Mięśniaków macicy: przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaków macicy: przyczyny, objawy, leczenie

W każdy wtorek AFI Zdrowia wyjaśnia objawy mogą wskazywać, że masz czas, aby zobaczyć się z lekarzem. W tym tygodniu możemy powiedzieć, co mięśniaków macicy, jak się wydaje, i jakie są metody leczenia.

Dlaczego ona tam jest?

W szczególności, nadmiar żeńskich hormonów płciowych – estrogenów i progesteronu. To nie przypadek, ze choroby twarzy głównie kobiet w wieku rozrodczym. Z początkiem menopauzy, poziom estrogenu naturalnie zmniejsza się tak, mięśniaki nie występują, a jeśli już kobieta może być zmniejszona.

Szczególnie zagrożone w tym sensie, pełen kobiet. Fakt, że nie tylko estrogenów wytwarzanych przez jajniki i tkance tłuszczowej. Co jest wyższe ryzyko nadmiaru.

Uszkodzenia mechaniczne do aborcji, łyżeczkowanie macicy, traumatycznym porodzie. Ponadto, włókniaki może konsekwencją procesu zapalnego, który ma wpływ na stan ściany macicy.

Problemy w życiu wewnętrznym. na przykład, nieregularne płeć lub braku przyjemności z nich. Kiedy kobieta jest podekscytowany, krew napływa do narządów miednicy. Po osiągnięciu orgazmu w niej przez kilka minut form.

Jeśli nie było absolutorium, jest stagnacja. Ma to niekorzystny wpływ na genitalia, co zwiększa ryzyko mięśniaków.

Prowadzić do stagnacji puszki krwi i innych czynników. Na przykład, siedzący tryb życia.

Jak to się objawia?

Najczęściej mięśniaki są nieoczekiwane. z planowaną wizytą do ginekologa lub podczas USG narządów płciowych, które są w posiadaniu innych wskaźników. Nie jest to zaskakujące: w wielu przypadkach, łagodne nowotwory nie dają żadnych objawów, tak aby kobiety nie powstają skarg lub podejrzeń. Jednak istnieją sytuacje, w których zwłóknienie wszystkie zawarte.

O tym może wskazywać pewne znaki ostrzegawcze.

Obfite i długotrwałe miesiączki lub krwawienia w środku cyklu. Oni nie tylko utrudniają wykonywanie codziennych czynności, ale także znacznie obniżyć poziom hemoglobiny, więc ona się męczy się szybko, zmniejszając jego wydajność.

Ból brzucha i okolicy lędźwiowej.

Częste oddawanie moczu. Jeżeli mięśniaki rosną na zewnątrz macicy, może to wywrzeć nacisk na pęcherz, więc nie są pragnienia w toalety częściej niż zwykle. Takie nowotwory mogą kompresji i jelit – W tym przypadku zaparcia.

Problemy ciąży podczas leczenia obserwuje się rosnące do jamy macicy. Mogą zakłócać zarodka przywiązują się i wzrastać, tak często przyczyną poronienia, w tym w początkowej fazie.

Wszystkie te objawy – Powodem do leczenia lub usuwaniu mięśniaków. Na szczęście, nie obserwuje się w ogóle. Według statystyk, jednostki mięśniaki można znaleźć w około 40% kobiet w wieku rozrodczym.

Jednakże, tylko 10–20% tych przypadków wymaga aktywnego leczenia. Obecnie istnieje wiele metod, aby pozbyć się mięśniaków.

Powinny być wybrane ściśle indywidualnie. Lekarz bierze pod uwagę wielkość, liczbę i lokalizację węzłów, jak również ogólny stan kobiety. Ważne pytanie – jeśli chce mieć dziecko w przyszłości.

Jeśli tak, leczenie powinno być szczególnie delikatne.

Share →