Macica jest w dobrej formie

Macica jest w dobrej formie

Wyrażenie «macica jest w dobrej formie» zaznajomieni z reguły u kobiet, które oczekują na dodaniu rodziny. Ten strach diagnoza i próbować zapobiec przez wszystkie możliwe oznacza lekarzy i przyszłe matki. A wszystko z powodu naruszenia tonem macicy jest warta zagrożenie ciąży.

Lub poronienia, aborcji, poronienia brakowało, przedwczesny poród – jest to niepełna lista rzeczy, które mogą prowadzić do macicy w tonie. Jak określić ton macicy, co ma robić i jak zapobiegać chorobom – opisania w niniejszej publikacji.

Macica jest w dobrej formie – co to jest?

Macicy kobiet jest pusta mięśni gładkich narządów, które składa się z trzech warstw:

    Powłoka zewnętrzna obejmująca macicy – obwód; Warstwa mięśni – myometrium; wewnętrzna błona śluzowa – endometrium.

W tym przypadku, włókna mięśniowe macicy charakteryzuje kurczliwości. Jednak w mięśniu macicy w czasie ciąży powinny być w stanie relaksu. Jeżeli umowa mięśnie i warstwy mięśni jest skompresowany, ciśnienia macicy występuje, co nazywa się wzmożone napięcie macicy.

Macica w tonie: niebezpieczeństwo?

Stan najbardziej niebezpieczna jest podana w pierwszym trymestrze ciąży, a hipertoniczność macicy może spowodować śmierć płodu. W początkowych stadiach zwiększone napięcie macicy z powodu zmniejszonego wytwarzania progesteronu i innych zaburzeń hormonalnych.

Skurcze macicy mogą powodować wielkie owoce, wielowodzie i ciąży mnogiej.

Najczęstszymi chorobami, które wywołują macicy hypertonus są:

    Infekcje wirusowe, które występują w postaci ostrej, różne zaburzenia medyczne, niesprawności systemu immunologicznego; aktywność fizyczna, stres i napięcie nerwowe, w którym przyszła mama; zapalne i choroby zakaźne w narządów miednicy; aborcji, które zostało przeprowadzone wcześniej;

Share →