Minispódniczki: pół wieku historii

Minispódniczki: pół wieku historii

1960 była dekada politycznie nasycony, oznaczone rewolucji i zmian. Księżyc wylądował pierwszy statek kosmiczny „Apollo 11”, została przyjęta Civil Rights Act wojna szalała w Wietnamie 1964. Beatlemania ogarnęła świat, udał się na sprzedaż pigułki, nowy kult młodości, tak zwany „bunt młodzieży”, który chwycił wiele aspektów życia.

W centrum tych poważnych zmian politycznych i społecznych wystąpił jeden z najbardziej kontrowersyjnych i niezniszczalne ikon stulecia – mini-spódniczkę.

Co dziwne, ale mini spódnicy, to trochę sexy kawałek materiału, istnieje od czasów starożytnych, uosabia najbardziej niesamowite paradoksów naszych czasów. Mini spódniczka – symbolem siły i słabości, dojrzałości i zabawy, niezależność i pragnienie podobania, próba ukrycia i narażać. Upokorzony i jednocześnie kochany przez wielu, że podważył scenę polityczną i przyciąga uwagę zarówno kobiet, jak i mężczyzn, do tego, co zostało ukryte przez wiele lat – do nóg kobiet.

Chociaż minispódniczkę jest tyle, ile jest to w cywilizacji światowej, to dopiero niedawno stały się przyczyną poważnych zjawisk politycznych i społecznych. W połowie XIX wieku, kobiety były traktowane jako słabszej płci. Polityka, biznes i sport były nieodpowiednie i niebezpieczne zajęcie dla kobiet i ciasny gorset i spódnica ruchu utrudnieniem długo potwierdza tylko opinię tego człowieka.

Jednak po pierwszej wojnie światowej, fala emancypacji kobiet i powojenne eskapizmu, która spowodowała narodziny stylu „emansipe.” Ten styl łączy w sobie cechy płci przeciwnej, a kobiet spódnica podszedł do kolana.

Po wojnie, ograniczenia w zakresie odzieży zostały zniesione, a kobiety chcą wyglądać elegancko i kobieco. W związku z tym przemysł mody przedstawił społeczeństwu „nowego wizerunku”, który udało się doprowadzić w odzieży Christian Dior. Nowy obraz domniemanych dojrzałość i elegancja, reprezentujący kobieca postać, owiane bujne długie spódnice w kształcie klepsydry.

Choć nowy obraz odzwierciedla „Najlepsze lata naszego życia”, ideologię konsumpcji, rozkwitu, który nastąpił po II wojnie światowej, a kolesie pokonać pokolenie zasiały niezadowolenie materializm 1950 – niezadowolenie, które zyskają pełną siłą w 1960 roku, a wszystko radykalnie zmienić długość spódnic damskich.

1960 i minispódniczki polityka

Nastolatki stworzyć własną polityczną (i modny) miejsca. W 1960 roku, młode kobiety musiały ubierać się jak ich matki, a mianowicie, zgodnie z mody paryskiej. Pamiętając latach 1950, angielski projektant mody Sally Tafflin zauważył: „Wtedy nie było odzież dla młodych ludzi.

Młoda dziewczyna wyglądała tak jak jej matka. ” Protesty i wymagania młodych ludzi wyrażają ich indywidualność wykazały, że młodzi ludzie uważają, samoświadomość jako odrębnego i spójnej grupy, która jest w stanie reagować na wydarzenia polityczne, inaczej niż ich rodzice. Nastolatki nie chcą przestrzegać zasad moralności burżuazyjnej i stworzyć przestrzeń, w której dominacja innymi trendami mody, które reprezentują swoje własne poglądy polityczne.

Mini spódniczka jako narzędzie i przejaw feminizmu. Ruch feministyczny przyczynił się również do powstania nowej mody dla kobiet. W 1953 roku, amerykański Betty Friedman opublikował swoją książkę „Riddle kobiecości”, w którym niszczy mit szczęśliwej gospodyni i wyraża pragnienie, aby spróbować się kobiety w innych rolach społecznych. Ponadto, w 1960 roku znacznie wzrosła liczba kobiet uczestniczących w uniwersytetach i dołączyć do grona osób pracujących.

Proces ten nabiera tempa po utworzeniu Biura pracy tymczasowej, które umożliwiają kobietom decydować, kiedy i gdzie chcesz pracować.

Również w tym okresie, prawa zostały przekazane do ochrony praw kobiet, czy w związku małżeńskim lub rozwód. Być może najważniejsze wydarzenie od czasu było wynalezienie pigułki antykoncepcyjnej pigułki – jak skuteczne są? , który pozbawił kobiety od lęku przed niechcianą ciążą i podać początek rewolucji seksualnej. Znajomy obraz kobiet zmienił się radykalnie: żona i matka, odwróciła się w młodego, wolnego, beztroski dziewczyna, która jest dumna ze swojej seksualności i pewni swoich umiejętności.

Narzędzie do wyrażania tego rosnącego trendu staje się mini spódnicy.

Pojawienie się nowej klasy – społeczeństwo konsumpcyjne młodzieży. Młodzież głośniej zbuntował się i przedstawić swoje żądania. Młodzi ludzie mieli pieniądze – i wiele więcej, niż kiedykolwiek. Nagle stał się wpływowym klasa konsumentów, i zażądał modę, która wyraża ducha młodości.

To było wyzwanie dla branży mody, prestiżu tego wyzwania, ponieważ został oskarżony o nieścisłości w czasie. Aby sprostać potrzebom rynku młodzieżowego nie widział nowych projektantów i butików. Ich klientami są nie tylko młode dziewczyny, które może teraz stać się ubierać jak chcą, ale ich matka, która starała się być jak ich córki.

1980-1990-e – biznes minispódniczki

Po okresie młodzieńczym bezpłciowe Androgyny branży mody ponownie zwrócił się do kobiecej postaci, i mini spódnicy stała się częścią nowego silnego, potężnego biznesu kobieta w garniturze. Popularna bohaterka serialu, takich jak Carrie Bradshaw w serialu „Seks w wielkim mieście” wzmocnionej „reputacji” mini-spódniczki, takich jak ubrania dla kobiet seksownych i inteligentnych. Mini spódniczka nie był już uważany odzież dla młodzieży.

Teraz stało się symbolem elegancji, długonoga i niezależną kobietą biznesu w jej wczesnych lat trzydziestych.

Mini spódniczka w XXI wieku

Pomimo faktu, że w chwili jego urodzenia minispódniczkę spotkała się z ogólną dezaprobatą, a nawet gwałtownie, a ona nie myśli, aby zniknąć z kobiecej garderoby. Wręcz przeciwnie, ona króluje w zachodnich wybiegach iw magazynach mody – i stało się jeszcze krótszy. W 2008 roku, Samsung wydała nowy telefon komórkowy o nazwie „minispódniczki Sezon 2”, który, nie mające nic wspólnego z mini-spódnicy zewnątrz, przeznaczona do kobiet, które chcą „czat, gry i miłość.”

Share →