Manipulacja ludzi, co to jest.

Manipulacja ludzi, co to jest.

Pierwotne znaczenie słowa "manipulator" oznacza artysta cyrkowy, magika, który pracuje dobrze z obiektów przez strony. Ale teraz słowo "manipulator" lub "manipulacja" często spotykanych w życiu codziennym. I to nie przypadek nam produkować żadnych widocznych działań, a nie ręce i słów, a nawet komunikacji niewerbalnej. Wszystko byłoby w tym nic złego, ale manipulacji jest w tym, że nie daje nam czas do namysłu i uczynić nasz wybór.

Dlatego też wydaje się ważne, aby zwrócić uwagę na naszego normalnego życia, co dzieje się z nami i wokół nas.

Oferujemy małą listę metod, dzięki którym kontroluje nas, manipulator manipulować.

 1. Manipulator wybiera ofiarę nie tylko istnieją. Chłonął ten, który zawsze mieści się pod jego wpływem i charyzmy (jak chcesz) .He lub prosi o pomoc, uderzając rzęsy zalotnie. ale z tego kokieterii będzie nad i jesteś zmuszony do tego, co było obiecane.
 2. Manipulatory – wielki znawca ludzkich dusz. Wiedzą, że jest to bardziej wygodne dla ludzi, do sytuacji, w której istnieje rozwiązanie lub wyjaśnienie tego, co się dzieje.

  I tego typu manipulatorów taka decyzja jest zawsze tam, i to zawsze to samo. Przykład mówią w każdej sytuacji: " Mówiłem ci!", Ten rodzaj manipulatorów często znajduje się w wąskiej publiczności rodzinnym.

 3. "Kochanie", Dorośli, w przeważającej części, kocham dzieci. Ale tu pojawia się ta praca "kochanie", On nie nadaje się do błędnego pracownika, czyli na dobre i poprosi go o pomoc. Może nawet dostać się do ułożenia dziecka: skarpety wewnątrz i lekko otwarte usta. I rozbrojony. Ale wiem, że daje to zachowanie w jego korostnih celu pracę dla niego (w najlepszym wypadku), a czasami po prostu podsizhivaet soih kolegom.
 4. Najlepszym sposobem zabezpieczenia – atakują lub oszałamia. Minęła godzina od rozpoczęcia dnia pracy, i nagle wybucha późno kochanka i zaczyna się rozpraszać niedawnymi informacjami o kanałach. Wszystko otworzył usta, aby nie dostać wstrząsu mózgu i zacznie spadać w trans takiej prezentacji.

  Podczas gdy wszystkie zostaną przywrócone (w tym szefa), stosunkowo późno już siedzi w swoim miejscu pracy i starannie wybierając na klawiaturze. Szef nie ma pragnienia ukarać nieostrożny pracownika. Ale to samo było manipulacji, i działał bardzo silny, nawet do głowy.

 5. Manipulator – logika. Argumenty za tego typu służy jako naszego zachowania. "Możesz to zrobić, znaczy tak wiele, i są zadowoleni z sytuacji", Tak, to bardzo mocny argument, nie tylko dla niego, ale także dla nas.

  Ale musimy pamiętać, że manipulator używa innych do własnych celów. Więc spróbuj zmienić zwykły system działania, a on nie śpiewa kilka piosenek. Był bardziej niż szczęśliwy z kimś swoim zachowaniem. Na przykład: żona nosi się jak wiewiórka w kole (jej obowiązków), a mężczyzna leży na kanapie (nie tak dobrze) .Muzh powiedzenia w tej sprawie, a ona sprawia, że ​​tak siły nikt. Dlatego droga żona zwrócić uwagę na manipulatorów kanapami.

 6. Są to sterowniki, które korzystają z etyki, moralności, a nawet moralność.

  Wiedzą, że ludzie nie lubią być w niezręcznej sytuacji, bo iść do wszystkiego, co się z nim. Na przykład, często jest używany przez sprzedawców. Zapewniają nam piękny drogiego towaru, a jeśli kiedyś nie mógł odmówić z grzeczności, trzeba coś kupić. nie potrzebujemy. A wszystko to z powodu naszego pragnienia, aby wyglądać lepiej.

Manipulatory, w każdym przypadku gry na naszych słabości i słabych cech charakteru. Zazwyczaj stają się obiektami ludzi słabej woli i dobrych, którzy w czasie nie może powiedzieć, "Nie!", Musimy pamiętać, że każdy z nas ma prawo do powiedzenia: "Nie, dziękuję", "Niestety, nie ma to",

Najbardziej interesujące jest to rodzaj manipulacji. Może to dziwne, aby usłyszeć, ale byliśmy wszystkie manipulatory, ale jako dziecko. Lubimy magicy manipulować naszych rodziców, bo oni sami nie było to możliwe. Ale wielu rozumiane jako szkodliwe: przetłumaczyć wszystkich i inne osoby.

Taka osoba, jako manipulatora, przestaje być pełnoprawnym osobowości. Mówiąc obrazowo, rdzeń osobowości znika. W manipulatora nie jest. więc ma polegać na pręcie cudzego.

Teraz kolejne odkrycie – sami przyczyniają się do pojawienia się manipulacji. Na przykład, niecierpliwość ojca, gdy sam jest łatwiej rozwiązać problem dla dziecka niż długie i żmudne mu wyjaśnić. Po drugie, jest to nasza ciekawość: siedzimy z otwartymi ustami, słuchanie najnowszych postów.

Czy fałszywe wstyd w sklepie, miękkości i giętkości naszego do dziecka.

Ale możemy kontrolować wyświetlanie manipulacji. Głównym wskazaniem, że nie było manipulacji my sami i nasze uczucia. Oznacza to, że możemy wystąpić podczas obsługi lub dyskomfortu i niewygody. Te uczucia są oznaką tego, co się z nami stało manipulacji. w takich przypadkach lepiej jest powiedzieć: " Nie!"Ale nie wszystkie uda. Wtedy możemy powiedzieć:" Myślę, że przeceniają moją zdolność", I to będzie test na łopatki, będzie nadal starać się przekonać, zapewniam Cię odwrotnie.

Ale jesteś już z jej strefy wpływów.

Z powyższego jest to uczucie, że Touchpad jest bardzo wygodne tam, bo koło jest pełen głupców. ale tracą w jednym – w wartościach ludzkich relacji. Dla nich człowiek jest definiowany w dwóch kategoriach "potrzeba", "nie są potrzebne", I relacje * przyjaźń, miłość, dzieci, rodzina oparta na zupełnie innych kryteriów.

Są one oparte na bezinteresownych działań i czynów.

Psycholog Ivan Cunard

Manipulacja ludzi, co to jest.

Share →