Metod antykoncepcji?

Metod antykoncepcji?

Jeszcze nie planują mieć dziecko? Aby pasją złapać tropu, wybrać odpowiednią metodę antykoncepcji. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się najbardziej skutecznych metod antykoncepcji.

Naprawdę kobieta stała się kochanką swojego losu tylko wtedy, gdy otrzymał możliwość dokonania istotnych decyzji: zbudować karierę, by stać się matką lub ile mieć dzieci i tak dalej. Ta wolność wyboru pojawił się wraz z wynalezieniem antykoncepcji. Pojawienie się bariery, hormonalnych i innych środków mających na celu zapobieganie owulacji i zapłodnieniu, zrewolucjonizowała nie tylko w sprawach płodności, ale także w świadomości płci pięknej.

Teraz można wreszcie odpocząć i korzystać z przyjemności życia!

Tymczasem, jak każdy lek, kontrola urodzin powinien być wybrany po konsultacji z lekarzem: on nie tylko wybrać najlepszą opcję, ale również powiedzieć, jak korzystać z wybranej metody.

Niezawodnych metod antykoncepcji dla opcji tymi partnerami, którzy nie wątpią w siebie, jak i dla młodych matek i kobiet, inne antykoncepcji przeciwwskazane – tzw antykoncepcyjne chemiczne (plemnikobójcze). Wszystkie plemnikobójczych ma antyseptyczne działanie, oprócz dodatkowego smaru. Działanie tych środków jest to, że niszczą one błony plemników i te tracą zdolność do zapłodnienia.

Niezawodność sposobu – do 85%. Ważne jest, aby przestrzegać zasad: Wejście oznacza 10 minut przed stosunkiem seksualnym, należy użyć nowego dawki przed każdym bliskości, i tak dalej D Istnieje kilka form środków plemnikobójczych:. Śmietany, świece, waciki, gąbki.

Metody barierowe

Około 40% ukraińskich kobiet jako stałe naprawczego wybranego prezerwatywy. Jeśli jesteś ledwie zna swojego nowego kochanka, czy nadal nie ufają sobie nawzajem, jest to metoda, która będzie cieszyć intymnych przyjemności i unikać niepotrzebnych problemów zdrowotnych. Po tym wszystkim, tylko sposób prezerwatywy w celu ochrony przed AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową!

Metody barierowe antykoncepcji są idealne jako singiel. Urządzenia te są łatwe w użyciu, wygodne, nie wymaga wstępnej obróbki, są odpowiednie do prawie wszystkich, zwykle nie wywoływać efekty uboczne. Najważniejsze – zawsze postępować zgodnie z instrukcją użytkowania.

Skuteczność zabezpieczenia jest w przybliżeniu 75% (25% «niewypały» w wyniku niewłaściwego użytkowania). Również w barierę środki obejmują szyjki macicy czapki, membrany, gąbki z środkiem plemnikobójczym (pamiętaj, że ich wiarygodność jest niższy niż w prezerwatywy).

Hormony: Plusy i minusy

Postanowiła skupić się na najbardziej wiarygodnych metod antykoncepcji – hormonalnymi środkami antykoncepcyjnymi? Pamiętaj, że do ich wykorzystania, istnieje szereg przeciwwskazań. Nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, skłonność do tworzenia skrzeplin krwi, rak piersi, zaburzenia wątroby lub nerek, itd Dlatego, D, wykonany ich wyboru na rzecz ochrony hormonalnej, należy „iść przez złożonej yazkov Badanie całego ciała. Czytaj całość «na» i «przeciw», Aby dowiedzieć się o opinię właściwego lekarza ginekologa, a dopiero potem spróbować tej metody.

