Mozaika

Mozaika

Ten rodzaj drewna rzeźba stała się znana rzeźbiarzy mistrzowskie bardzo długo. Ale najbardziej popularny był wkładka w XVII wieku. Jej istota polega na wykończeniu produktów drewnopochodnych (takich jak meble) blach, kawałki kości słoniowej sztuk wysokiej jakości drewna, metalu, kamieni szlachetnych i półszlachetnych, szkła, glazury, plastiku, kości, rogów zwierzęcych lub masą perłową.

Odróżnić gniazdo i lany wkładkę. Te rodzaje dekoracji i podłóg drewnianych obiektów używane jeszcze mistrzów starożytnego Egiptu.

Flush inkrustowane powierzchnie drewniane kości słoniowej było powszechne, jak i produktów drewnianych dekoracji powierzchni w XVI wieku. Założyciele ozdoby z kości słoniowej kawałki drewna był rzeźbiarzy włoskich mistrzów. Oni często rzeźbione kości słoniowej proste geometryczne kształty i zdobi ich wytwarzanie.

Już w XVII wieku. Kraje europejskie były inkrustowane kością słoniową broni, żywności i innych broni.

Na równi z kości słoniowej i masy perłowej mistrzów używanych. Wartość perła biżuteria jest to, że jest trwały, a przez wieki nie wymaga konserwacji i renowacji.

Produkty, inkrustowane masą perłową, uzyskać wiele odcieni i kolorów – od turkusowy, fioletowy, purpurowy złota i srebra.

W XIX wieku. Gorodets mistrzowskie rzeźbiarzy zaczęły dekoracji wyroby drewniane półprodukty Witraż dębu. Oni rzeźbione postaci ludzkich, zwierząt i ptaków i inkrustowane swoje artykuły gospodarstwa domowego (kołowrotek).

Share →