Moc matki karmiące

Moc matki karmiące

Problem matek karmiących w żywności swojej długiej historii miał czas, by rozwijać się sporo mitów. Na przykład, takie:

1. Czy trzeba dużo, dla dwóch

Nie dla dwóch, ale dla dwóch osób. Oczywiście, będziesz jeść więcej niż zwykle, z powodu karmienia dziecka (szczególnie jeśli występuje na jej żądanie, a nie na planie) ma około 800 kalorii dziennie. Ale to nie ilość jedzenia, a jego jakość i bogate w witaminy.

Jeśli to możliwe, Twoja dieta powinna być tak zdrowe, naturalne, bez konserwantów, sztucznych barwników i azotany. Dobrze, jeśli można trzymać się zasady oddzielnego zasilania (nie mieszać białek i węglowodanów).

2. Możesz mieć wszystko, organizm sam wie, czego chce

Źle. Zwłaszcza, jeśli dziecko jest uczulone, dieta matki powinna być starannie dobrane. Przez alergeny to: czekolada, kakao, orzechy ziemne, kraby, krewetki, kraby, jaja, owoce cytrusowe, truskawki, czerwone owoce i warzywa (pomidory, marchew, jabłka, granaty i in.).

Wcześniej uważano, że karmi piersią karmić mięsa z młodych zwierząt i ptaków (wołowina, jagnięcina, kurczak), a teraz naukowcy doszli do wniosku, że takie mięso ma wysoki potencjał dla alergików. Powstrzymać się od alkoholu, aż, napojów gazowanych, kawy, kakao, winogrona, czekolada, kremy tłuszczowe, majonez, ketchup, kiełbas i wędlin oraz żywności zawierającej konserwanty i dodatki E.

Teoretycznie, może występować z alergenem i ryba. aby wprowadzić go w diecie stopniowo. Lepiej jest znowu jeść gotowane chude (szczupak, karp, dorsz, morszczuk itp.) Nie więcej niż 1-2 razy w tygodniu.

3. przeciwnym oczywiście: nie może być tylko jeden rodzaj pokarmu (w kaszy gryczanej lub jednego), tak aby nie powodować alergie

Również nieprawidłowe. Dieta matki powinny się zmieniać!

Jej dieta powinna być wszystkie podstawowe grupy jedzenie: mięso, ryby, produkty mleczne, jaja, chleb, zbóż, olejów roślinnych i masła, warzywa, owoce i jagody.

Bezpieczne diety

Mięso. Głównie chude mięso wołowe, wieprzowe, mięso drobiowe biały (lepiej gotowane lub w postaci klopsy i pulpety).

Uwaga ser i ser (Najlepszy Młody typu adygejski). Ser jest pożądane termicznie leczenia i radzenia jak serniki, zapiekanek serowych i inne. Odpowiednie i jogurt, ale powinna być bez dodatków i konserwantów owocowych (mniej okres przydatności, tym lepiej).

Po porodzie matki często delikatny problem zaparć. Dlatego jest bardzo ważne, aby jej diety zawierający błonnik wystarczające stymulujące motorykę jelit. Istotne jest, aby codziennie jeść nie mniej niż 400 g świeżego lub leczenie ciepłem warzywa (Kalafior, cukinia, dynia, itd.), Około 300 g owoce i jagody (jabłka, gruszki, śliwki, porzeczki, agrest, borówki), 200-300 ml soki (Najlepiej, świeże).

Błonnik pokarmowy jest również bogaty w prosa, gryki i owsa zboża (Spróbuj na przemian różnych rodzajów zbóż) chleb (Głównie pełnoziarniste pieczywo i przaśny), a zwłaszcza suszone owoce (Suszone śliwki, suszone morele).

Półtora do dwóch miesięcy, to pożądane jest stosowanie tylko produkty hipoalergiczne. Następnie można stopniowo wprowadzać nowe produkty. Ogólną zasadą jest, jeść nowy produkt raz dziennie i obserwować wpływ na dziecko.

Reakcja alergiczna następuje zwykle w ciągu 2-4 godzin po podaniu. Jeśli wszystko jest w porządku, to śmiało wprowadzić do diety nowych produktów.