Zasada działania leków hormonalnych pozornie proste: zawierają estrogen i progestagen elementy naśladujące estrogeny i progesteron hamuje tworzenie i uwalnianie komórki jajowej z pęcherzyka. W rezultacie nie ma owulacji i koncepcji staje się niemożliwe. Hormonalne środki antykoncepcyjne mogą wniknąć do organizmu nie tylko po spożyciu w formie tabletek. «Arsenał» nowoczesne hormonalne środki antykoncepcyjne jest dość szeroki: ampułka (podawany we wstrzyknięciach); implanty wszczepiane pod skórę (elastyczne kapsułki), które stopniowo wydzielają hormony i stworzyć u kobiet ich stała koncentracyjnych; Plaster antykoncepcyjny (dołączony do danego obszaru ciała); Spirale specjalne.

Niektóre leki wraz z antykoncepcji mają również działanie lecznicze i są z powodzeniem stosowane w przypadku naruszenia cyklu miesiączkowego, z procesów rozrostowych i niektórych innych państw. U pacjentów otrzymujących te fundusze jest regulacja cyklu, objawia efekty kosmetyczne (zmniejszona trądzik, skóra staje się gładsza). Więc jest szansa, aby rozwiązać kilka problemów.

Pomimo faktu, że hormonalne środki antykoncepcyjne zawierają nowoczesne bardzo niskie w porównaniu ze swoimi poprzednikami, dawek hormonów, ich stosowanie nie jest tak nieszkodliwe. Dlatego też, wybór czynników hormonalnych należy ściśle indywidualne! Nie można kupić tabletki, rady przyjaciół lub reklamy.

Tylko lekarz ma prawo przekazać trzeba narzędzie – na podstawie konstytucji, stanu zdrowia, wieku i wielu innych wskaźników. Ponadto, ten sposób zabezpieczenie przed niepożądanym ciąży jest stosunkowo bezpieczne w użyciu tylko do 32-35 lat.

Optymalne szyte

Najbardziej innowacyjna metoda antykoncepcji kobiet jest dziś pierścień dopochwowy. Od teraz nie musisz się martwić, na co dzień, myśląc o ochronę. W przeciwieństwie do tabletek pierścienia stosuje się raz na miesiąc, podawano samodzielnie (łatwo i bezboleśnie) składa się z dwóch pół hormonów niż tabletki i pozwala na koncepcji planowanego w następnym cyklu. Tak więc nie jest jednorodna wydzielanie hormonu zapewnia stabilne cyklu menstruacyjnego nie nieplanowych krwawień.

Znacznie bardziej wygodny pierścień spiral: jest wprowadzona do pochwy, a nie w macicy. W tym przypadku kobieta ustanawia i usuwa jego własne, które ratuje go od konieczności regularnie odwiedzać ginekologa.

Metoda ta poprawia stan mikroflory pochwy, zwiększa liczbę Lactobacilli i poprawia odporność na lokalne, co zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia chorób narządów miednicy. Badania przeprowadzone w Europie, okazało się, że pierścień dopochwowy ma pozytywny wpływ na życie seksualne, jak zapewnia bardziej pozytywne uczucia od seksu (poprzez pobudzenie stref erogennych z pierwszego rzędu).

I reakcję mężczyzn? Według badania, 94% z panów nie sprzeciwiają się zastosowaniu pierścienia dopochwowego kobiet, a 71% nie zauważy podczas stosunku. Od ludzi, którzy doświadczyli pierścień pochwy, 40% określiło przedmiotów uczucie przyjemne, inne – neutralny.

Pierścienia dopochwowego – nowoczesny, niezawodny (ochrona 99%), bezpieczne i wygodne w użyciu metodę antykoncepcji, jest uznawane w całej Europie.

Wybór ukraińskich kobiet

Według międzynarodowego projektu badawczego Wybór, po konsultacji z wykwalifikowanego ginekologa kobiety wybierają:

antykoncepcji pierścienia dopochwowego – 47,8%

Połączone antykoncepcyjne – 24.3%

antykoncepcji system transdermalny -10,9%

Share →