Meniere'a objawy choroby i leczenie

Meniere’a objawy choroby i leczenie

Choroba Meniere’a jest choroba ucha wewnętrznego niezapalanym naturze, przejawia się zawroty głowy i niedosłyszących.

Choroba została po raz pierwszy opisana w 1861 roku przez francuskiego lekarza Prosper Ménière otiatrii. Zrobił to tak dokładnie i szczegółowo, że do dnia dzisiejszego nie jest niczym unikalnym do objawów choroby, naukowcy nie znaleźli. Wiek, którzy wprawia zakresy choroba Meniera siedemnaście do siedemdziesięciu dwóch lat, ale główny okres występowania choroby uważa się za od trzydziestu do pięćdziesięciu lat. W dzieciństwie i okresie dojrzewania, choroba rozwija się bardzo rzadko

Objawy

Choroba ta charakteryzuje się trzema objawów:

– Pojawienie się szum w uszach, który jest znacznie zwiększona przed atakiem osiąga swój szczyt w czasie ataku i praktycznie znika po ataku.

– Znacząca utrata słuchu (częściej jednostronny). Nie było ciągłe wahania nasilenia kontakt z bardzo ostrego pogorszenia nagłej poprawy. W rozprawie tej choroby może się nadal pogarszać, aż do rozwoju głuchoty.

– Okresowo powtarzające się ataki zawrotów głowy towarzyszą zaburzenia równowagi (pacjent nie jest w stanie nie tylko chodzenia lub stania i siedzenia). Napady towarzyszy pocenie się, znaczne wahania ciśnienia krwi, nudności, wymioty i bladość skóry.

Zawroty głowy zacząć bez wyraźnego powodu, a czasami nawet w czasie snu, ale najczęściej są one związane z negatywnych emocji, wysiłku fizycznego lub psychicznego, pod wpływem zapachów lub ciężkich brzmień.

Częstość drgawek w zakresie od kilku razy w tygodniu, raz na kilka lat. Czas trwania jest zmienny i od kilku minut do kilku dni (chociaż zwykle są takie 7:58 godziny).

Po ataku na wystarczająco długi okres czasu (czasami nawet do dwóch dni), u pacjentów z zaburzeniami notatek wydajności i ogólne osłabienie. Po tym okresie, stan ogólny jest w pełni wraca do normy, a pacjenci czują się na tyle dobrze, aż do następnego ataku

Leczenie

Niestety choroba Meniere’a dziś należy do kategorii chorób nieuleczalnych. Aktualne leczenie ma na celu łagodzenie objawów i zmniejszenia ogólnej liczby ataków, ale całkowicie zatrzymać rozwój utraty słuchu, to nie może.

W ostrej fazie zawału musi zapewnić pacjentowi wygodną pozycję (do łóżka), w celu zmniejszenia nasilenia zaburzeń przedsionkowych. Konieczne jest całkowicie zabezpieczyć przed niekorzystnymi dźwięku i światła. Szyjki macicy potylicznej stosować musztardę i leżał u stóp wkładka grzejna.

Wstrzyknięcie 1 ml 2,5% roztworu chlorpromazyny i 2 ml 2,5% roztworu Pipolphenum i dożylnie 20 ml 40% glukozy. Również do szybkiego uśmierzaniu ataku wprowadzono roztwór Novocaine i platifillin (tak zwane blokady meatotimpanalnaya).

Pomiędzy atakami pacjent musi być powołany w lekkiej diety, który zawiera ograniczenie potraw słonych i pikantnych i zmniejszyć ilość przyjmowanych płynów. Konieczne jest również, aby całkowicie wyeliminować stosowanie alkoholu i kawy, palenie papierosów, kąpiel w wodach głębokich i długotrwała ekspozycja na światło słoneczne. Jeśli to możliwe, należy unikać sytuacji stresowych.

Bardzo dobre rezultaty uzyskuje się w specjalnie zaprojektowanej kompleks składający się z różnych rodzajów akupunktura fizykoterapia.

Share →