Miażdżyca aorty serca - ważny szczegół!

Miażdżycę aorty serca — szczegóły znaczenie!

Miażdżyca aorty z serca chorobą bardzo powszechną wśród osób starszych. Należy do kategorii przewlekłego zapalenia naczyń krwionośnych, i charakteryzuje się stałym męki krążącego VLDL.

Ukształtowane jako płytki miażdżycowe zmniejszyć prześwit, a tym samym zmniejszenie przepływu krwi. Jeśli uderzył tętnicy wieńcowej, zawał serca osoba stoi, czy tętnicy mózgu — to skok, jeśli nerki tętnicy — ostra niewydolność nerek z utratą nerki, itd.

Przewlekłe zapalenie tętnic jest inicjowanie czynnik w rozwoju miażdżycy tętnic, ponieważ jest on uszkodzony fragment rozpoczyna się trudne do wychwytywania i gromadzenia się w komórkach cholesterolu.

Może być wszystko, co jest związane ze stresem, wyporu, uszkodzenia naczyń krwionośnych i chorób przewlekłych czynników ryzyka. Na przykład, czynniki, takie jak nadciśnienie tętnicze, palenie tytoniu, spożywaniem alkoholu, nadwagę, cukrzycę, zmniejszenie czynności tarczycy, na której zostanie zmniejszona metabolizmu tłuszczu i po 40 roku życia, kiedy to zmniejszenie ilości hormonów płciowych.

Miażdżycę aorty serca wygląda plamki lub już eksplozji nad powierzchnią płytki, która rośnie z dnia na dzień, o kilka milimetrów.

Za naciśnięciem aorty jest uszczelniony. dlatego, że stracił swoją elastyczną strukturę i jego ściany, uszkodzone, zniszczone pod wpływem czynników zamiatać tkanki łącznej. Pod ciśnieniem przez uszkodzoną strukturę ścianki pojemnika jest rozszerzona powstawanie tętniaków aorty. Jest on rośnie z dnia na dzień w objętości, więc jest cieńsze warstwy, i pewnego dnia, gdy wyczerpane wszystkie mechanizmy adaptacji, pęknięcie aorty.

Objawy i oznaki miażdżycy aorty

Dla koncepcji potrzebę kliniczną, aby zrozumieć, że aorta ma dwa oddziały: w klatce piersiowej iw jamie. Aorty piersiowej dostarcza całą górną połowę ciała, łącznie z kończyny górnej obręczy. Aorty brzusznej pod całą dolną.

Rozważymy teraz w porządku.

Objawy aorty piersiowej: bezobjawowe długo, i mogą być połączone z miażdżycą naczyń wieńcowych i tętnic mózgowych. Pierwsze objawy pojawiają się zwykle po 60 latach, gdy organizm traci funkcję ochronną czynników wyzwalających i objętość zmiana osiągnie wystarczająco dużą wartość.

Zazwyczaj pacjenci skarżą się na okresowe spalanie, silnego bólu w klatce piersiowej, intensywność (aortalgii), które mogą towarzyszyć zawroty głowy i trudności w połykaniu. Podczas pomiaru wzrost skurczowego ciśnienia krwi są rejestrowane, zwiększając w ten sposób impuls ciśnienia.

Objawy aorty brzusznej: rejestrowane częściej niż klęsce klatki piersiowej, ale również przez długi czas może przebiegać bezobjawowo. Główne objawy kliniczne są niedokrwienie brzucha, którym towarzyszy odpowiadające objawów:

Niestrawność — charakteryzuje utrata apetytu, zaburzenia ruchliwości jelit (biegunka, zaparcie, wzdęcia);

Ból brzucha — Powstaje napadowe po jedzeniu 2−06:00, w zależności od położenia obszaru. Ból bóle w naturze, bez konieczności dokładnej lokalizacji. Zazwyczaj sam.

Zakrzepica tętnicy trzewnej — bardzo poważne powikłanie, które może być śmiertelne. Zakrzepica tętnic martwicy jelita jelit gałęzie zapalenia otrzewnej i rozwijający. Główne zarzuty: silne natężenie bólu, leczenie leczenie nie jest usuwany.

W tym scenariuszu, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Nadciśnienie tętnicze w połączeniu z niewydolnością nerek — zwężenie tętnicy nerkowej, który pojawia się na skutek zaburzeń czynności niedotlenienie tkanek — przewlekłą niewydolność nerek. W wyniku tego, aktywowane układu renina-angiotensyna, z powodu, który podnosi ciśnienie krwi.

Leczenie i profilaktyka

1. Zapobieganie: utrata masy ciała, dostosowując pobór mocy z obniżonym poziomem cholesterolu, unikać stresu, pełnego korzystania na co dzień, normalizację stanu hormonalnego, leczenie chorób oportunistycznych (cukrzyca, nadciśnienie), i inne.

2. Wraz z rozwojem choroby przepisać leki, aby spowolnić proces powstawania blaszek miażdżycowych: statyny, niacyny, pochłaniają kwasy żółciowe i inne.

3. zaawansowanej miażdżycy aorty pokazano tylko leczenie chirurgiczne, które składa się w protetyce naczyń.

Proszę oceń artykuł:

( głosów: 1. Średni: 5.00 5)

Share →