Mdłości w ciąży

Mdłości w ciąży

Pojęcie zatrucia ciąży

Termin zatrucie krwi pochodzi od greckiego Toxikon (Poison) i oznacza zatrucie lub autootravlenie. Może to być spowodowane przez różne choroby, ale często wiąże się z ciążą zatrucie krwi, więc kA kobiece ciało adaptuje się do nowego państwa. Co trzecia kobieta doświadcza pierwszego trymestru ciąży zatrucia.

Jasne przejawem zatrucia u kobiet w ciąży jest poranne mdłości, które pojawia się po 6 tygodniach od rozpoczęcia ostatniej miesiączki, a kończy na 13-14 tygodni. «Poranne mdłości» – luźna koncepcja, może trwać cały dzień.

Przyczyny nudności w czasie ciąży

Najczęstszym teoria jest zwiększenie poziomu hormonów i innych ciąży w organizmie kobiety. Toksemia ciąży może także wystąpić na skutek niewłaściwego żywienia przed i podczas ciąży, zaburzenia neurologiczne i endokrynologiczne i choroby zapalne narządów płciowych lub macicy. Czynniki emocjonalne wpływają również nudności u kobiet w ciąży. Stres jest najczęstszą towarzyszem toksyczności.

Na podstawie obserwacji wynika, że ​​u kobiet z pożądanej ciąży nudności występuje znacznie rzadziej niż te, dla których ciąża jest nieoczekiwane i niepożądane. Przepracowanie, brak snu i przeziębienia mogą również osłabić organizm i wzmocnić toksykozę.

Nudności mogą być zapach perfum, mydeł i innych kosmetyków. Aromat mięty pieprzowej lub pasty do zębów guma również powodować nudności u kobiet w ciąży. Aromat miętowy może być zastąpiony przez dowolny owoc.

W okresie ciąży znacznie zwiększona węch. Znosić zapachy, że podmuch z kuchni lub od innych ludzi. W tym przypadku, możesz wybrać ładne, aby zapach ich perfum i szal, w odpowiednim czasie, aby doprowadzić nos.

Jest to znak, zgodnie z którym tylko kobiety, chłopca ciąży cierpią toksyczność. Jednakże tak nie jest. Dziewczyny w ciąży mogą także odczuwać poranne mdłości. kobiety w ciąży i chłopcy mogą nawet nie wiedzieć, co to jest.

Stopień toksyczności u kobiet w ciąży

Zatrucie nie jest uważana za chorobę, ale zakłóca normalne przejścia ciąży. Leki w tym przypadku nie. Możesz użyć ogólne porady i Własna diety.

Zatrucie jeśli występuje, gdy utrzymujące się wymioty, to może być niebezpieczne, ponieważ kobieta utraty płynów i składników odżywczych, które są niezbędne dla dziecka.

Istnieje niewielkie stopień toksyczności, w przypadku wystąpienia wymiotów, do pięciu razy dziennie, a nieco stracił na wadze. Nie ma to wpływu na masy urodzeniowej. Toksyczność łagodne hospitalizacja nie jest wymagana. Ponadto, średni stopień toksyczności – wymioty do dziesięciu razy dziennie. Pogarszające się ogólny stan kobiet, jest osłabienie i apatia, schudnąć. Czasami gorączka, szybki puls i niskie ciśnienie krwi.

W tym przypadku, kobieta w ciąży musi być pod stałym nadzorem w szpitalu medycznych. Znacznie mniej może spełniać wysoki stopień toksyczności, w którym żywność w organizmie nie trzymaj. Wymioty do dwudziestu razy dziennie, utrata masy ciała, około dwóch funtów tygodniowo. W tym stanie poważnie odwodniony organizm.

Leczenie szpitalne jest obowiązkowe.

Pamiętaj:

 1. Podczas ciąży chorych tylko Zatrucie na pusty żołądek;
 2. Zły znak jest dwadzieścia cztery godziny nudności, zawroty głowy, suchość skóry i ciężkie ostry spadek ciśnienia;
 3. Co jest chory, nie oznacza, że ​​Twoje dziecko też;
 4. Główną metodą walki nudności jest wypełnić żołądek, przynajmniej trochę.

Narzędzia do mdłości

 • Spędzaj więcej czasu na zewnątrz, chodzić.
 • Jedz małe, ale często (co dwa do 3: 00).
 • Get dużo odpoczynku.
 • Przewietrzyć pomieszczenie, w którym sen (ewentualnie spać przy otwartym oknie).
 • Zjedz śniadanie, bez wstawania z łóżka. Umieść na nocnym stoliku obok łóżka lub jogurt jabłko.
 • Na śniadanie, jeść pokarmy bogate w białko (jaja, sery), i owoce.
 • Nie jeść pikantnych i tłustych potraw.
 • Unikać nagłych i nieprzyjemnych zapachów.
 • Lee poruszać gwałtownie, zwłaszcza w godzinach porannych.
 • Nie jeść gorące posiłki.
 • Trzeba pić między posiłkami. Nie pij w czasie i wyrzucić zupy.
 • Jedz, co chcesz, aby twoje ciało.
 • Nie palić, ponieważ palenie jest alokowana soku żołądkowego i powoduje mdłości.

Od nudności może pozbawić herbat ziołowych, herbaty ziołowe, które łagodzą układ nerwowy i korzystny wpływ na śluzówkę żołądka:… 2 godziny nagietka, 2 h L. liści mięty, 2 ch L. ziele krwawnika, 1 rozdz. l. korzeń kozłka wlać 400 ml wrzącej wody, pozostawić na 30 minut i przecedzić. Pobrać 50 ml sześciu razy dziennie. Powtórz Oczywiście 3 razy 25 dni, 2 tygodnie przerwy.

Share →