Migdałki (powiększenie migdałków)

Migdałki (powiększenie migdałków)

Migdałki (adenoid roślinność, adenoid razrascheniya) są nieprawidłowe narośle nosogardzieli migdałków, która znajduje się głęboko w nosie i gardle, że składają się z tkanki limfatycznej. Normalnie, ciało migdałowate jest dobrze rozwinięty w dzieciństwie, a po dwunastu latach, ona zaczyna się zmniejszać, więc u dorosłych migdałki są rzadkie.

W normalnym migdałków stanowią małą grupę tkanki limfoidalnej w grubości błony śluzowej wokół otworu prowadzącego do nosa, jamy ustnej i gardła. Odróżnić sparowane migdałki: dwie rury, dwa Palatynie; i nieparzyste – trzy języki i gardła (jamy nosowo-gardłowej) ciało migdałowate. Migdałki są tzw pierścień limfoepitelialnogo Pirogov-Valdeera, która jest częścią systemu odpornościowego organizmu – chroni go przed zewnętrznymi czynnikami chorobotwórczymi.

Tak więc, główną funkcją migdałków – ochronną. Są przeszkodą do wdychania powietrza obcych bakterii i wirusów, „złapać” je i zniszczyć.

Migdałki – to nie jest ciało migdałowate, które można zobaczyć na stronach gardła, patrząc na ustach dziecka. Migdałki bez odpowiedniego narzędzia, nie jest widoczny, ponieważ znajduje się powyżej gardzieli, w przybliżeniu naprzeciwko nosa prawie w środku czaszki.

Lokalizacja migdałki

Migdałki – częste choroby wśród dzieci. To jest powszechne w wieku od lat 1 do 15, ale jest bardziej powszechne u dzieci 3-7 lat.

Często mylone migdałki i migdałki. Migdałki – Choroby zapalny patologicznie razraschenie nosogardła migdałki (migdałki). Występuje w postaci wyizolowanej lub w połączeniu z zapaleniem razraschёnnih migdałki.

Adenoiditis towarzyszy gorączka i ciężkie zaburzenia oddychania nosa.

Niektóre przyczyny migdałki:

1. Różne infekcje wieku dziecięcego (odra, szkarlatyna), co wpływa na błonę śluzową nosa i migdałków;

2. Część chorobami zapalnymi górnych dróg oddechowych;

3. Choroby wirusowe;

4. Immune Deficiency;

5. alergizacji dziecko.

Share →