Mureny w domu

Mureny w domu

Moray — jeden z najbardziej niebezpiecznych drapieżników i dużych raf koralowych. Nerek często spotkać się z nimi, mimo że prawie wszystkie Moray mieszka w schronisku, pozostawiając go tylko do polowań. Jest to stosunkowo bezpieczne dla drapieżnika ludzi, ale zamach na siebie i swoje “dom” może poważnie zranić: węgorze Moray olbrzymia lub długość około lamparta trzech metrów można łatwo odgryźć rękę lub nogę, a niektóre gatunki rosną do czterech metrów.

Zawartość mureny w akwarium

Powstrzymać mureny sobie pozwolić nawet początkujący akwarysta: to nie jest najbardziej dziwaczne ryby, oprócz często żyją dłużej niż dziesięć lat, i nie bez opieki — kilkadziesiąt lat.

W murennike trzeba korzystać z różnych schronisk: wąwozy, jaskinie. Pożądane jest, aby zbudować bardzo wielką konstrukcję żywych kamieni, bezpiecznie przymocowane do siebie. W domu, można użyć butelki murennike, rury PCV, amfory, dowolnego materiału, z którego możemy zbudować szeroką szczelinę.

Piaszczysta gleba jest niepożądane: zwierzę może nory do niego i zniszczyć strukturę.

Węgorze Moray dobrze wyglądać w akwarium rafowe, który symuluje ich naturalne siedliska. Mogą współistnieć z osiadłymi bezkręgowcami, niektórych drapieżników, takich jak uwodzenie i Lionfish zwierząt. Jednak z natury nie zawsze dogadać sąsiadów murenowy – jeść małe i duże mogą zjeść sobie myśliwych.

Kilka gatunków dobrze dogaduje się w jednym zbiorniku, chyba że jest wystarczająco duży i każdy otrzyma swoją porcję paszy.

Murennik trzeba szczelnie zamknąć górę. Lepsze oświetlenie wzrost mocy do ryb wylazł. Niektóre gatunki mureny w naturalnych warunkach może być na ziemi przez pół godziny, a ponadto są one bardzo interesujące, a jeśli nie podoba im się warunki w akwarium, mogą wycisnąć do dowolnego gniazda w poszukiwaniu lepszego życia lub posiłek.

Węgorze Moray są odporne, po kilka godzin na lądzie mają duże szanse na odzyskanie.

Temperatura wody powinna być normalna tropikalnym akwarium — 24-36°C. Pokrycie można liczyć na sąsiadów, mureny, mureny, ponieważ sami są nocne. Woda powinna być czysta: badania zdrowia ryb jest opcjonalne. Co dwa tygodnie potrzeba zastąpienia 20% wody, jest również pożądane, aby zainstalował filtr z węglem aktywnym i bardzo silny skimmera razy silniejsze niż te, które są zwykle umieszczone na tej samej objętości wody: jest ważne dużej zawartości tlenu.

Długość akwarium powinna być co najmniej trzy razy długość mureny, a nawet więcej, jeśli kilku mureny.

Karmienie mureny

Węgorze moray podawany raz w tygodniu w tym samym czasie. Duże gatunki w naturze mają w przybliżeniu taką dietę, dwa rodzaje mniejszej jedzenia trzy razy w tygodniu. Nadaje się jako mięsa paszowego, ale jeśli jest zachowana zamrożone, trzeba dodać multiwitaminy.

Małże, krewetki, kalmary są również dobre. Węgorze Moray może nauczyć się na pamięć “żywicieli rodziny” i żebrać o jedzenie. Karmić je ręcznie jest niemożliwe: ryby te są bardzo ostre zęby i śluzówkę jamy ustnej wytwarza toksynę.

On nie jest na tyle silny, aby zabić, ale może spowodować poważne krwawienie lub silny ból w okolicy ukąszenia.

Choroba zwykle są to mureny — Zatrucie azotanów i stres. Mogą przestraszyć zmieniający dekoracje, samego akwarium. W takich przypadkach, mureny nie może jeść przez kilka tygodni, a nawet miesięcy. Maksymalne stężenie azotanów — 50 ppm.

Karmienie żywe ryby od pasożytów sklepowych może zainfekować mureny, bezpieczniejszej żywności na własnej rasy.

Share →