Możliwe przedłużenie urlopu do urlopu chorobowego

Możliwe przedłużenie urlopu do urlopu chorobowego

Prawdopodobnie co drugi, jeśli nie pierwszym, pracownik czynienia z sytuacją, w której chory w środku długo oczekiwane wakacje i naprawdę nie odpoczął, musiał iść do pracy. Można tego uniknąć, jeśli w czasie, aby odzyskać, ponieważ ewentualne przedłużenie urlopu do urlopu chorobowego.

Co to jest zaświadczenie lekarskie?

zwolnienie lekarskie lub arkusz czasowej niezdolności do pracy z powodu zdrowia wydanego pracownikowi w klinice w społeczności (rejestracji lub rejestracji) lub w szpitalu, który służy pracownikowi zgodnie z zawartą umową ubezpieczenia zdrowotnego. Również lista czasowej niezdolności do pracy może przepisać lub dzielnice lekarz pogotowia, który przyjechał do domu, aby zadzwonić, ale aby zamknąć takie pismo nadal będą musiały w klinice.

Na jak długo jest zaświadczenie lekarskie?

Zazwyczaj – w łagodnych przypadkach, na przykład, jeśli pracownik trochę zimno – zaświadczenie lekarskie wydane w ciągu trzech do pięciu dni. Lekarze (klinik publicznych i prywatnych) może przepisać zwolnienie lekarskie na okres do dziesięciu dni, jeżeli okres ten nie jest wystarczająca do leczenia, wydał kontynuację zwolnienia chorobowego przez okres do trzydziestu dni.

Dentysta lub pielęgniarka może również przepisać arkusz czasowej niezdolności do pracy, ale na okres do pięciu dni. I ma prawo do przedłużenia urlopu zdrowotnego tylko do dziesięciu dni.

Kontynuacja zwolnieniu lekarskim powyżej określonych warunkach odbywa się wyłącznie za zgodą komisji lekarskiej. Komisja powołuje szefa instytucji medycznej, jest zazwyczaj obejmuje tylko lekarzem, na przykład, szef wydziału. Komisja lekarska może przedłużyć zwolnienie lekarskie na okres trzydziestu dni do dziesięciu miesięcy.

W bardzo ciężkich przypadkach, termin zwolnienia lekarskie na podstawie decyzji komisji lekarskiej i może być rok, ale pacjent musi być co trzydzieści dni minie komisję lekarską w celu potwierdzenia diagnozy.

W wykazach również obejmuje czasowych dni niepełnosprawności potrzebne do podróży, jeśli badanie lub obróbkę prowadzi się w obiekcie medycznym na które pacjent jest daleko do osiągnięcia. Podczas leczenia pacjenta arkusza czasowej niezdolności do pracy na cały okres leczenia plus czas podróży do szpitala i domu. To również dni urlopu chorobowego, w którym pacjent jest wysłane do badania do innych szpitali.

Jeśli osoba jest zwolniony ze szpitala, ale dalsze obserwacji opieki odbędzie się w warunkach ambulatoryjnych, a kontynuacja zwolnienia chorobowego jest wydawane przez kolejne dziesięć dni.

Zwolnienie lekarskie w celu opieki nad dzieckiem

  • za cały okres choroby – jeśli dziecko jest mniej niż siedem lat lub jest niepełnosprawne dziecko w wieku piętnastu lat, lub leczenia dziecka poniżej piętnastego roku przeprowadzonych w szpitalu;
  • do piętnastu dni – jeżeli dziecko jest w ciągu siedmiu lat, ale młodszy od piętnastu lat;
  • do trzech dni – w przypadku opieki nad dzieckiem w wieku poniżej osiemnastu lat. Decyzją komisji medycznej takie określenie zwolnieniu lekarskim może zostać przedłużony o tydzień.

Urlop może być:

  • nauki zawodu;
  • roczna;
  • na własny koszt.

Wakacje i urlop zdrowotny

W przypadku, gdy pracownik udał się do corocznego płatnego urlopu i chory w tym czasie, może on wydać arkusz czasowej niezdolności do pracy (zwolnienie chorobowe), w którym to przypadku on lub przedłużone wakacje, lub przeniesiona do innego okresu (zgodnie z art 124 Kodeksu Pracy Federacji Rosyjskiej ). Okres czasowej niezdolności do pracy podczas urlopu rocznego obowiązkowego wypłacana jest zgodnie z prawem, a jeżeli pracownik był chory podczas wykonywania obowiązków służbowych. Zgłoś czasowej niezdolności do pracy pracownik może i na telefon, ale zamknięta zaświadczenie lekarskie dostarcza następnego dnia po jego zamknięciu, szczególnie jeśli ta data zbiega się z dniem wakacje lub urlop nie zostanie przedłużona.

Automatycznie kontynuowane urlop na podstawie arkusza niepełnosprawności przez liczbę dni leczenia, o którym mowa w piśmie z niepełnosprawności, jak tylko pracownik przynosi firmie zamknięte zaświadczenie lekarskie.

Jeśli, na przykład, zostawić pracownik miał być na 10 maja, ale przyniósł zwolnienie lekarskie na pięć dni, możesz iść do pracy z szesnastego maja. Co do zasady, nie można nawet zrobić na zamówienie w firmie, aby przedłużyć urlop – to już zwolnienie lekarskie z tego powodu tyle, ale jest możliwe do wydania siatki bezpieczeństwa i porządku. W grafiku pewien, że zmiany są wprowadzane: notatki na pozostawić ślad na zmianę szpitala.

Przeniesienie urlopu na podstawie arkusza czasowej niezdolności do pracy jest wydawane na wniosek pracownika w kwestii właściwej kolejności dla przedsiębiorstwa. Ponadto przeliczanie wakacje, zmienia plan ewidencja i wakacje. Przeniesienie do innego okresu wakacyjnego, oczywiście, tylko w porozumieniu z zarządem.

Jeśli podczas urlopu pracownikowi chore dziecko, zwolnienie lekarskie nie jest wypłacana, a nie jest powodem przedłużenia urlopu.

Wraz z tym materiałem często przeczytać:

Share →