Mleczne pokrzywka. Alergia dietetyczne

Mleczne pokrzywka. Alergia dietetyczne

Reakcje alergiczne. opracowany w przewodzie pokarmowym, w odpowiedzi na spożycie niektórych środków spożywczych, znane jest od czasów starożytnych. Hipokrates wskazał na rozwój zaburzeń jelitowych i pokrzywki u niektórych dzieci podczas robienia mleka krowiego. Jednak dzisiejsze dzieci cierpi z powodu alergii, nie mniej.

Według badaczy krajowych i zagranicznych, Alergie dotyczy około 50% populacji świata, a co najmniej 10% dzieci. Dla wielu jest to tylko tymczasowe, aw wieku od trzech do 90% dzieci, który miał manifestację alergia pokarmowa w postaci atopowego zapalenia skóry, całkowite wyleczenie. Tendencja ta nie jest dla wszystkich produktów, takich jak alergie przechowywanych w wieku od pięciu lat do mleka krowiego — 10% jaj w — 20% i orzeszki — 60%.

Według klasyfikacji konwencjonalną, stoi diety alergii. powodu do upośledzenia odporności i nietolerancji pokarmowej, w reakcji na nieimmunologicznej natury. Ale w rzeczywistości, w innym przypadku, przyczyną naruszeń jest jedzenie. Często metody i sposoby zwalczania tych naruszenia są same.

Klinicznie alergia pokarmowa objawia się zmianami skórnymi (atopowe zapalenie skóry, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (bóle brzucha, skurcze, wymioty, nudności, wzdęcia, niestabilny kału ze śluzem, zaparcia na przemian z biegunką). Objawy te mogą występować w dopasowaniu, w postaci wyizolowanej. Takie dzieci często błędnie leczonych z powodu zakażeń jelit, często prowadzi do rozwoju poważnych objawów jak niedożywienie, anemia, niedobór laktazy.

Mniej wspólnego z alergią pokarmową opracować układ oddechowy i otolaryngologiczne.

Do diagnozy alergii pokarmowej za pomocą testów skórnych, specyficzne oznaczanie IgE w surowicy. Ból brzucha, nudności, wymioty spędzić gastroskopii, wyznaczyć przerost bakterii w kale, inne studia. Do identyfikacji produktu, powodować alergie, pacjenci są zachęcani do prowadzenia dziennika żywności.

Alergia może być dowolny produkt spożywczy.

Spożywcze barwniki, substancje smakowe i środki konserwujące są również powodować podobne reakcje alergiczne lub z nimi. Najprawdopodobniej sprawca działa tartrazynę żółty barwnik, który jest obecny w produkty i preparaty są pomarańczowy lub żółty. Środki smakowo-zapachowe oraz środki konserwujące, na przykład glutaminian monosodowy, azotyny, azotany, benzoesan sodu, siarczyn sodu, a często powodują reakcje alergiczne.

Również są pokarmy zawierające siarczyny. Reakcje na żywności może również być wynikiem bezpośredniego działania toksycznego jego składników, takich jak histamina (występujący w niektórych gatunków ryb), kofeiny i teobrominy (w wielu napojów).

Często powodują alergie pokarmowe jaja, mleko krowie, pszenica, kukurydza, orzeszki ziemne, orzechy, mięczaki i skorupiaki. Podczas obróbki cieplnej właściwości alergenne żywności może zostać zmniejszona. Często nie są reakcje alergiczne krzyżowej pomiędzy różnymi produktami.

Więcej zapoznać z głównych alergenów pokarmowych. Silne działanie ma mleko alergików. Z jego wrzącej części czynników alergizujących zniszczonych, a zatem przegotowanej mleka czasami lepiej tolerowane niż surowe.

Alergia jest nie tylko naturalnym produktem, ale także potrawy, które go zawierają. Tak więc, nietolerancja mleka i reakcja alergiczna powoduje olej i ser, ciasta, a nawet antigrippoznaya serwatki, ponieważ wytwarza on frakcji białka mleka.

