Metody aborcji

Metody aborcji

Wybór metody aborcji opiera się na dwóch czynnikach: terminowych kobiet w ciąży i ogólnego stanu zdrowia. Wszystkie istniejące metody aborcji są podzielone na cztery grupy: aborcji medycznej, mini aborcji. aborcja instrumentalne i cieniowanie.

1 sposób. Aborcja narzędziem.

Istotą sposobu aborcji instrumentalnej pociera jamy macicy. Jest to najbardziej popularna i skuteczna metoda na pozbycie się niechcianej ciąży. Dzieje się to w następujący sposób: Szyjka rozszerza specjalne kleszcze ginekologicznych jest następnie wprowadzana do macicy specjalnego łyżeczką, a następnie wytwarzać bezpośrednio sama zgarniający płód.

Zalety tego sposobu aborcji

– Cały proces odbywa się pod nadzorem lekarza, a wynik operacji oceniana jest na miejscu;

– jako płukanie ściany jamy macicy odbywa się za pomocą specjalnych narzędzi, minimalizuje ryzyko zachowaniu części zarodka w samej macicy.

Wady instrumentalnej metody:

  • Prawdopodobieństwo występowania i rozwoju powikłań pooperacyjnych o charakterze zakaźnym, spowodowane tym, że jamą macicy wprowadza się ciała obcego, które oprócz wszystkich innych, być może nawet w niesterylnym;
  • prawdopodobieństwo uszkodzenia ściany macicy. Powikłania tego typu pojawia się w bardzo rzadkich przypadkach, i, niestety, prowadzi do śmierci.

    Zapisywanie życie kobiety może być tylko całkowite usunięcie macicy.

2 metoda.

Mini aborcja

Metoda ta nazywana jest również aborcji zasysania próżniowego. Sposób ten stosuje się tylko w małych okresach ciąży, gdy płód może przemieszczać się w systemie rur. Możliwość wykorzystania tej metody jest określana za pomocą ultradźwięków. Urządzenie ma dużą Strzykawka jest wyposażona w długiej dyszy, które z kolei są wprowadzane do jamy macicy.

Przy mini aborcji istnieje prawdopodobieństwo, że część zarodka może pozostać w jamie macicy. Innymi słowy, istnieje duże ryzyko opuszczania części zarodka w macicy. To z tego powodu, że w zakończeniu postępowania mini-aborcji procedura łyżeczkowanie macicy.

Zalety tej metody aborcji:

  • mniejsze ryzyko skaleczenia w stosunku do macicy instrumentalnej metody, a także co najważniejsze, brak mechanicznej penetracji macicy, które w rezultacie może spowodować uszkodzenie.

Wady mini aborcji:

  1. Nie biorąc pod uwagę zdolność do kontrolowania całego procesu;
  2. wysokie prawdopodobieństwo, że w jamie macicy mogą pozostać częścią zarodka.
Share →