Menu piersią

Menu piersią

Jako bogate w witaminy i mikroelementy mleko matki Nie ma potrzeby mówić. Ale jak wiadomo, nie ma nic w przyrodzie nie powstają z niczego, i dlatego konieczne jest, aby narysować młoda matka z niezbędnymi przydatnych komponentów mleka. Dlatego karmienie piersią należy jeść prawo.

Jest to szczególnie ważne w pierwszych kilku miesiącach karmienie piersią. gdy objętość jednego litra mleka osiąga lub więcej. Z biegiem czasu, część pokarmów uzupełniających Dieta dla dziecka wzrost (5-6 th miesięcy życia lub nowsze) oraz potrzeby w mleku jest ograniczona, a zatem zmniejsza zapotrzebowanie na dodatkowe ilości energii i składników odżywczych matka.

Różnorodność – Twoje motto!

Najważniejszą zasadą w przygotowaniu Menu piersią – Jedzenie musi być odpowiednia i zróżnicowana. Dieta powinna zawierać młodych matek mięso, ryby, produkty mleczne; jaja; pieczywo, płatki zbożowe, makaron; oleje roślinne; masło; warzywa, owoce, jagody, soki owocowe i warzywne; cukru i cukiernicze.

Mięso najlepiej wybierać chude mięso wieprzowe, mięso drobiowe, język (najlepiej gotowane lub klopsy).

A także dać pierwszeństwo niskotłuszczowe odmian ryb:. Okoń, karp, dorsz, morszczuk, i inne ryby też lepiej używać przegotowanej i nie więcej niż 1-2 razy w tygodniu.

Ilość białka w diecie można dodawać kosztem twarogu i sera. Mleko i produkty mleczne są Pamiętaj, aby zjeść w postaci poddanego obróbce termicznej, czyli jeden jest najlepsze serniki garnek kucharz, ser, mleko skondensowane odparowuje bez cukru.

Pełnego mleka krowiego, mogą wywoływać reakcje alergiczne u noworodka, jak dziecko dostaje do mleka matki, dlatego najlepiej, aby zastąpić część różnych produktów mlecznych, takich jak jogurt, jogurt, Rjażenka. Jest to przydatne na przemian mleko i produkty mleczne.

Ponadto Dieta matki powinna zawierać dostateczną ilość włókien, które stymulują aktywność ruchową jelit. Do tego dnia, staram się jeść znaczną ilość (nie mniej niż 400 g), warzywa świeże lub gotowane na parze: marchew, buraki, cukinia, dynia. A także około 300 gramów owoców i jagód: jabłka, gruszki, śliwki, porzeczki, agrest, wiśnie i czereśnie.

Bardzo pomocny soki naturalne (200-300 ml dziennie), szczególnie z pulpy. Ale z tym wszystkim, nie zaleca się jeść egzotyczne owoce (oprócz bananów), być może, jak również owoce, pomalowane w kolorze pomarańczowym i czerwonym. Błonnik znajduje się w pszenicy, gryki i owsa zbóż, chleb pełnoziarnisty, zwłaszcza suszone owoce (śliwki, suszone morele).

W dzienniku dieta matek karmiących powinien zawierać 25 g masła i 15 g oleje roślinne (słonecznikowy, kukurydziany, sojowy, oliwek).

Cukier i wyroby cukiernicze (daje preferencji marshmallow, marshmallows, galaretki, ciasta o niskiej zawartości tłuszczu i wypieki) powinny mieć ograniczoną liczbę, ponieważ przyczyniają się do otyłości i alergenów.

Bezpieczna żywność

Najważniejszym punktem w Menu karmiące matki jest całkowite bezpieczeństwo w przypadku mleka, to znaczy nie zawierać substancji powodujących zaburzenia w przewodzie pokarmowym dziecka. Dodatkowo matki karmiące nie powinny Menu zawiera substancji alergizujących lub składniki, które wzmacniają procesy fermentacji w przewodzie pokarmowym noworodka. W związku z tym konieczne jest ograniczenie stosowania olejków eterycznych, bulion z mięsa sól i ryby, cebuli, czosnku, snack puszkach pikle, pikle, solone i wędzone ryby, kiełbasy.

Należy unikać pokarmów, które powodują fermentację w jelitach i dlatego naruszenia przewodu pokarmowego: winogrona, duże ilości cukru i słodyczy, słodkich serów twarogowych i makarony, słodkie napoje, słodkie zbóż i innych produktów, które zawierają duże ilości cukru.

Ważne jest, aby unikać żywności o wysokiej aktywności uczulającym: czekolada, kakao, orzechy ziemne, kraba, krewetek, raków, jak również wszelkich produktów, które spowodowały karmiące nietolerancji. Staraj się nie jeść mięsa z młodych zwierząt i ptaków, więc ich białko ma duży potencjał dla alergików. Z tych względów, powstrzymać się od jajka, owoce cytrusowe, truskawki, pomidory.

Aby wypełnić niezbędne składniki odżywcze z organizmu matki karmiące podjąć specjalne witaminy dla pielęgniarstwa.

Co i ile pić

W okresie laktacji, ważne jest, aby zużywać duże ilości płynów. Matki karmiące powinny pić więcej wody niż zwykle, co najmniej 1000 ml (na przykład, herbaty, mleka, soków, pić itd.). Ale! po porodzie nie może natychmiast rozpocząć przyjmowanie dużej ilości płynów.

Przed rozpoczęciem laktacji, gdy jest czas produkcji siary, należy spożywać 1000 ml (w tym zupy i owoce i warzywa). W przeciwnym razie, po urodzeniu, będziesz miał zbyt dużo mleka, które tworzy wiele problemów, dopóki lactostasis.

Na podstawie powyżej tego pracowników sporządza wykaz produktów, które mogą doprowadzić kobietę, która urodziła się w oddziale położniczym i nie powinien być traktowany z wrogością. To wszystko odbywa się przede wszystkim dla dobra dziecka.

Należy pamiętać, że jakość mleka matki jest tylko częściowo zależne od rodzaju jego spożycia. Na przykład, ilość białka w mleko z piersi nie zależy od liczby kobiet zatrudnionych w postaci białek żywności. Nie można powiedzieć o tłuszczów, witamin i minerałów.

Ale w mleku szmat substancję nawet jeśli deficyt przez rezerw w organizmie matki.

Przykład menu karmiących piersią

  • 6.00 – jogurt.
  • Mleko ryżowa,
  • chleb z masłem i serem,
  • herbaty.

Obiad:

  • Surówka z marchewki, żurawiny i morele z oleju roślinnego,
  • zupa z kapusty świeżej,
  • zapiekankę ziemniaczaną gulasz,
  • kompot z suszonych owoców,
  • chleb.
Share →