Wyrażone przyczyną reakcji alergicznych i jaj. Podczas gotowania to zdolność produktu zmniejsza się. Godne uwagi jest to, że tylko niekiedy źle tolerowane białka, a niekiedy dopiero jaja.

Jeśli jesteś uczulony na jajka z diety należy wyeliminować lub znacznie ograniczyć posiłki, które zawierają — majonez, śmietana, słodkie i mączne produkty, jak również szampana i wszystkie białe wino, białe jajka światła. Zwiększona czułość w tym przypadku nie może być obserwowana tylko jaj, ale pióro i poduszki.

Właściwości produkcji alergia mają różne odmiany ryb — okoń, karp, czarniak, morszczuk, dorsz oraz kraby, raki, ostrygi, kawior, olej rybny. Zwiększona czułość może powodować jeden lub kilka odmian ryb. W wyniku obróbki termicznej, w przeciwieństwie do mleka i jaj, ryby właściwości alergenne mało zostają utracone. Podczas gotowania, alergeny wprowadzić nie tylko do bulionu, ale także pary wodnej, ze względu na które mogą powodować reakcje alergiczne nie tylko do zupy dla ryb, lecz po prostu wdychania oparów w trakcie procesu gotowania.

Taką samą reakcję można doprowadzić Zastosowanie kosmetyczne cienia, które są wykonane z rybich łusek.

Mięso mniej prawdopodobne, aby powodować alergie pokarmowe. Ale jeśli ktoś doświadcza takiej nietolerancji, musi wiedzieć, że jest przeciwwskazane, a leki wytwarzane z surowicy zwierzęcej. Jeśli jesteś wrażliwy na tetracykliny może być reakcja alergiczna na drobiu.

Alergia pokarmowa może powodować pszenicy, zboża, makarony i inne produkty zbożowe, pomidory, ogórki, ziemniaki, czerwona papryka, brzoskwinie, śliwki, czarne porzeczki, winogrona, itp. A ma silne właściwości alergiczne, miód, orzechy, kakao, czekolada, kawa ,

Alergia nie tylko na jeden produkt, ale również ściśle związane swoich gatunków. Na przykład, może być zarówno reakcja na pomarańcze, cytryny, grejpfruty, mandarynki; truskawki. W alergia na pyłki możliwe jest również nietolerancja jabłka, wiśnie Jonathan; jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na pyłki słonecznika może być reakcją na oleju słonecznikowego, chałwy; nietolerancja piołunu może oznaczać reakcję alergiczną na rodzaj wina «Wermut», Od piołunu użyte w procesie produkcji, i pszenicy — Alergia regia wytwarzane z nich.

Możliwe zwiększona wrażliwość na brandy, piwo, ciasta drożdżowego, jogurt, ser i inne produkty zawierające ten składnik grzybów.

Kiedy objawy alergii pokarmowej przepisane dietę, która wyklucza pokarmów, które najczęściej powodują alergie. Niezbędne, aby ograniczyć lub wyeliminować ostre jedzenie, przyprawy, które podrażniają przełyku śluzówkę i ułatwiają wnikanie alergenów we krwi (pieprz, musztarda, ocet, chrzan, czosnek, cebula, rzodkiewka, koncentrat pomidorowy i sos, goździki, majonez, konserwy, marynowane śledzie , solone ryby wędzone).

Zakazane alkoholu (w tym piwa), nawet w małych dawkach. Potrawy smażone należy zastąpić parze lub pieczone, wykluczyć z diety jaj, wieprzowiny, mózgu, podroby (wątroba, nerki), orzechy, rośliny strączkowe, fasola, groch, pomidory, brzoskwinie, melony, maliny, czarne porzeczki, kawy, czekolady, kakao. Z użycia tłuszczu masła i tłuszczów roślinnych, które są słabe alergeny.

Dietetyk Instytutów Zdrowia Natalia Khoroshevskiy.

Share →