Marynowanie grzybów

Marynowanie grzybów

Do marynowania lepiej dostosowanych grzyby, prawdziwki, osika, Borowik, grzyby, Mokhovikov, grzyby, grzyby, młody, silny, i bez najmniejszego tuneli każdy gatunek osobno. Najczęściej marynowanie grzybów. począwszy wrzenia je w osolonej wodzie.

Co więcej, przetworzone grzyby powinny być opuszczone do zimna i do wrzącej wody, i tak często, jak to możliwe podczas gotowania, usunąć piankę. Ważne jest to, że nie trawią, to w 5-6 minut. po zagotowaniu płynu należy pobrać próbkę.

Do tego małe, ale głębokie miski wrzącej bulionu obsady zrobić i umieścić go na 1-2 średniej wielkości grzyba. Jeżeli unoszą się na powierzchni trzeba dovarivanii środki i próbka była powtarzana 2-3 razy lub 1 i gdy obniża się do dołu, a następnie wrzenia zakończono.

Po tym, wyrzucić grzyby w durszlak i przepłukać kilkakrotnie zimną przegotowaną wodą.

Istotnym elementem marynowanie – marynata. Aby zrobić to, odmierzona wody (trochę więcej niż połowę gotowane grzyby), umieścić garnek na ogniu i umieścić go w serii (1 litr wody): 2 łazienki (z „slide”) soli łyżeczki, 3 łazienki (z „slide”) łyżki cukru pudru, ziele angielskie, 10-15 pąki rośliny kopru 2 duże, pokroić na kawałki, nie więcej meczów, 10-15 groszek czarny pieprz, 2-3 średnie liście laurowe i owoce kardamonu 5/4, częściowo podzielony na połowy ,

Gdy woda wrze, to dodaje 3 łyżeczki (1 litr) Żywność 80% octu i natychmiast zdjąć garnek z ognia (poza istotą szybko paruje).

W ostuzhennoy marynata zanurzone grzyby i pozostawić na 2-3 dni. w tym stanie, do grzybów wypełnione soli, cukru, octu, marynat i prawie bez smaku. Następnie wyjąć grzyby, spuścić marynaty do smaku i dodać sól, cukier, ocet, gotowane, chłodzi i wlewa się ponownie w grzyby.

Po 1-2 dniach grzyby są określone na banki ponownie filtruje marynatą i zalać grzyby, tak aby jego poziom był niższy od krawędzi puszki gardło 1-2 cm. Banki zamknięto i umieścić je w chłodnym miejscu.

Grzyby marynowanie może być przeprowadzona otvarivaya nich solonej wody i raz marynaty. Aby to zrobić w garnku z wodą (1/2 objętości grzybów) wylewa się na 1 kg pieczarek – 1/3 filiżanki octu, umieścić 1 łyżka soli i umieścić w ogniu. Gdy woda dojdzie do wrzenia, zmniejszyć grzyby.

2-3 min. przed końcem gotowania, dodać 1 łyżeczkę cukru, słodkiej papryki, goździki, liść laurowy i kwas cytrynowy (szczypta).

Grzyby gotowe szybko chłodzi, rozkłada się na brzegach, zalać marynatą i zamknąć pokrywę.

Do marynowania stosować różne przyprawy do swoich potrzeb. Oprócz nich, możesz dodać pierścienie plasterki papryki czerwone ostra papryka, koper, cynamon, i tak dalej. P

W procesie marynowania przed podpisaniem pieczarki w słoikach i wlewając marynatę zarówno dobrze fajne, inaczej mają długi okres trwałości po capping ciepła staje się mętna ciecz i grzyby marynowane skwaśnieć, nabywanie nieprzyjemny smak.

Share →