Mama Prezent własnymi rękami

Mama Prezent własnymi rękami

Dziecko prawdopodobnie będzie zachwycony przygotować prezent mamie propozycja własnymi rękami. ładne prezenty, ponieważ nie tylko odbierać, ale dać! Sprawić, że ktoś szczęśliwy – to super!

Teraz, gdy już zaopatrzony z prezentów, prosimy pogratulować wszystkich ulubionych kobiet z okazji! Bądź pewien, że będą wdzięczni za uwagę!

Mama Prezent własnymi rękami: bukiet kwiatów

Każda kobieta, jak się kwiatami. Nasz bukiet jest obecny, składający się z różnych kolorach, błyszczące i świątecznym opakowaniu z kokardą. Ale trzeba pomóc trochę dziecko, zrobił prezent dla mojej matki z rąk.

Najpierw przygotuj paczkę. Do rejestracji bukiet można po prostu wziąć prawidłowego pakowania przejrzyste dla kwiatów i odciął jej dolną część wąski, 15-20 cm Jeśli pakiet dostępny w Twoim domu, zbyt szeroka. – To nie ma znaczenia. Wziąć przezroczyste części opakowania celofan wycięte z nich odpowiadające wielkości stopu i czystej krawędzi ze sobą przez żelazo.

Tylko nie pozwól dzieciom biegać z żelaza!

Następnie wycina się z arkusza tektury bukiet, który nadaje się do rozmiaru i kształtu opakowania, tak, że łatwo pasuje do wnętrza. Czy stonowanych ich baza jasnozielony lub pozostawić białe.

Przejdziemy teraz do samego bukietu. Pierwsze losowanie (gwasz, markery lub kredki) łodyg i liści.

Następnie przejdź do kolorów. Weź kolorowy papier i zrobić tulipany. Aby to zrobić, zrobić kwadrat wycięty z papieru przekątnej, włożyć do niej zakręt, dolne rogi trójkąta jest podłączony do wierzchołka, a następnie końce lekko zagięte rogi – uzyskać tulipana.

Chryzantemy może wykonać metody aplikacji. Przygotuj się na 3 okręgi o różnych rozmiarach na każdy kwiat, płatki cięte co okrążeń, dostosowania się do obrabianego przedmiotu, trzymać się środka środku innym kolorze. I, oczywiście, w świąteczny bukiet mimozy nie może obejść się bez! Remis gałązkę zielonej farby, klej do nich żółte kwiaty wykonane z papieru lub bawełniane kulki.

Przyklej kwiaty na bazie tektury. Umieść bukiet w opakowaniu, jej elegancką muszkę.

Mama Prezent własnymi rękami: Pocztówka

Nie wakacyjny jest kompletna bez ulotek. Oczywiście, można kupić pocztówki, ale jak wiele bardziej interesujące, aby taki prezent mamie własnymi rękami!

Podstawą do karty złożonej w połowie będzie służyć kawałek tektury lub grubego papieru, przedniej strony, w którym chcesz ozdobić. Tradycyjnie w dniu 8 marca postanowiliśmy dać karty ze zdjęciami kwiatów. A jakie kolory są związane przede wszystkim z tego święta? To prawda, mimozy!

Zastanówmy się, jak najlepiej je zrobić.

Po pierwsze, mogą być wyciągnięte. Gałązki mimozy pokaż zielonej farby za pomocą pędzla lub ołówka, pisaki, kredki woskowe – jest dość prosta. A oto jak wyciągnąć wiele mimozy same kwiaty?

To nie jest takie łatwe, nawet dla dorosłych, a co dopiero dziecko. Tu dochodzimy do pomocy zwykłych patyczkami! Zanurz się w żółtej farby i drukować na papierze okrągłych kwiatów.

Po drugie, można dokonać precyzyjnej metody aplikacji mimozy. Gałązka wyciąć z papieru (lepiej, jeśli miałoby to dorosły, bo gałązka powinna być cienka, nie każde dziecko będzie poradzić sobie z tego rodzaju pracy) lub farby kleju. Aby to zrobić, rysunek ołówkiem, następnie klej PVA, dodać zieloną gwasz i delikatnie wycisnąć wąski pasek kleju linii podłogi ołówkiem.

Zapewnia oddział trójwymiarowy. Można narysować markerów gałązka.

Mama Prezent własnymi rękami: kolor jest również wyryte na różne sposoby

Na przykład, można wziąć żółty kolorowy papier, wyłup je na małe kawałki i pobrać kawałki w kulki (zabiera dziecko bawić i mieć pozytywny wpływ na rozwój umiejętności motorycznych).

Jeśli trudno jest oderwać okruchy i pobierz papier, zaoferować mu żółtą szczoteczką. Powstałe koraliki, klej kwiaty na gałęzi.

