Maska Żelatyna włosów

Maska Żelatyna włosów

W poszukiwaniu przydatnych informacji na temat pielęgnacji włosów, jakieś ciekawe maski – żelatynę. Niezwykle łatwy w realizacji, jeszcze bardziej łatwe do spłukiwania. Więc postanowiłem spróbować.

Żelatyna jest przez denaturacji kolagenu, która jest zhkostyah, chrząstki, żyły i lepsze skór zwierzęcych. Denaturacji – ten rozdział. Oznacza to, że przez ciągłe gotowania (na przykład jak w przypadku wytwarzania wypełniacza) kości i chrząstek „wyizolowany” kolagenu. W przemysłowej produkcji żelatyny nie gotuje, a specjalne urządzenia wyodrębnia się przez wodnej ciepła inaczej.

Przed obróbką cieplną materiał wyjściowy poddaje się działaniu kwasu chlorowodorowego lub zasadą (w zależności od gatunku zwierząt). Oczyszczano po wyizolowaniu przez kwasowych i zasadowych zanieczyszczeń. Następnie suszy się ją i sguschivayut.

Dlaczego opisać proces techniczny? Szukam, próbując dowiedzieć się, stopień naturalności żelatyny, która jest w sprzedaży w naszych sklepach? Zdecydowano, że w porównaniu z chemią zawartych w szamponach – prawie naturalnych.

Aby zamaskować kupił najczęściej moment. Różni się ona od zwykłej tylko chudości.

Żelatyna maska ​​do włosów numer receptury 1.

Weź 1 łyżka żelatyny i wypełnić go 1/2 (około) szklanki ciepłej wody (nie gorącej). 1 łyżka wystarczy do laminowania nie długie włosy. Jeśli masz długie do ramion włosy, trzeba 2 do 3 łyżki żelatyny (a więc 2-3 razy więcej wody do moczenia). Daj jej zaparzenia na 15-20 minut, mieszając od czasu do czasu.

Następnie otrzymaną galaretowatą mieszaninę dodano do przemycia szamponu.

Stawiamy wszystko na wilgotne włosy i pozostawić na 30-60 minut. Następnie zmyć.

Ściśle pasować do wyboru szamponu. Sklep z minimalną ilością substancji szkodliwych do włosów. Dzisiaj rynek jest już dość duży asortyment ogranicheskih szamponów. Dlaczego dokładnie?

Szampon, którego zwykle używasz aktywnie wpływać na włosach przez długi czas. Tak więc dbać o nich, nie kupić tanie chemię.

Maska do włosów receptury z numerem żelatyny 2.

Żelatyną zrobić wszystko sam. To jest:

  • weź 1 łyżka żelatyny
  • moczone przez 15-20 minut w ciepłej wodzie aż puchną.

Teraz nie dodać szampon i odżywka. To jest dla tych, którzy korzystają z klimatyzacji podczas mycia włosów. Ale są dwa punkty:

  1. Klimatyzator powinien być silikonu;
  2. Zastosuj się do czyszczenia i już umyte włosy.

Ponieważ celem tej maski jest uzyskanie efektu laminowania i połysku, oczywiście, dobra maska ​​dodać olejek z pomarańczy lub cytryny. Plus, nie zapach jest przyjemny w trakcie procedury. Olej należy dodać 5-10 kropli.

Maska opcja numer 3

Żelatyną zrobić wszystko, również i maski № 1. Ale podjęcia przez dłuższy włosy co najmniej 2 łyżki żelatyny. To dlatego, że w żelatyny w proszku musztardowego i dodać henny.

Ale teraz do żelatyny w brzmieniu:

  • 1 żółtko
  • 1 łyżeczka musztardy w proszku
  • 1 łyżeczka bezbarwna henna.

Wszystko medley i przyczyny, dystrybucji równomiernie na mokre włosy. Jest to konieczne, aby utrzymać 20-30 minut. Zmyć dużą ilością wody, bez szamponu.

3rd opcję maskowania najzdrowsze, ale będzie w stanie go używać tylko do tych, którzy są przyzwyczajeni do korzystania z suchego szamponu.

EFEKT:  Maska do włosów po żelatyny jedwabiste i obciążone. Wygląd wspaniałe. Jeden mycia wystarczy. Myślę, że to super maska ​​dla tych, którzy są stale zmaga się z niesfornym Prostowanie Żelazka je, a także właściciel cienkiej i martwe włosy.

Co jest przyczyną takiego działania?

Żelatyna – „kaptur” kolagenu. Kolagen – główny składnik ścięgien, kości, paznokcie i włosy. Regularne maska ​​(ale nie często) żelatyna obietnica elegancki i grube włosy.

Spójrzmy na to w ciągu miesiąca. A jednak – bardzo lubię.

UWAGA: wszelkie środki wymagają obowiązek. Nie jest konieczne wprowadzenie żelatynę Procedura jak stały element produktów do pielęgnacji włosów. Istnieje niebezpieczeństwo, aby objadać włosy. To nie odnosi się tylko do tej maski, ale wszystkie inne, które zawierają silne i skuteczne składniki.

1-2 razy wystarczy, by zadowolić innych w każdej pluszu wypoczynkowego i jedwabistych włosów.

DODATKI Zamiast wody (gdy warzone żelatyny), oraz dodać bulion ziół. W zależności od oczekiwanego efektu terapeutycznego, wybierz ziół należą:

  • z utratą włosów. pokrzywy, korzeń łopianu, chmielu;
  • łupież: Tansy, liście brzozy, korzeń tataraku;
  • łojotok oleisty: szałwia, dziurawiec, nagietek.

Tutaj znajdują się opinie maski żelatyna włosów internetowych, ale prawdziwe:

Ania: próbowałem. To nie jest pełna laminowanie oczywiście, ale jego włosy zaczęły wyglądać znacznie lepiej, ponieważ po raz pierwszy. Minus Maska, że ​​efekt trwa tylko trwa aż do pierwszego prania.

Incognito. Efekt, jak już wspomniano, pierwsze mycie. Ale, moim zdaniem warto. Moje włosy przyszedł. Włosy w końcu zatrzymał pushitsya i spadek na barkach mmmkak zrobić strumieniowe

Lizawieta. Robię. Ale nie zauważyłem specjalnego polerowania. Po naciśnięciu stał się bardzo gładka i łatwo się rozczesują.

Ale efekt nie jest taki sam, jak obiecał.

Incognito: DZIEWCZYNY! To nie jest profesjonalne prostowanie włosów! Czy można oczekiwać od decyzji domowych za dużo. A poza tym, każdy z was jest inna struktura włosów: Porowata na nich, ta procedura nie działa, to jest bardzo słaba; cienkie włosy zwykle staje się puszyste, zbyt gładki i niegrzeczny. Jest ona odpowiednia dla tych, którzy mają dobre zdrowe włosy, nie wymagają wcześniejszego leczenia i zazwyczaj działa jak żelazo włosów.

Cóż, jeśli naprawdę chcesz, aby wyrównać włosy, przeczytaj o keratyna prostowanie włosów.

Share →