Malarstwo Opis Zaloty Duże

Malarstwo Opis Zaloty Duże

W połowie 19 wieku, kiedy publiczne dość śpiewania piękna i szlachetności, na horyzoncie pojawił się kultury narodowej Pavel Andriejewicz Fiedotow wykonawcy. Jego malarstwo miniaturowe czas były dalekie od klasyki i bohaterów – od ideałów. Ulubionym tematem artysty stał codzienność Rosjan z ich zalet i wad.

Na płótnie rejestruje ciekawą historię poprzedzającą zaloty, w którym zdarzyć ostatnie chwile przygotowania rodziny kupieckiej na spotkanie oblubieńca.

Natychmiast zauważalne jest centrum kompozycji cute girl w eleganckim, haftowane jedwabiem, widoczne powietrze sukni. Prawdopodobnie, to jest panna młoda, która woo głównym. Ona próbuje uciec przed przyjazdem narzeczonego, ale jej matka zmusza ją do pozostania w pokoju.

Niemal natychmiast na wzór wyjście w lekkiej muzyki pisał wiersze, wyraził „zaloty majorze”, dzięki któremu możemy zrozumieć szczegółowo rolę w tym odegrał dość każdy z tych bohaterów naszych obrazów.

Zatem intencją młodej uciec do innego pokoju, kiedy swat, autorzy wyjaśnić, jak z pozoru nieśmiała dziewczyna manieryzm jej charakteru, ze względu na jego pobliżu jest jasne, że przed przybyciem pana młodego i spotkania jest przygotowana lepiej. W obliczu jego matki, która utrzymuje córkę ucieczkę do sąsiedniego pokoju, można zobaczyć typowe cechy handlowca – autorytetu i roztropności. Najprawdopodobniej jej słowo w rodzinie i jest ważna decyzja w każdej sprawie. Obok widzimy większość kupca – dobrodusznym chłopa z krzaczaste brody, który próbuje zapiąć eleganckie i nie dość typowe dla niego ubrania, gotowych do długo oczekiwanego gościa.

Czego nie można zrobić dla innego udanej transakcji!

Swat, stojąc obok swego ojca, jego ręce na drzwiach wskazuje, gdzie zobaczymy słynny Casanova fornal majorze, podkręcił wąsa. Sądząc zerknął chytrze i zadowolony wyraz jego twarzy, on już się liczy wszystkie korzyści płynące z ich przyszłego małżeństwa. Oczywiście, że się tu żadnych uczuć i nie mówimy. On potrzebuje pieniędzy, które otrzymał w jego ojciec-w-kupca.

Taka umowa ślubu była normą dla społeczeństwa rosyjskiego, to się wyśmiewa z widocznych na Fedotov, że płótno typowych przedstawicieli jego współczesnego życia.

Dopełnieniem serii kolorowych zdjęć głucha babcia wieszaków. Zwraca się do asystenta handlowca o tym, co się dzieje, i gotować, trzymającego tacę z ciastem. Wszystkie te osoby – niedopuszczalne atrybuty społeczeństwa uzupełnienie wizerunku rodziny kupieckiej, bez nich obraz straci wielobarwność.

Pomimo ironią i sarkazmem świetle których mowa autora w jego twórczości, powinniśmy zwrócić uwagę na ogólną ciepłą atmosferę wrodzoną. Fiedotow wyśmiewany w jego praca nie jest konkretne przypadki ignorancji i wyroku ludzi i cechy rosyjskiego społeczeństwa jako całości. Ich własne postacie, w opinii bliskich przyjaciół artysty, którą kochał.

Oni nie są winni upadku moralności naszego czasu. Czy to możliwe, aby oskarżyć kupca, że ​​w ten sposób rozwiązuje swoje problemy, chcąc wspiąć się po drabinie społecznej? Panna młoda – uczucia nieszczerości, jeśli małżeństwo obiecuje jej przyszłość szlachty? W zalotów majora oczyszczenie dandy nic do zarzucenia: ożenić dla pieniędzy w tym czasie był, powiedzmy, w porządku rzeczy, to było modne, jest to możliwe, aby myśleć o jakiejś miłości, będąc bez grosza?

Okazuje się, że wszyscy bohaterowie filmu po prostu sytuacja zakładników, więc można śmiać się z nich, bez gniewu i bez zarzutu, ale tylko z pobłażliwym dobroduszną ironią.

Historia malarstwa w jego własne niezwykłe. Paul A. przed malowaniem nie mógł znaleźć odpowiedniego pokój, przeznaczoną do tego celu, kilka domów kilkanaście kupiec, wymaganego podobieństwa przypadkowo znajdujący się w jednej z restauracji rosyjskich. Poszukiwanie znaków wziął również więcej niż jeden tydzień, prototyp Majora był jednym z przyjaciół artysty.

Każdy dotyk, każda linia bohaterów, zajęty życia, artyście udało tak dokładnie odzwierciedla to, co się dzieje, jest to, że nie można nawet na chwilę wątpić w autentyczność i realizm, co się dzieje. Staje się interesującą dalsze losy córki kupca i majora: Czy są szczęśliwi? Jako kobieta, kupiec stawia teraz się w społeczeństwie, z uwzględnieniem jego nowy związek z szlachcica?

Istnieje wiele podobnych pytań. Wiadomo, że Fiedotow nawet zarysowane wzór kontynuacji, w której młoda rodzina przychodzi do domu panny młodej rodziców, ale do zakończenia tych prac artysty z jakiegoś powodu nie.

W tej chwili obraz Fiedotow „Zaloty Major” jest zapisany w Galerii Trietiakowskiej.

Share →