Maniery przy stole: maniery przy stole

Maniery przy stole: maniery przy stole

Po zbadaniu etykiety tabeli, będziesz czuć się pewnie podczas jedzenia w każdym społeczeństwie kultury, a zwłaszcza — na recepcji społeczeństwa. Zachowanie przy stole ma liczba stałych reguł, których należy przestrzegać. Ludzie patrzą na twoje zachowanie przy stole i wyciągnąć wnioski, jak ty osoby kulturalnej i wykształconych.

Od maniery przy stole może być uchylony jedynie dwóch kochanków są sami i wykorzystują je jako grę miłosną.

Młodszy nie siedzieć przy stole przed starszymi. Każdy członek rodziny otrzymuje stole szczególne miejsce. Gdy wszyscy zebrali się wokół stołu, jest tylko początkiem po posiłku nie rozpoczął głównego członka rodziny lub ważną osobą w społeczności zebrania.

Podczas posiłku nie w pośpiechu. Musimy żuć powoli kruszyć jedzenie jak najwięcej. Dlatego też, w czasie posiłku nie powinien mówić.

Brzydkie gesty przy stole, trzymając nóż, widelec lub łyżkę. Buczenie i gwizdy podczas jedzenia tylko pozwala sobie źle wychowanych ludzi.

Nie jest zalecane, aby poczytać książkę lub gazetę podczas jedzenia. Po pierwsze, to jest brak szacunku dla innych; po drugie, szkodliwe dla układu pokarmowego; Trzecia książka odwiedził wiele rąk, w oddanie go na stół niehigienicznych; Po czwarte, nie jest łatwo umieścić książkę tłuste miejsce i zepsuć.

Jak prawidłowo korzystać z urządzenia i naczynia jest bardzo istotną cechą zasad zachowania przy stole. Nie jeść łyżeczką, że można jeść widelcem, na przykład jajka, jajecznica, dań, warzyw i innych.

Serwetki podczas jedzenia odbywa się i umieścić na kolana, to tylko otarł usta i ręce (w każdym razie nie da się wytrzeć twarz serwetką). Po posiłku, serwetka nie sumują się, a startujący z drogi, położyć na stole przez płytę. Serwetka nie może schować swoje kołnierz koszuli.

Zupa wylewa częściowe płytę. Lee dmuchać na zupy i przechowywać w lodówce to, delikatnie mieszając łyżką. Gdy zupa zostawili trochę, nie przechylić płytkę do niego i od niego się nie vsplesnet odzież zupy.

Co służy tylko do cięcia, nigdy nie jeść w ustach nie utrzymać narzucić im jedzenie na widelec. Wszystko to jest łatwo płatków widelcem, takie jak: ryby, hamburgery, warzywa, ciasta, desery, jajecznica, i tak n Nie ciąć nożem..

Gdy zastosowanie tylko widelec, utrzymać go w prawej dłoni, a jednocześnie pomaga kawałek chleba, który jest pobierany w lewym ramieniu. Końce uchwytów sprzętu musi opierać się na środku dłoni. Podczas cięcia mięsa można umieścić palec w uchwycie noża, a tylna krawędź boczną.

Gdy jadł hot, hot dogi, kiełbaski, niż skręcić w prawo i widelec w lewej ręce. Cały utwór nie jest natychmiast wyciąć, a może szybko schłodzić. Z całości, w zakresie niezbędnym do odcięcia kawałka.

Jak są drób i dziczyzna? Mięso z kości pocięte nożem i widelcem; Jeśli mięso jest lewy pas kości, może wziąć jej końcówkę w ręku. Pozostałe sos na talerzu do końca nie będzie, i zanurzyć w nim chleb nie jest akceptowane.

Jeśli chcesz, aby coś na stole, nie zginać sąsiada płyty nie przeciągać po stole. Podczas przerw w sztućców należy położyć na talerzu: lewy uchwyt widelec niż — uchwyt po prawej stronie. Po ukończeniu studiów, niż umieścić widelec na talerzu obok klamki po prawej stronie.

Sól, musztarda biorą specjalną łyżkę lub czubek noża w czystości. Nie możesz zrobić to do góry nogami widelec lub nóż.

Chleb powinien być serwowane pokroić na małe plasterki. Zabierz go ze kosze chleb i położył rękę na lewo od płyty, ale nie na obrusie i płyty Pyrozhkov lub w codziennych okolicy na papierową serwetkę. Mogą wziąć swój chleb i widelec (do tej pory nie był używany).

Tea wlewa się do filiżanki lub szklanki nie na brzegi. Cukier wkłada się w kleszcze szklanych lub łyżeczką. Cicho po miesza łyżką herbaty, jest usuwany i umieszczone na spodek, w przeciwnym razie będzie to kolidować z picia.

Jeśli herbata serwowana jest w szklance z uchwyt na kubek, łyżka, gdy do picia nie jest usuwany, i trzymać palec w prawej ręce.

Jest rzeczą oczywistą, że jedzenie, picie herbaty powinno być cicho, bez dodatkowych dźwięków.

Nie wstawaj od stołu, aż wszyscy zakończył.

Ludzie patrzą na twoje zachowanie przy stole i wyciągnąć wnioski, jak ty osoby kulturalnej i wykształconych. Od maniery przy stole może być uchylony jedynie dwóch kochanków są sami i wykorzystują je jako grę miłosną.

Share →