Małe mieszkanie - 55 pomysłów

Małe mieszkanie – 55 pomysłów

Co trzeba zrobić, aby stać się wielomieszkaniowy wizualnie duże, przytulne i wygodne? Po pierwsze, przeczytaj nasze porady!

Projektowanie małych mieszkań

Miło jest być kochanką przestronnych, gustownie urządzonych apartamentach, gdzie wszystkie meble domowe są zaprojektowane w tym samym stylu i miejsca odpowiednio zorganizowane i podzielone na strefy. Ale nasze domy często mają niewielką powierzchnię, więc ich rozmieszczenie – pilne pytanie. Co należy zrobić w małym mieszkaniu i nie wydawał się w pobliżu "ubite" rzeczy?

Rozszerzają przestrzeń małych mieszkań

Użyj jednorodną podłogi, wybrać jeden kolor ścian w sąsiednich pokojach. W ten sposób będziesz w stanie połączyć tekstura, kolor, styl.

Wykorzystać jasne, wyraziste odcienie. a nawet ciemny kolor, który z definicji zawęża przestrzeń, nie boisz. Przecież on ma swoje zalety: daje głębię i bogactwo, i pokój w końcu nie jest stracone, ale tylko wygrywa.

Wysokość pomieszczenia wpływa również na wielkość małego mieszkania: Przestronne niskiej pokój nie wydaje się. A do sufitu optycznie większe projektanci polecam mu wybrać farby lub tapety, które jest lżejsze niż ściany, nawet dla jednej tonacji. Zgodnie z tym, co się ciemniejszy sufit jesteś wizualnie zmniejszyć pokój.

To prawda, że ​​nie jest źle – to pokój będzie dodatkowy samolot, na którym oko może odpocząć.

Światło do mieszkania z niskim sufitem zrezygnować duże i ciężkie, ale, na przykład, z kloszem, zamknięcie bańki. Zwiększa reflektory miejsca: co sufit podwieszany, można osadzić go w ciągu kilku świateł i ciemne zimowe wieczory będzie złudzenie, że jesteś na plaży – tak jasno świecą.

Zrezygnować z dodatkowego wystroju, aby w domu bardziej funkcjonalne. Ciężkie dywany, aksamitne zasłony, potrzebne są świeczniki z brązu z żyrandolami.

Z akcesoriami również nie lepiej zastrzeżenie – Pozbądź się wszystkich rodzajów figur umieszczonych tu i tam, pamiątki przywiezione z podróży do różnych części świata.

Projektowanie wnętrz dla małych mieszkań

Najlepszy styl projektowania małym mieszkaniu – minimalizm. Wybierz, na przykład, Tradycyjne wnętrza w stylu japońskim, jest minimalistyczny. I regularnie wyrzucić stare rzeczy, przekształcić go w rodzaju rytualnego domu oczyszczania wszystkich zbędne i niepotrzebne. I znowu, jak paradoksalnie to brzmi, ale małej przestrzeni, można wizualnie zwiększyć.

  • Na przykład, małe mieszkanie jest lepiej pokonać wielkie rzeczy. Reguła "lepiej więcej niż dziesięć małych",
  • Jeżeli okno z widokiem na park lub z dachu można zobaczyć piękne stare miasto – zrezygnować z zasłon. Pokój staje się jaśniejszy, a przestrzeń za oknem będzie kontynuacją wnętrza.
  • Konwencjonalne zasłony lepiej zastąpić Roman żaluzje lub rolety.

Zmień swój pokój! Jak korzystać największy pokój w mieszkaniu? Być może to jest zarezerwowane dla pokoju dziennego, który jest używany bardzo rzadko, a wszystkie gospodarstwa domowe żyją w zwarciu.

Aby to zrobić inaczej: niech najbardziej przestronny pokój będzie twój – podłączyć go do sypialni i biura. Sposobem na oddzielenie miejsca pracy, można zbudować podium, co przetrwa biurko komputerowe. Dawny pokój zamienił się w sali rekreacyjnej dla całej rodziny.

Wszystkie meble w mieszkaniu stoi wzdłuż ścian? To nie jest do końca poprawne, jeśli obudowa jest mała. Powierzchnia może być stosowany nie tylko poziomo, ale również pionowo, tworząc dodatkowe warstwy.

Na przykład, w wąskim korytarzu powiesić półki, sięgając do sufitu, i umieścić je na rzeczy i książek, które korzystają na co dzień, ale od czasu do czasu.

Dodać mieszkanie przestronne i może być ze względu na minimalne techniki przebudowy, zastąpienie konwencjonalnych drzwi wahadłowych na przesuwne, używać wbudowanych szafek.

  • Wizualnie zwiększyć przestrzeń panele wstecznego, które są przymocowane do ściany, a nawet na suficie. Samoloty Lustro pomóc "pchnięcie" Ściany i pokój wizualnie poszerzyć. Ten sam efekt otrzymasz, jeśli umieścić szafę na ścianie z lustrzanymi drzwiami przesuwnymi.
  • Małe mieszkanie – Projektowanie wnętrz

    Share →