Nie można wykonać kwiaty z papieru i waty. Aby to zrobić, należy pobrać go z małych kulek. Jeśli wziąć zwykły biały bawełny, żółty kolor farby gwasz po wkleić je na gałęzi.

Złóż kwiaty z kosmetycznych waciki są żółte.

Możesz też zrobić mimoza suchych groch – po prostu trzymać połówki grochu na gałęzi, nawet nie trzeba malować.

Wewnątrz karty mają dziecko wyciągnąć co chciałby dać urlopu. Jeśli dziecko jest nadal trudne do rysowania, może „podpisać” kartę: delikatnie zanurzyć rączkę dziecka w farbie i wydrukować na wewnętrznej kart.

Mama Prezent własnymi rękami: ramka na zdjęcia

Doskonały prezent mama własnymi rękami jest dość obraz dziecka w domowej klatce.

Pomóż dziecku przygotować podstawy do ramy – można wyciąć z tektury (o grubości 1-2 mm) i wyciąć ze sklejki.

Stanowią podstawę koloru. Możesz albo pomalować farbą (jeśli gwasz, produkt musi być lakierowane, jak gwasz, po wysuszeniu, czy brudne farb akrylowych – nie jest to wymagane). Możesz wkleić na papierze kolor bazowy, taśmy samoprzylepnej lub szmatką.

Teraz możemy zacząć tworzyć! Ramki mogą być ozdobione muszli, żołędzie, guziki, cekiny, wstążki, koraliki, sztuczne kwiaty, koronki, małych miękkich zabawek … W skrócie, to wszystko zależy od preferencji i fantazji. Biżuteria może być przyklejony do ramy odpowiednim dla danego materiału do szycia lub kleju (jeśli rama jest wykonana z tkaniny). Wystarczy pamiętać, że jeśli dziecko chce się szyć się w polu, niech to czyni w obecności osoby dorosłej!

Nigdy nie zostawiaj dziecka z igłą każdy inny!

Pomysły do ​​dekoracji ramka może powiedzieć, dla których tworzone są ramki. Jeśli dzieciak zdjęcia na plaży – Udekoruj muszli ramki, pokaż taśmą fale kręcone przycisków wklejania w postaci ryb, łodzi lub innego tematu morskiego. Jeśli dziecko jest w zdjęcia spacery w lesie – ozdoba może być liście i gałązki.

Ramka do zdjęć dziewczyny mogą być ozdobione kwiatami i zdjęcia chłopców są bardziej odpowiednie, na przykład, sport motyw (oczywiście tylko wtedy, gdy Twoje dziecko uwielbia sport).

Nie jest źle, aby określić datę, „08 marzec 2011”. Najprawdopodobniej prezent zadowoli moją matkę lub babcię na kilka lat, a ona może zapomnieć, kiedy skończył. Data może być podpisana na odwrocie lub na samym ramy. Napis „ulubiona mama” nie boli.

Teraz wstawić wybrane zdjęcie w ramce – prezent dla mojej matki z gotowych ręce!

Mama Prezent własnymi rękami: wazon

Oczywiście, że dziecko może mieć różne wazony – od plastikowych butelek, papieru, plasteliny … Może już majstrować z dziecięcych takich produktów, lub mógłby doprowadzić je do przedszkola. Niemniej jednak, w jaki sposób o wiele bardziej interesujące niż tylko zrobić na pamiątkę, takich jak wazon, który może położyć prawdziwy bukiet! A moja matka prezent własnymi rękami będzie nie tylko przyjemne, ale także użyteczne.

Dodać ten wazon jest bardzo prosta. Wszystko czego potrzebujesz to butelki szklane i akrylowe farby do malowania szkła (zazwyczaj sprzedawane w papierniczych i dostaw sztuki sklepach). Jak malować butelki – to jest Twoja wyobraźnia!

Można rysować wzory na butelki, pozostawiając przezroczyste lub pomalować w całości lub w jakiejkolwiek kolor farby, a następnie narysować na tym tle całego obrazu. Na przykład, aby zwrócić się przytulny domek lub kota, skulona, ​​martwa natura, lub portret mojej matki.

Co ciekawe, oczywiście, nie jest łatwo podjąć butelkę i kręcone lub kolorowego szkła. Wtedy twój wazon będzie wyglądać jeszcze bardziej oryginalne i eleganckie.

Uwierz mi, domowe wazon uzyskać o wiele bardziej interesujące niż jakikolwiek kupiony w sklepie, a co najważniejsze – cudowny wazony być już żaden!

Aha, i nie zapomnij kupić kilka tulipanów lub mimozy na raz, aby pokazać możliwości swojego ojczystego wazonie. Niech mama (ciocia, babcia, siostra), aby upewnić się, że wazon jest szczelna i idealnie pasuje do wnętrza Twojego domu.

Tekst – Olga Anisimova, nauczyciel, kierownik pracowni sztuki

Ekspert Konsultacje Grupa:

Share →