Migotanie przedsionków leczenia chorób serca

Migotanie przedsionków leczenia chorób serca

Migotanie przedsionków jest jednym z najczęstszych chorób naszych czasów. Tylko w Rosji cierpi na nią, według różnych szacunków, do trzech milionów ludzi. W najbliższych latach liczba chorych będzie powoli, ale wzrośnie z powodu starzenia się społeczeństwa.

Migotanie przedsionków serca (Nazwa międzynarodowa – migotanie przedsionków), nie jest, jak wielu uważa, oddzielna choroba. W postaci zasady, choroba rozwija się najczęściej w tle innych chorób układu krążenia, takich jak nadciśnienie. angina. wady serca.

Migotanie przedsionków może wystąpić w podwyższonej funkcji tarczycy lub pojawiają się po dobrym święto na świątecznym stole, a po pewnym czasie całkowicie zniknąć. Częstość występowania migotania przedsionków zwiększa się z wiekiem: 50 lat po występuje prawie co 5 osób.

Migotanie przedsionków:

– Napadowe (atak trwa od 1 minuty do tygodnia);

– Rack (7 dni)

– Stała przy atrial fibrillation utrzymuje się przez wiele lat.

Dlaczego jest to forma arytmii nazywa przedsionków

Migotanie przedsionków charakteryzuje nieskoordynowane serca aktywność elektryczną przedsionków z późniejszego pogorszenia funkcji skurczowej serca. Normalnie, 4 komór serca (2 przedsionków i komory 2) znoszą się wzajemnie sprawnie i migotanie przedsionków, zaczynają się kurczyć chaotycznie, jakby „migotania” (stąd nazwa), co prowadzi do nierównomiernego i niedostatecznego dopływu krwi do wszystkich narządów.

Ryzyko związane z migotaniem przedsionków

Migotanie przedsionków nie jest chorobą zagrażającą życiu. Jednakże atrial fibrillation jest zawsze trudne do choroby sercowo-naczyniowej. przeciwko której pochodzi, i pogarsza jego rokowanie. Ponadto, znacznie zwiększa ryzyko zgonu z powodu udaru mózgu z powodu skrzepów krwi w sercu, oderwać je i dostać się do innych statków.

W migotaniu przedsionków, serce może być zmniejszona z różną częstotliwością, od zbyt częstego stopy (200 uderzeń na minutę) do rzadkich (poniżej 60 minut). Wyższe tętno, gorsze rokowanie.

Metody leczenia w nowoczesnej medycynie

Leczenie migotania przedsionków koncentruje się na trzech głównych celach:

Na początku. Regulacja częstotliwości konieczne jest utrzymać rytm na 60 uderzeń na minutę. Aby to zrobić, należy przepisać beta-blokery ( Concor, betalok ), antagonistów wapnia ( NorvascTM amlodypina ), preparaty naparstnicy ( digoksi n), niektóre leki przeciwarytmiczne ( amiodaron ). Który z tych leków powinny być specyficzne dla pacjenta – lekarz decyduje na podstawie wielu czynników i związanych z nimi stanów i chorób.

Po drugie. do zapobiegania zakrzepicy wykazuje stałą (działanie przeciwpłytkowe) odbioru przez całe życie, to znaczy leki przeciwzakrzepowe, takie jak aspiryna lub warfaryna .

Po trzecie (w razie potrzeby), kwestia przywrócenia rytmu zatokowego, a następnie jego zawartości. W chwili obecnej nie jest nowa metoda przywrócenia rytmu zatokowego, zwanej ablacji. Sposób interwencja serca, w której zniszczenie grupami komórek serca (za pomocą wysokiej częstotliwości).

Metoda ta jest stosowana do nieskuteczności leczenia uzależnień.

Dążyć do przywrócenia rytmu zatokowego jest konieczne tylko przy pierwszym powstały lub postać paroksizmapnoy migotania przedsionków. I to tylko w przypadkach, w których jest wysoki wskaźnik występowania w towarzystwie klinicznych objawów pogorszenia życia pacjenta lub groźbę powikłań. W innych przypadkach jest to wystarczające, aby utrzymać szybkość przenoszenia (60 uderzeń na minutę), stosując dzienną leku.

Jeśli to wszystko nie działa, trzeba odwołać się do wszczepienia stałego stymulatora (rozrusznika) w ustalonej redukcji częstotliwości.

Leczenie migotanie przedsionka środków ludowych, ziołowy

Tradycyjne przepisy mogą i powinny być stosowane, ale tylko jako pomoc, która w żaden sposób nie zastąpi leczenia zaleconego przez lekarza.

Bardzo przydatne ekstrakt dodaje: wymieszać 2 łyżki. łyżki dzikiej róży, głogu i pospolity zioło. Przelać do termosu, zalać 0,5 litra wrzącej wody, pozostawić na noc, a następnie odcedzić i wziąć 150 ml 3 razy dziennie 10 minut przed posiłkiem. Codziennie wieczorem gotować świeży napar.

Zmiażdżyć i wymieszać równe części rozmaryn, mięta, zioła ziele dziurawca i korzeń waleriany. 1 łyżka. Mieszanina łyżka zalać 200 ml wrzącej wody i moczyć przez 15-20 minut w kąpieli wodnej, bez gotowania. Niech zaparzyć 02:00 zmęczenie i wziąć 50 ml cztery razy dziennie z jedzeniem lub bez.

Wlać 1 łyżka. łyżka suszonych lub świeżych owoców kaliny 1 szklanka wrzącej wody, trzymać na małym ogniu przez 5 minut, przecedzić i pić 1/2 szklanki rano na czczo i wieczorem przed snem.

1 łyżka. biodra (bez nasion) łyżka, wlać 2 szklanki wrzącej wody, gotować przez 10 minut, zmęczenie. W schłodzonego bulionu dodać 1 łyżkę. łyżka miodu i pić 0,5 szklanki cztery razy dziennie na 30 minut przed jedzeniem.

1 łyżeczka. Kruszywo korzeń kozłka wlać 100 ml wody, umieścić w ogniu, doprowadzić do wrzenia i gotować przez 2-3 minut. Po tym nalegać 15-20 minut, filtr i wziąć 1 łyżka. przed posiłkami łyżka 3 razy dziennie.

1 łyżka. łyżki kwiatów nagietka zalać 300 ml wrzącej wody, pozostawić 01:00 w ciepłym miejscu, szczepu i pić 0,5 szklanki 3 razy dziennie przed posiłkami.

Zapobieganie migotania przedsionków

Tak na zakończenie, kilka słów na temat profilaktyki. Zapobieganie migotania przedsionków jest przestrzeganie fundamentów zdrowego stylu życia. Posiłki o ograniczonej zawartości tłuszczu i zwiększoną zawartością ryb i owoców morza, warzyw, owoców, olejów roślinnych.

Aktywny tryb silnika, co zaledwie dzień na świeżym powietrzu, ćwiczenia fizyczne. Utrzymywanie się przez całe życie wagi ciała, z wyjątkiem złych nawyków (alkoholu i palenia). Środki te pomogą dobrze znane od wielu lat, aby utrzymać prawidłową pracę serca i zapobiegają rozwojowi migotaniem przedsionków.

Share →