkie objawy łuszczycy, śledzić historię zakażenia, a także historię rodziny pacjenta.

W badaniu różnicowej łuszczycy i grzybicy paznokci onychia Nie należy zapominać, że w wyniku istnienia w podłożu patogennych grzybów nie mogą być wynikiem dla ostatecznego potwierdzenia ich hodistrofii grzybicze charakter jak łuszczycy paznokci, która dotknęła większą wrażliwość na infekcje patogennymi grzybami ale stosowanie kortykosteroidów i miejscowych nie poprawić proces. Nail Leczenie może prowadzić do leczenia grzybicy paznokci.

Leczenie łuszczycy paznokci – Bardzo długi i delikatny proces. W każdej postaci łuszczycowego onychia, niezawodny i skuteczny sposób na uzyskanie wyników jest zgodne z zaleceniami lekarza, staranne i dokładne nastawienie do paznokci i uniknąć wpływów środowiskowych. Tylko w ten sposób, ciężkich przewlekłych chorób, w tym łuszczyca i artropatia łuszczycowa onychia można przekształcić w sposób kontrolowany i rzadko nawracającego procesu.

Ważne jest, aby nie zapomnieć, aby zadbać o każdy dzień płytki paznokcia.

Share →