Międzyżebrowa nerwobóle: neuralgii międzyżebrowej leczenie

Międzyżebrowa nerwobóle: neuralgii międzyżebrowej leczenie

Neuralgia międzyżebrowa (Neuron – "nerw" i Algos – "ból") – Zespół ból w przebiegu międzyżebrowych nerwów spowodowanych kompresją lub podrażnienie nerwów międzyżebrowych. Neuralgia międzyżebrowa występuje głównie w średnim wieku i starszych. U dzieci choroba ta praktycznie nie istnieje.

Przyczyny międzyżebrowa nerwobóle

Neuralgia międzyżebrowa I – ból reflex pochodzenia. Jest to spowodowane przez podrażnienie nerwów międzyżebrowych. Najczęściej występuje neuralgia ataki międzyżebrowych podczas uruchamiania osteochondroza powodu przepukliny międzykręgowej kompresji korzeni nerwów międzyżebrowych.

Przyczyna może być nerwobóle międzyżebrowej inne choroby: zapalenie kręgosłupa, hormonalna spondylopathy, progressive kifoza, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, guzy kręgosłupa. Atak może być wywołane przez ekspozycję na zimno, przeziębienia, infekcje, zatrucia, urazy, stres psychiczny, a także silne ćwiczenia fizyczne wykonywane bez podgrzewania lub zwyczaju.

Tak więc, główną przyczyną międzyżebrowe nerwobóle można traktować jak chłodzenie, infekcji, zatrucia. Dość często w praktyce klinicznej neuralgii międzyżebrowej obserwowano opryszczkowych zmian. Neuralgia międzyżebrowa występuje często w odpowiedzi na stymulację pni nerwowych procesów patologicznych w narządach i tkankach sąsiadujących (choroby kręgosłupa, żeber, klatki piersiowej deformacji, wysięk w opłucnej, śródpiersia guza rdzenia kręgowego i błon, tętniak aorty piersiowej, itp).

Objawy neuralgii międzyżebrowej

Głównym objawem neuralgii międzyżebrowej – ból w przestrzeniach międzyżebrowych. Charakter bólu może być napadowy. Zazwyczaj ból wzrasta z ruchem klatki piersiowej – głębokie oddychanie, kaszel, kichanie, głośnej rozmowy.

Można zaobserwować przeciwbólowe postawę, w której pacjent wygina ciało w zdrowy sposób i starają się zachować to w ten sposób. Najczęściej ból jest zlokalizowany w V – IX żebra po lewej stronie i poniżej pępka, może być podana w ramię, regionu łopatki lub ramienia. Badania palpacyjnego często wykrywa słabe: paravertebrally kręgosłupa w linii pachowej – pośrodku nerwu i na krawędzi mostka.

Są one zdefiniowane w zależności od segmentu luka.

Tak, neuralgia międzyżebrowa charakteryzuje otaczający ból w klatce piersiowej. Rozciąga się wzdłuż nerwów międzyżebrowych. Skoncentruj się ból w przestrzenie pomiędzy żebrami, tłoczenie ból lub uczucie gorsze.

Często ból towarzyszy drętwienie, pieczenie, mrowienie.

Czasami ból daje do serca lub pod łopatką, prowadząc do myśli na atak serca. To dlatego, że wiele oddziałów, które są wykonywane z nerwów międzyżebrowych. Ale są różnice w tych chorobach. Gdy ból neuralgia międzyżebrowa stała, to pulsuje anginy, radykalnie wzmocnić lub nagle zamilkł. Ponadto, zazwyczaj towarzyszy ból serca impuls naruszenie, wysokie lub niskie ciśnienie krwi i neuralgii międzyżebrowej na i pozostają w normalnym rytmie tętna i ciśnienia krwi.

Jeśli pacjent z problemami z sercem, to nie zyska charakter bólu przy zmianie postawy, głęboki oddech, kaszel, kichanie, spacery, ruchów nóg, zwiększenie neuralgii międzyżebrowej bólu. Ból może być również podawany w dolnej części pleców, a udaje kolki nerkowej.

Jeśli masz ból w klatce piersiowej, w żadnym wypadku nie muszą angażować się w samokontroli i samoleczenia. Pamiętaj, aby udać się do lekarza, którzy zamieniają ostateczną diagnozę, po wykluczeniu innych przyczyn dyskomfortu w klatce piersiowej.

Leczenie neuralgii międzyżebrowej

Leczenie neuralgii międzyżebrowej należy rozpocząć w pierwszym objawem choroby. Główną uwagę zwrócono na początku leczenia i łagodzenia zmniejszenie bólu. Ponadto strategia leczenia mających na celu poprawę procesów troficznych w tkankach segmentu luka.

W pierwotnej natury klęsce skutecznego stosowania terapii odruchowej akupunktury, pharmacopuncture – terapii próżniowej,. Jeśli to konieczne, leczenie może obejmować leki i leki. Leków uzasadnione stosowanie leków przeciwzapalnych i witamin z grupy „B”.

W neuralgii międzyżebrowej wtórny charakter w leczeniu objawowym. Aktywności fizycznej są ograniczone do okresu leczenia może być ćwiczeń terapeutycznych.

Zapobieganie międzyżebrowa nerwobóle

Zapobieganie międzyżebrowa nerwobóle – uniknąć hipotermii i przeziębienia. Procesów zapalnych w narządach i tkankach sąsiadujących potrzebujących leczenia choroby.

W leczeniu i profilaktyce chorób, w następujących metod:

  • akupunktura czy akupunktura – Oczywiście zwykle składa się z trzech etapów, produkcji wyższy efekt uzyskuje się poprzez prowadzenie trzy kursy w odstępach 2 miesięcy
  • terapia manualna – przywraca prawidłową pozycję szyjnego i piersiowego kręgosłupa, wpływając na mięśnie i ścięgna, tak aby przywrócić ich funkcje i usunąć ból,
  • masaż leczniczy przy użyciu kremy i maści rozgrzewające – to ma na celu rozluźnienie mięśni w klatce piersiowej i plecach, a usunięcie bólu,
  • Shiatsu – masaż japoński, w którym leczenie odbywa się poprzez naciśnięcie palce na niektóre aktywnych punktów ciała związanego z narządu, również stymuluje mechanizmy obronne organizmu i psychologiczne spokój,
  • Osteopatia – Sposób na celu przywrócenie pozycję anatomicznych części klatki piersiowej, równowagę między różnymi systemami ciała, co powoduje poprawę krążenia krwi i powstawanie chłonnych,
  • Zestaw ćwiczeń wykonywane w sposób ciągły z symulatorów terapeutycznych.

Czasami te metody są stosowane w sposób kompleksowy. Efekt leczenia jest uzyskiwane poprzez uruchomienie sił rezerwowych organizmu.

Share →