Magazyn "Krokodyl" - Henry pracoholikiem Valcke

Magazyn "Krokodyl" – Pracuś Henry Valcke

Rzeczywiście, tak jest. Pracowałem kiedyś w magazynie i wiem, że około połowy lat 90-tych, gdy drukowanie ilustracje – zarówno dwu- i wielobarwne – metody separacji kolorów została wykorzystana. Czyli rysunek "wspólne" na czerwonym, żółtym i niebieskim, a następnie druku, zastosowano te same tusze. Pewne mieszanie ich otrzymano żądany kolor.

Często dodatkowo do mieszania i przemieszczenie się sito – wówczas można zauważyć, że część obrazu, ponieważ jest przesunięta w stosunku do głównego obrazu. Często jednak to małżeństwo drukowanie pogodzić.

Oczywiste jest, że często wymagane jest nowe wydanie książki, a nowe zdjęcia – spróbuj zapisać wszystkie próbki separacji! To ładowane prace artystów.

Jednak tak się nie stało, jeśli są stosowane ilustracje, które stały się klasykami. Do tej pory wydał "Przygody Robinsona Crusoe" i "Podróże Guliwera" rysunkami Jean Granville, "Alicja w Krainie Czarów"Ilustrowana John Tenniel, książki z ilustracjami Juliusza Verne’a i Louis Bussenar Rio – z ilustracjami Fehr. Wszyscy ci artyści malowane tuszem na papierze, a następnie, w druku, znaczki z obrazów wytworzonych przez grawerowanie i trawienia na tablicach trawienia, które później zdjęć i drukowane.

Oczywiste jest, że dane te mogą być tylko czarno-białe.

Share →