Menopauza u kobiet: objawy

Menopauza u kobiet: objawy

Climax – okres przejściowy w życiu kobiety, od dojrzewania do całkowitego ustania funkcji układu rozrodczego, który towarzyszy aktywnych zmian hormonalnych.

Przerwanie cyklu miesiączkowego u kobiet zaczyna od 45 do 50 lat. Uzależnienie od chwili pojawienia się menopauzy pierwszej miesiączki mocno udowodnione. Jednak niektórzy naukowcy uważają, na podstawie danych klinicznych, zaczyna później pierwsza miesiączka, wcześniejszych Climax.

W takich przypadkach, wartości pierwotnej niewydolności jajników, co jest powodem, dla którego koniec wystąpieniem pierwszej miesiączki (17-18 lat).

Nie da się dokładnie powiedzieć, kiedy to nastąpi punkt kulminacyjny. Możemy jednak wziąć pod uwagę czynnik dziedziczny i możliwość przewidywania wystąpienia menopauzy. Jest to bardzo często zdarza się, że punktem kulminacyjnym jego córki zacznie prawdopodobnie w tym samym wieku, który rozpoczął i matki.

Rodzaje menopauzy

Rozróżnienie pomiędzy wczesnym i późnym okresie menopauzy. Ważną rolę w wystąpieniu na początku menopauzy zaawansowania: czynników konstytucyjnych, uwarunkowania genetyczne, choroby neuropsychiczny i zawirowań przetrwał w okresie dojrzewania chorób zakaźnych, a także trudne warunki życia. Menopauza może przynieść w operacji usunięcia jajników naświetlania podczas chemioterapii.

Późna menopauza u kobiet po 50-55 lat, posiadających różne choroby narządów miednicy, takich jak mięśniaki macicy. Zaburzenia menopauza Czas na ogół nie przekracza 1,5-2 lat.

Menopauza u kobiet:

 1. W pre-menopauzalnym jajników zmniejszenie rozmiarów, stopniowo zmniejsza liczbę pęcherzyków, co prowadzi do zmniejszenia ich aktywności hormonalnej. Cykl menstruacyjny jest zakłócony. stopniowo przychodzi zaprzestania menstruacji. Przemieszczenia miesiączki staje się mniejsza. Menopauza poprzedzone również brakiem jajeczkowania.

  Okres ten trwa średnio siedem.

 2. Menopause charakteryzuje zakończeniu funkcji jajników hormonalnego i braku miesiączki (zatrzymanie menstruacji). Okres ten wynosi około 6-12 miesięcy.

  Menopauza średnio 50 lat.

 3. Postmenopauza rozpoczyna się natychmiast po menopauzie. Trwa ten okres do śmierci kobiety.

Menopauza u kobiet: objawy

Climax – zespół objawów kobiet doświadczenia na jakiś czas. Objawy menopauzy u kobiet jest bardzo zróżnicowana. W okresie menopauzy i klimakterium przedsiębiorczości, co do zasady, są fizjologicznie i stopniowo.

W ciele kobiety nie występują nagłe zmiany. W takich przypadkach, kulminacyjnym odbywa się bez naruszenia i skarg od stanu ogólnego i nie wymaga żadnego leczenia. W innych przypadkach kulminacyjnym jest skomplikowane przez szereg objawów patologicznych. Można je podzielić na wczesne i późne Średni czas.

Wczesne objawy to:

 • Hot miga nagle pakowania naprzemiennie ciepła z dreszczami, czułem fale, były bardziej widoczne w górnej połowie ciała. Fala może trwać od kilku sekund do kilku minut.

  Ten objaw może wystąpić o każdej porze dnia, ale szczególnie intensywne w nocy. Często towarzyszy nagłe uczucie lęku i strachu.

 • Nadmierne pocenie – powstaje w wyniku zmian hormonalnych, w wyniku zaburzoną termoregulacji ciała.
 • Niedociśnienie lub nadciśnienie, bóle głowy. bicie serca.
 • Zaburzenia emocjonalne i psychiczne drażliwość, zaburzenia snu, zmęczenie i osłabienie, stany lękowe, depresja. zaburzenia pamięci, dezorientacja.

Średni czas objawy:

 • Moczowo objawy: suchość pochwy (zaburzenie syntezy glikogenu w nabłonku pochwy, zmniejszając liczbę normalnej mikroflory, zwiększając pH pochwy), pieczenie i świąd, częste oddawanie moczu.
 • Zaburzenia zewnętrzne: suchość skóry, łamliwe paznokcie, zmarszczki, suchość i wypadanie włosów.
 • Objawy gruczołów dokrewnych – zaburzenia czynności nadnerczy i tarczycy łagodnym (zwykle ruchliwością), które mogą wyjaśnić, objawy takie jak zmęczenie, gorączka, spadek masy ciała, skłonność do utraty wagi, choroby stawów.

Późne objawy:

 • Przez późniejsze objawy mogą obejmować zaburzenia metaboliczne (osteoporoza, choroby układu krążenia).

Wszelkie zmiany w organizmie w pewnym etapie życia młodych kobiet, nawet w warunkach fizjologicznych organizm wymaga ogromne obciążenia najważniejszych organów i układów. Różne objawy menopauzy kobiet trzeba wyjaśniać powstawanie dysfunkcji hormonów, które regulują różne funkcje organizmu człowieka.

Należy pamiętać, że stopień objawów przekwitania każda kobieta. Wszystko zależy od stanu zdrowia kobiet, uwarunkowania genetyczne, warunki otoczenia, pracy i życia, które mogą być bardzo różne. Z powyższych czynników i będzie zależeć od tego, czy kobieta ucierpią menopauzie, czy nawet jego wystąpieniu.

Należy zauważyć, że szybki dostęp do lekarza mogą pomagać sobie z tym nieprzyjemnym choroby oraz znacznej poprawy jakości życia.

Share →