Mleka u kobiet może prowadzić do rozwoju raka piersi

Mleka u kobiet może prowadzić do rozwoju raka piersi

Ostatnie badania wykazały związek między białkiem, które rozpoczyna produkcję mleka u kobiet i rozwoju inwazyjnego raka piersi. To odkrycie otwiera nowe możliwości leczenia wspólnego i śmiertelnej postaci raka u kobiet.

Białko ELF5 na celu zwiększenie produkcji mleka u wszystkich komórkach sutka u kobiet. Nawet w zakażonych komórkach raka piersi, które nie sprawują prawidłowo. W ten sposób mleka u kobiet sprawia, że ​​nowotwór bardziej agresywne i niebezpieczne, zgodnie z australijskich i brytyjskich naukowców.

"Badanie to dostarcza nowe możliwości terapii oraz rozwój nowych znaczników, które mogą przewidzieć odpowiedź na leczenie"Powiedział główny autor profesor Christopher Ormandy rozwój Instytutu Badań Medycznych w Sydney. Najnowsze badania Ormandy i jego zespół opublikował w grudniu tego roku, poszedł o krok dalej, aby znaleźć związek między białkiem ELF5, korzystne laktację u kobiet. i raka sutka.

Naukowcy twierdzą, że komórki nowotworowe nie mogą poprawnie odpowiedzieć na wpływ ELF5, więc znaleźć kilka właściwości, które sprawiają, choroby bardziej odporne na leczenie istniejących metod i bardziej agresywny.

Ormandy i jego zespół hodowano w szalkach Petriego tkanki, podobną do raka, tkanki ludzkiego raka piersi, genetycznie zmodyfikowany tak, że zawiera dużą ilość ELF5 promowanie laktację u kobiet. Naukowcy zaobserwowali, jak białka rozprzestrzeniać się agresywnie.

Rak piersi – jest najczęściej diagnozowanym rodzaj raka, główną przyczyną zgonów wśród mężczyzn. Ilość zgonów wynosi 23% całkowitej liczby zachorowań i 14% zgonów z powodu raka u kobiet. Przyczyn raka piersi mogą być różne. Z reguły rozwój tej choroby jest spowodowane zmianami w równowagi hormonalnej u kobiet. Gruczoły sutkowe są najbardziej wrażliwe na te zmiany.

Nadmiar żeńskich hormonów płciowych we krwi przyczynia się do korzystnego klimatu dla wystąpienia raka. Hormony mają najniższą aktywność w czasie laktacji i ciąży. Ponadto, rozwój raka sutka może przyczyniać się do złego środowiska i przeniesiono wcześniej chorób zapalnych piersi.

Aby wybrać najlepsze metody leczenia, lekarze zwykle trzeba dowiedzieć się, czy rak ma receptory dla hormonów estrogenów i progesteronu, które w razie choroby raka piersi, promowania wzrostu guzów.

Dwie trzecie raka sutka pozytywny test do receptorów estrogenowych. W takich przypadkach, konieczność dalszego leczenia anty-hormonalne, spadek estrogenów u pacjenta lub przez blokowanie estrogenu utrzymania wzrostu raka.

Pozostałej jednej trzeciej pacjentów, ich nowotwory receptory. Oznacza to, że nie będą one korzystać z terapii hormonalnej. Tacy pacjenci najczęściej przepisują inne zabiegi, takie jak chemioterapia.

Polecenie Chris Ormandy okazało się, że pacjenci z tymi receptorami miały niskie poziomy ELF5 i pacjenci bez receptorów miały znacząco wyższe poziomy białka.

Badania australijskich naukowców wykazały, że wysokie poziomy nowotworów ELF5 zależy od białka ELF5 przez szybkość jej rozprzestrzeniania, a jeśli naukowcy znalezienie sposobu blokowania białko ELF5 w tych nowotworach mogą blokować proliferację i które przyczyni się do wczesnego leczenia nowotworów. Naukowcy rozpoczęli prace nad lekiem, który skupi się na ELF5, korzystny laktację u kobiet. który będzie doskonałym przełom w leczeniu raka piersi.

Share →