Morwa

Morwa

W XVII wieku ogrody króla Aleksiej Michajłowicz Moscow Russia ze Wschodu przywieziono bardzo cenne sadzonek drzew – morwy, których nazwa pochodzi od słowa „jedwabiu”. Rozcieńczenia kultury w stali nie jest smaczna i zdrowych owoców i do produkcji tkaniny jedwabnej, co jest bardzo kosztowne, aby kupić granicą handlowców. Liście tego drzewa jest podawany jedwabniki – gąsienice jedwabnika, które dają życie, bardzo cienką nić.

Niestety, drzewa nie przeżył surowy klimat Moskwy i nie trzymać. Tuż przed wybuchem II wojny światowej udało się doprowadzić odmian morwy, dobrze tolerowane trudne warunki pogodowe, po której Rosja zaczęła zajmować w Europie jednym z wiodących kolekcji jedwabnych kokonów.

Nazwa „Mulberry” pochodzi od starego nordyckiego Silki -. «Jedwabiu” Ponadto, często można znaleźć inną nazwę tego drzewa – morwy. Przyszedł do nas z języka tureckiego, gdzie «tut» tłumaczone jako morwy.

Mulberry ma inne nazwy: tutaj, tutaj Tyutin, shelkun, Shah Tut i inne.

Struktura

Głównym celem morwy w szybko rozwijających się regionach, gdzie jedwab, – służyć jako pokarm dla larw, jedwabników, ale teraz coraz bardziej zaczynają zajmować główną pozycję i wartość owoców. Morwy jakiegokolwiek rodzaju są bardzo cenne skład.

Bez względu na to, jaki kolor owoców morwy: biały, czarny lub różowy-czerwony – wszystkie z nich mają łagodny słodki i przyjemny smak. Zawierają karoten, więc morwy warto przejrzeć wiele pierwiastków śladowych, żelazo – prawie 2 mg. Ci, którzy muszą zwiększyć stężenie hemoglobiny we krwi, może skorzystać z tej popularnej warzyw preparowania.

Oprócz żelaza, owoc ma inne ważne mikro- i makroelementy (100g jagody)

    Wapń – 39 mg, fosfor – 30 mg, potas – 194 mg Sód – 10 mg Magnez – 26 mg manganu – 18 mcg selenu – 6 .mu.g, cynk – 12 mcg, miedzi – 60 mikrogramów.

Rich witaminy morwy B, z których każdy jest ważny dla organizmu.

    Tiamina (B1) normalizuje perystaltykę żołądka, wpływa na metabolizm. Przydatne dla tych, którzy mają problemy z tarczycą. Zwiększa popęd seksualny. Niacyna (B3) chroni komórki produkujące insulinę, adrenalinę we krwi wzrasta i zmniejsza ilość cholesterolu.

    Cholina odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu energii. Ryboflawina (B2) do syntezy białka zaangażowanego w krwiotworzenia, w szczególności przydatne dla kobiet w ciąży, jak to ma wpływ na wzrost i rozwój płodu. Kwas foliowy normalizuje poziom hormonów u kobiet i mężczyzn.

Czerwone i czarne jagody mają przyjemny zapach, ale Biały faktycznie nie pachną, ale w swoim składzie zawierają one dużo roślin antybiotyku – resweratrol.

Ponadto, kwasy organiczne owoce – 1,2 g (kwas jabłkowy i kwas cytrynowy) oraz mono- i disacharydy – 12 g (glukoza, maltoza, sacharoza i fruktoza).

Morwy kalorii

Jak widać, morwy słusznie być traktowane jako źródło potrzebne dla organizmu składników odżywczych. Wzięło w nim udział prawie wszystkie witaminy i co najmniej tak wielu kopalin. Z całym bogactwem tego produktu niskokaloryczne: 100 g tylko 50 kalorii, z czego – 3 kcal z białka, 48 kalorii pochodzących z węglowodanów, co czyni go atrakcyjnym dla kibiców Mulberry żywności dietetycznej.

Informacja żywieniowa:

    białko – 0,7 g, węglowodany – 12,7 g błonnik – 1,6 g Woda – ’82

Wartość energetyczna dużą szklanką świeżych owoców jest około 100 kalorii.

Przydatne właściwości

Wszystkie części rośliny: liście, owoce, kora, korzenie – zawierają duże ilości substancji biologicznie czynnych, co sprawia, morwy popularne w medycynie ludowej, kosmetyki, jedzenie (zwłaszcza do utraty wagi).

Należy zauważyć, że oficjalna farmakologii mulberry długo niezauważony. Dopiero niedawno jego Ekstrakt jest teraz częścią suplementów diety.

„Jedz morwy tak bardzo, że jej oczy nie chcą widzieć” – jest to prosty przepis na niedokrwistość z tradycyjnych uzdrowicieli. W medycynie tybetańskiej morwy jest jako bardzo użyteczne rośliny. Uważa się, że poszczególne części (głównie jagody) oczyszczone traktować krwi, wątroby, śledziony promowanie resorpcji gardło nowotworu, języka, krtani i zmniejszyć stan zapalny, zapewnienie wilgoci mózg.

Share →