Mechanizm rozwoju glistnicy

Mechanizm rozwoju glistnicy

Ostateczne gospodarz i zakażenia pasożytami jelitowymi źródłem jest człowiek. Dojrzałe osobniki pasożytów robaków w jelicie cienkim. Samica składa jaja, które są uwalniane do środowiska z kałem. Następnie jaja w glebie. W glebie, w sprzyjających warunkach (wysoka wilgotność i nasycenia tlenem co najmniej 8%), jaja dojrzewać, aż stają się zdolne do zakażania ludzkie ciało w jego życiu.

Optymalna temperatura dla rozwoju jaj w glebie jest 24 C. W przypadku kontaktu z ziemią, warzywa, owoce jagodowe, woda, brudne ręce niszczy jaj glist i stają się czynnikami przeniesienia zakażenia.

Podatne na glistnicy zarówno dzieci jak i dorośli. Chociaż, jak wspomniano wcześniej, dorosłych Infestation mniej niż dzieci. Choroba jest powszechna w tropikalnym klimacie wilgotnym.

Przypadki glistnicy nie zarejestrujesz się w regionach polarnych, a także obszary pustyń i półpustynie, jak są niekorzystne dla robaków życie warunkach środowiskowych. Ascaris reinfekcja prowadzi do powstawania odporności względnej.

W jelicie cienkim, larwy wyklutych z jaj i przechodzą przez ścianę jelita do żyły wrotnej. Już inwazji larw 5-6 dni dotrzeć do wątroby poprzez krwiobiegu, a następnie 8-10 dni są wysyłane do płuc. W płucach, molt larwy przeprowadzić dwa. Z flegmy wykrztuśny i larwy mogą wnikać do części ustnej gardła. Po przełknięciu śliny dwa tygodnie po infekcji larw ponownie dotrzeć do jelita cienkiego, gdzie dwie wylinka i stać dojrzałych płciowo osobników.

Ascaris ma trwałość około jednego roku.

W ostrej fazie choroby rozwija toksyczność i uczulenie ludzkich odpadów ciała z robaków. W mniejszym stopniu, te objawy ulegają ekspresji, jeśli po infekcji trwało około 2-4 miesięcy lub dłużej. W rozwoju choroby odgrywa główną rolę uszkodzenia tkanki larwy migrujące i inne cechy otwór (prodyryavlivaniya) ścianki jelit, co prowadzi do niepożądanych efektów.

Objawy glistnicy

W ostrej fazie zarażenia pasożytami jelitowymi są główne objawy ostrego allergosis. Pacjenci martwi osłabienie, gorączka, pocenie się, bóle mięśni i stawów, obrzęk powiek i twarzy, wysypka na ciele. Możliwe wystąpienie obturacyjne zapalenie oskrzeli, nacieki w płucach, i powiększenie wątroby i śledziony.

Chroniczności infekcji towarzyszy spadek lub wzrost apetytu, ślinotok, nudności, ból brzucha i niestabilnym krześle. Teraz astenovegetativnogo przejawy zespół prowadzą – dzieci działa w górę, nie spać w nocy, płacze i skarży się na bóle głowy. Uczniowie zmniejszona wydajność.

Dorośli tracić wydajność. Czasami glistnicy niekorzystnie wpływa na układ nerwowy dziecka, powodując napady histerii oraz padaczkopodobne zaburzenia przedsionkowe i, objawy podrażnienia opon mózgowo-rdzeniowych.

Podczas defekacji odejść robaki. W ogólnym badaniu krwi często może wykryć umiarkowany eozynofilia, zmniejszenie liczby płytek krwi i stężenie hemoglobiny. U małych dzieci z powodu niedożywienia i opóźnionego rozwoju fizycznego jednym z powodów jest stan glistnicy.

Choroby niebezpieczne dla jej powikłań, w roundworm stanie przeniknąć do kanału systemu wątroby i przewodów trzustkowych, co powoduje kolki, żółtaczka, ropne zapalenie trzustki, zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie otrzewnej, ropnie. Kiedy masywne glisty Zakażenie plątanina spowodować niedrożność jelit.

Rozpoznanie glistnicy

Paediatrician należy ostrzegać objawy choroby płuc w połączeniu z eozynofilią. W plwocinie pacjentów można znaleźć larwy robaków. W przewlekłej fazie inwazji informacyjny wykrywania jaj w kale glist.

Podczas wyładowania jaj robaków w diagnostyce stolca znacznie łatwiejsze.

Może stosowania immunologicznych metod diagnostycznych (mocujących dopełniacza, test immunoenzymatyczny). W przypadku wzrostu w mianie przeciwciała jest wskaźnikiem na obecność w organizmie robaków. Jednakże, metody te są drogie i nie przystępne dla większości klinik zdrowia publicznego. Czasami diagnoza pomaga radiografii w klatce piersiowej (lotne nacieków w płucach) oraz prześwietlenie jelit (szerokość widać wydłużone oświecenie 4-6 mm).

Leczenie glistnicy

Zazwyczaj przepisywane medamin, dekaris, kombaktrin, Vermoxum oraz tiabendazolu na wyborze lekarza. Skuteczność tych środków przeciwpasożytniczych i w tym samym celu 90-95%. Leki można stosować zarówno dla dorosłych i dla dzieci. Przebieg leczenia jest tylko 1 dzień, i tylko wtedy, gdy terapia Vermoxum przedłużony do 3 dni.

Może zwiększyć dawkę wieku z masywnej inwazji.

Zapobieganie glistnicy

Zapobieganie składa się z szeregu działań dotyczących zdrowia i procedury medycznej. Głównym porady dla dzieci i ich rodziców jest higiena osobista. Należy również aktywną sprawę ze znalezieniem osób z badań klinicznych, a ich terminowego leczenia.

Dezynfekcja artykułów gospodarstwa domowego i miejscach publicznych.

Share →