Miód z nostrzyka

Miód z nostrzyka

Jaki powinien być

Odnosi się do miodów najwyższej klasy. Jest bardzo bogaty w glukozę. Czy eksperci w duży popyt.

KOLOR: Svezheotkachanny – białe lub żółte światło. W postaci białego krystalizuje.

Smak i zapach: miód słodka bez, z bardzo delikatnym przyjemnym zapachu, przypominającym zapach wanilii.

Krystalizacja: Powoli krystalizuje, krystalizacja drobnoziarnisty.

Właściwości lecznicze: posiada wysoki efekt terapeutyczny w jelit, działanie przeczyszczające, przydatne do chorób metabolicznych, hemoroidów.

Przydatny w chorobach serca, przyczynia się do rozszerzania naczyń wieńcowych, poprawia krążenie krwi, zmniejsza obrzęki pochodzenia sercowego, stabilizuje ciśnienie krwi. Ma silne właściwości antyseptyczne, jest stosowany w kompresji z ropiejących ran i czyraki.

Gdzie się: koniczyny rozmieszczone w europejskiej części, z wyjątkiem północnych i północno-wschodnich regionach, na Kaukazie, Syberii Zachodniej i Azji Środkowej. Rośnie na suchych łąkach, stepach, jako chwast na pustkowiach i upraw.

Kiedy w koniczyny kwietnia: nostrzyka jest uważana za jedną z najlepszych roślin lato miodu. Kwitnienie rozpoczyna się w lipcu, a kończy we wrześniu-październiku, podkreślając obfite nektar.

Miód z nostrzyka pobiera się: w czerwcu – sierpniu.

Badania próbek zakupiono

PRODUCENT: Rosyjski Narodowy Związek Pszczelarzy, Wołgograd regionalny oddział, pasieki rodzina Murigina AP

CENA: Rubli 90 kopiejek 104 na 500 g

Aromat: wspaniały, bardzo intensywne, trwałe gorzki smak. Bardzo odważny i betonu. Czuliśmy, że dla wanilii (zapach czystej słodkiej koniczyny miodu) to chyba przesada.

Jednak ten model jest dość podana przez producenta, ale z przewagą koniczyny.

SMAK: Ponownie, wspaniałe gorzki smak. Ale zbyt szczegółowe trwałe i intensywne dla delikatnej koniczyny.

KOLOR: Kolor miodu uderzył – jak kawałki białego śniegu zmieszanych z bardzo lekkiego masła. W rzeczywistości – jest to fragment sztolni, a następnie ponownie maslitse.

BADANIE przejrzystość: miód skrystalizowany i całkowicie przezroczysty – ani śladu fałszerstwa.

Krystalizacji TEST: należy zwrócić uwagę na kształt kryształów. Dobry Miód z nostrzyka cukierki małe, przypominające kryształy mąki – tak jak w naszym przypadku.

Ale niepokojące, że wielki na zasadach donnikovskim krystalizuje miód (który przypomina śnieg), jakby posypane miodu, jeszcze nie w pełni zakristallizirovavashiysya (jak masło). Prawdopodobnie mieszane miodu na skalę przemysłową pompowana w różnym czasie.

Badanie dojrzałości monety: miód jest bardzo gruby i lepki, podczas testu z łyżką miarka z gorochkoy i, oczywiście, nie spływa i nie kapie. Znaki fermentacji są również nieobecny. Można stwierdzić, że miód jest dojrzały.

TEST niektóre dodatki melasy: Miód z dodatkiem melasy NIE zakristallizovivaetsya, jak również nasza próbka krystalizuje się powodzeniem, możesz empirycznego do wniosku, że to nie melasę narkotykiem. Niemniej jednak, mieliśmy reakcję jodu, który pokazał, że do niego nie syrop pod wpływem narkotyków.

Reakcja na dekstryn potwierdzone – nie syrop jest mieszana.

TEST dodaje mąki lub skrobi: nie miód i zanieczyszczenia mąkę i skrobię wykazała, że ​​reakcja roztworu Lugola.

TEST dodaje kredę: reakcja na occie wykazały żadnych dodatków i kredę.

OCENA OGÓLNA

Miód naturalny, z wielkim smakiem i aromatem. Producenci nie przegrzewać to barbarzyńskie metody, mimo że był smutny rosyjskiej tradycji. Tak, to miód, który zachował swoich leczniczych właściwości.

Jednocześnie nie możemy umieścić ten wzór Miód z nostrzyka doskonałe oceny: pierwsza, podczas otwarcia słoików miodu na powierzchni była niewielka ilość zanieczyszczeń na powierzchni. Po drugie, miód krystalizuje się nierównomiernie, co sugeruje, że jeden bank jest w sąsiedztwie nostrzyka miód, pompowana w różnym czasie, albo że jeszcze smutniejsze w Miód z nostrzyka mieszane niech naturalne, ale monoflerowy miód.

W rezultacie, za wspaniały smak, aromat, kolor, naturalności i braku przegrzaniem nasz szacunek – bardzo dobry. Polecamy!

Share →