Można zbierać alimenty bez rozwodu?

Można zbierać alimenty bez rozwodu?

Możesz odzyskać alimenty bez rozwodu ?

Alimenty – to nie tylko pieniądze, które jedno z rodziców po rozwodzie przeznaczone na utrzymanie jego lub jej małoletnie dziecko mieszka z drugim rodzicem. Zwany także fundusze alimenty, że jedna osoba płaci jego choremu żonę, dorosłe dziecko – swoje niepełnosprawnych rodziców i tak dalej. Innymi słowy, alimenty nie zawsze oznacza rozpad małżeństwa między dwojgiem ludzi – można płacić alimenty bez rozwodu .

Ale większość ludzi, mówiąc, alimenty, należy pamiętać, wszystkie takie same alimenty. Bez rozwodu takie konserwacji można uzyskać całkiem słusznie – wymaga jedynie pewnych okolicznościach.

Poinformować o sytuacji, zadzwoń (812) 648-42-88, znaleźć profesjonalne opinii, na podstawie informacji.

Odzyskiwanie alimenty bez rozwodu

Powszechnie wiadomo, że w przypadku rozwodu małoletnie dzieci nadal mieszkają z jednym z rodziców, a drugi rodzic płaci alimenty odpowiedni. W gruncie prawa, oboje rodzice są absolutnie równi w prawach, alimenty może płacić jako człowiek (jeśli dzieci są pozostawione z byłą żoną) i jego żona (rozwód, jeśli po dzieci mieszkają z ojcem). Ilość konserwacji zależy od liczby dzieci: jedno dziecko zgodnie z prawem należy do dwudziestu pięciu procent dochodów drugiego rodzica, dwa – Trzydzieści trzy procent, trzech lub więcej – pięćdziesiąt procent.

I kwota wsparcia, jeśli zarząd alimenty bez rozwodu. A dlaczego tak się stało?

Jak wspomniano, pary są równi wobec prawa – i jako para i jako rodzice. Oboje muszą edukować i przedstawienia wszystkich niezbędnych dziecku. Jednak czasami zdarza się, że jedno z rodziców odmawia dać pieniądze na dzieci.

W tym przypadku, drugi rodzic może zwrócić się do Wniosek do sądu o alimenty bez rozwodu. zmusić męża przeznaczyć odpowiednią ilość pieniędzy, zgodnie z prawem, aby zapewnić dziecku wszystko, co niezbędne do życia.

Alimenty bez rozwodu: dokumenty

Jak już wspomniano, jeśli jeden z rodziców nie ma wsparcia, niekoniecznie skandali, grozi rozwód lub rozpuszczają małżeństwa: wystarczy złożyć Wniosek o alimenty bez rozwodu. Sąd nakazał rodzicom, którzy nie wykonali obowiązku wychowawczego w celu zapewnienia ich dziecko. Należy zauważyć, że w takiej sytuacji kwota wsparcia przez prawo, równa kwocie alimentów zostanie mianowany po rozwodzie: czwartą zarobków – dla jednego dziecka, jedna trzecia – dwie połowy – na troje lub więcej dzieci. Oczywiście, jeśli rozwiedziony małżonek zawarcia porozumienia w sprawie alimentów, określają ich wielkość – ilość może być nawet większa niż określona w ustawie.

Ważne jest, aby powiedzieć, że prawo do alimentów jest nie tylko dzieci, ale także jego żona – dopóki dziecko ma trzy lata, ma prawo do otrzymywania alimentów. Ponieważ prawo chroni matki – większość z nich nie może działać, dopóki dziecko jest małe, ze względu na konieczność ciągłego ich monitorowania. Jeśli osoba nie chce wspierać finansowo żonę i dziecko, powinien być sporządzony Wniosek o alimenty bez rozwodu. w rzeczywistości osoba zobowiązana przez prawo do zapewnienia pomocy finansowej i kobiety i dzieci. A jeśli tego nie zrobi, to narusza prawa małoletniego dziecka i jego żony.

Aby zastosować Wniosek o alimenty bez rozwodu. należy dostarczyć jakieś dokumenty: akt urodzenia, akt małżeństwa, paszportu, zestawienie zarobków, itp Oświadczenie powinno wskazywać, że mąż / żona nie ma odpowiedniego wsparcia finansowego.

Alimenty bez rozwodu

Nie każdy jest rozwiązany ubiegać się o alimenty bez rozwodu. wiele z nich wydaje upokarzającej sytuacji, gdy osoba ma zrobić z pomocy sądowej bratniej duszy promować wspólne dziecko. Niestety, czasami nie ma innego wyjścia: opieka nad dzieckiem jest kosztowne – trzeba drogie jedzenie, leki, zabawki, dużo ubrań i tak dalej. Bez odpowiedniej pomocy finansowej nie będzie w stanie zapewnić dziecku odpowiedni poziom życia.

Ale dziecko nie powinno cierpieć z powodu nieświadomości dorosłych, który nie spełnił swój obowiązek rodziców, więc nie wahaj się ubiegać Wniosek o alimenty bez rozwodu – Robisz to dla dobra dziecka.

Jeśli nie jesteś w stanie zgodzić się z męża / żony w sprawie dobrowolnego wsparcia finansowego, należy skontaktować się z prawnikiem rodziny o poradę. Specjalista prawa rodzinnego powie, w jaki sposób się do ochrony praw małoletniego dziecka jako legalnego korzystania alimenty bez rozwodu zbierania. jakie dokumenty są potrzebne, aby zwrócić się do sądu, że konieczne jest określenie we wniosku, i tak dalej.

Prawo Biura „prawo Dialog Zakres” ma przyjemność zaoferować Państwu usługi wysoko wykwalifikowanych prawa rodzinnego z dużym doświadczeniem w sprawach dotyczących roszczeń alimentacyjnych (bez rozwodu i po rozwodzie).

Masz pytanie? Zadzwoń (812) 648-42-88!

Przydatne linki:

Share →