4. jest absolutnie konieczne do mleka, bardziej lepiej

Źle. Po pierwsze, mleko może powodować indywidualnych nietolerancji, po drugie, w dużej ilości, powoduje powstawanie gazów (zob. Następnie mit). Mleko (w całości lub w części) powinno zostać zastąpione przez produkty mleczne (jogurt, jogurt bez cukru i dodatków owocowych ryazhenka).

Jeśli lubisz mleka, wybrać produkt nie jest długotrwałe przechowywanie. Lepiej nie używać go w integralnej postaci i rozcieńczanie wodą przegotowaną lub herbaty.

5. infantylne kolki ma sensu walczyć, muszą przetrwać

Nie zgadza się. Nadal można mieć wpływ. I pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zwrócić uwagę na ich menu. Należy wykluczyć z produktów emisji. Przede wszystkim dotyczy to melonów, więc proszę powstrzymać się od melona, ​​arbuza, ogórka.

Nie można nadużywać produktów otrzymanych w wyniku fermentacji: kefir, kiszona kapusta, Rjażenka, produkty drożdżowe (i po raz pierwszy i lepiej zrezygnować z tych produktów!).

To samo odnosi się do rośliny strączkowe, grzyby i kaszę perłową. Z tych produktów i dorosłych czasem puchit brzuch, nie mówiąc już o tych dwumiesięcznych niemowląt! W hańby odwrócił się i cukier, więc to też wzmacnia procesy fermentacji. Więc lepiej jest jeść słodyczy na minimum, korzystnie marshmallows, cukierki, cukierków owocowych.

Cóż, jeśli jesteś w stanie wymienić fruktozę (cukier lub miód miód, tak jak każdy alergen wprowadzonego do diety ostrożnie).

6. Pamiętaj, aby jeść mięso

Ale to wydaje się być prawdziwe. Znaleziono pediatrzy nam, że w organizmie karmiących matek, wegetarianie mają niedobór witaminy B12, co może prowadzić do problemów w rozwoju psychicznego dzieci. Witamina B12 znajduje się w produktach pochodzenia zwierzęcego (mięso, jaja, produkty mleczne).

Jeśli nie chcesz, aby kategorycznie zrzec się wegetariańskie przekonania podczas karmienia dziecka, to jedynym sposobem na powitanie specjalne dodatki i kompleksy witamin z witamin z grupy B. W większości przypadków, pozbycie się niedoborem witaminy, opóźnienia wzrostu i rozwoju okruchy łatwo pokonać.

7. Kanały matka powinna podjąć wapnia

Szczególnie może to być konieczne. Dowodem na to jest eksperymentu przeprowadzonego ostatnio w Ameryce. Eksperyment składał się z dwóch grup karmiących mam (około 400 osób).

W pierwszej grupie matek przyjmujących suplementy wapniowe, jak również produkty wzbogacone tego elementu, a drugi jedli jak zwykle. Oszacować gęstość tkanki kostnej w uczestników eksperymentu, naukowcy doszli do wniosku, że te dwie grupy nie ma różnicy. Tak, że matki karmiące nie mogą już martwić: kości i bez suplementacji wapnia nie jest w niebezpieczeństwie.

8. Trzeba pić dużo

Prawda. Natychmiast po karmieniu (a nawet w trakcie nich) prawie na pewno będziesz czuć atak pragnienia. Zaufaj swoje ciało!

Pić tyle, ile chcesz.

Należy jednak zauważyć, że w ciągu dwóch lub trzech dni po urodzeniu, gdy tylko ustalone laktację, a zamiast tego jest siary dojrzałe mleko reżim powinien być ograniczony do picia (nie więcej litrów płynu dziennie!) W celu uniknięcia nadmiernego pęcznienia piersi. Grillowana pierś, mocno, jak bęben nie jest nasz sposób!

Po ustanowieniu laktacja napój może być około dwóch litrów płynów dziennie. Najlepiej jest pić zieloną herbatę (czarny, staram się nie angażować), woda, soki, kompoty, soki rozcieńczone jabłko lub gruszka. Wcześniej uważano, że w celu zwiększenia laktacji potrzebują dużo pić czarnej herbaty z mlekiem lub skondensowanego mleka.

Teraz wydaje się, że ta teoria nie jest obsługiwany, laktacja, te napoje nie są naruszone. Ale jeśli lubisz tę herbatę, a potem pić dla zdrowia.

Share →