Naczyniaki, znamiona i plamy wątrobowe, pieluszkowe i wysypka ciepła ...

Naczyniaki, znamiona i plamy wątrobowe, pieluszkowe i kłujące ciepła: co robić?

Skóra noworodka i dziecka w pierwszych miesiącach życia bardzo wyraźnie reaguje na wszystkie — matki karmiące. żywności jakości pieluchy, a nawet powietrze w pomieszczeniu. Miejsca i wysypka na skórze dziecka normalnego, a dowody złej opieki lub zdrowia? Poprzez nasz przegląd młodej matki łatwo rozwiązać, co jest co.

Plamy na skórze

Co zrobić, jeśli zauważy się dziecka skóry dziwne miejsce? Pamiętaj, aby skonsultować się z pediatrą: określa której kategorii należy do i potrzebują opieki nad dziećmi. Miejsca, które można znaleźć na dziecko skóry zwykle należą do jednej z tych grup.

Plamy pigmentowe kolor kawy z mlekiem, zaokrąglone lub nieregularny kształt. Zazwyczaj nie są one bardzo widoczne, ale czasami wielkości monety pięć rubli. Najprawdopodobniej będą one pozostać z dzieckiem do końca życia.

Jeśli zauważysz więcej niż pięć takich miejsc, skonsultować się z lekarzem.

Ciemne znamiona plamy — różne kształty, czasem pokryte włoskami — może pojawić się w dowolnej części ciała. Oni utrzymują się do życia i zwykle nie powodują problemów. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli twój potrzeby zaczną zmieniać kształt lub rosnąć.

Czerwone znamiona czasem występują u noworodków na czoło, nos skrzydła, powiek, warg lub w tył głowy. Ich powodem — rozszerzenie małych naczyń w momencie urodzenia dziecka. Gdy takie formacje są rozmieszczone symetrycznie, na przykład w obu skrzydłach nosa lub wieku, najprawdopodobniej, że znika w ciągu roku. Spot, który pojawił się sam, może pozostać na całe życie.

Mongoloid miejscu — niebiesko-fioletowy znak na dolnej części pleców lub dupie — Zazwyczaj występuje u dzieci z ciemnej skóry. Nie wymaga wcześniejszego leczenia i zniknął 12–15 lat.

Naczyniaki — czerwone plamki wystają nieco ponad powierzchnię skóry, które są utworzone z małych naczyń krwionośnych położonych blisko siebie. Naczyniaki są często mylone zwykłym znamieniem (w medycynie, takich dysplazji nazywa kapilary), ale różnica między nimi jest taka, że ​​plamy nie rosną. Ale naczyniaka w pierwszych miesiącach życia dziecka może być bardzo duży, nieco spowalnia jego wzrost do 5—6mesyachnogo wieku.

Naczyniaka: diagnostyka i leczenie

Naczyniaki mogą wystąpić na ciele dzieci w każdej dziedzinie, a nawet iść w głąb skóry. Pochodzą one we wszystkich rozmiarach i kształtach: okrągłe i wydłużone, jak gwiazdy i pająki. Naczyniak traktowane znacznie częściej niż w innych miejscach na skórze.

Naczyniaki są płaskie, wypukłe. Wypukły — miękkie czerwone Edukacja — utworzone w ostatnich tygodniach ciąży lub krótko po porodzie: skóra wydaje się czerwony punkt, który jest szybko rosnącą wielkością. Nie dyskomfort z rosnącej plamy dziecko nie czuje; niektóre guzy znikają same z siebie do 2–3 lata. Jeśli jednak naczyniak znajduje się w złym miejscu, takim jak pielucha, podrażnienie mogą wystąpić z powodu tarcia.

Co do płaskich formacji z nich prawie nie ma problemów; nie rosną, a zatem nie ma potrzeby leczyć.

Najczęściej Naczyniaki są nieszkodliwe: spot nie boli, nie swędzi, a nawet jeśli nie ma na powiekach, wargach i języku (a czasem jest), to nie ma wpływu na pracę Urzędu. Ale zdarza się, że naczyniaki stanu zapalnego, a oni się zarazić. I to paskudne plamy stopniowo zwiększa rozmiary — mocny argument dla rodziców ubiegających się o leczenie większość dziecka.

Rzeczywiście, przewidzieć, jak szybko i jak bardzo wzrośnie naczyniaka, nie może sobie pozwolić nawet lekarzy.

Pozbyć się naczyniaka na dwa sposoby: albo usunąć chirurgicznie (laser), lub działają na jej komórki tak, że uschło się. Pierwsza metoda jest stosowana w złożonych przypadkach, na przykład gdy miejsce szybko rośnie i idzie w głąb skóry. W innych sytuacjach, lekarze mogą próbować zamrażać naczyniaka — Metoda ta nazywana jest krioterapia, a obecnie jest uważany za najbardziej skuteczne.

Procedura leczenia trwa krócej niż minutę: za pomocą specjalnego urządzenia jest nakładana punktowo mały dysku chłodzony ciekłym azotem. Pod wpływem zimnego (temperatura ciekłego azotu -196 °C!) Naczyniaki Tkaniny zostały zniszczone w ciągu 7–10 sekund, jeśli plama jest na śluzu i 20–25 sekund, jeśli są umieszczone na skórze.

Po kilku godzinach nie jest płaskim miejscem naczyniaka bańka waha 5–Siódmy dzień suchej skorupy. Eliminuje 25–Dzień 30, pozostawiając bliznę, że 3 różowy–4 miesiące jest prawie taka sama jak zdrowej skóry. Ta metoda małych naczyniaków możliwe, aby pozbyć się wszystkich w jednej sesji, a od dużych — kilka procedur.

Problemy skórne i ich rozwiązania

Zaczerwienienie na policzkach lub wysypka na jej tyłek, przynajmniej od czasu do czasu pojawić się w każdym dziecku. Powiemy, problemy skórne często zakłócony niemowląt i jak pomóc dziecku.

Pielucha wysypka. To zaczerwienienie skóry na tyłku, wokół odbytu, krocza i między pośladkami. Wynika to z powodu wilgoci i tarcia, gdy matka zmianie pieluszki za rzadkie (temperatura w zatłoczonej pieluchy może osiągnąć 40 °C!).

Pielucha zmiana jest konieczna co 3–04:00 i mycie dziecka, pozostawić na 10 minut do naga skóra oddycha. Na zaczerwienione miejsca może spowodować krem ​​dla dzieci lub proszku (oznacza, że ​​nie można łączyć obu!). Jeśli uszkodzony obszar był do zamoczenia, spłukać rumianku bulionu lub liść laurowy i nasmarować kremem suszenia z tlenku cynku.

Pielucha (kontakt) zapalenie skóry. Problem jest bardziej zaniepokojony dziewcząt niż chłopców; dzieci od butelki, alergie. Pojawienie się na tyłek, genitalia i ud pryszcze dziecko z białawej cieczy (i przed tym ewentualne zaczerwienienie, obrzęk i peeling) może oznaczać, że nie nadaje się pieluchy i detergentów, które kasuje suwaki. Kilka razy dziennie myć bieżącą wodą tyłek, wytrzeć do sucha i nasmarować kremem suszenia.

Nie używać chusteczek, aw skrajnych przypadkach — i pieluchy.

Sudamen. Jeśli mieszkanie jest gorąco i mocno się poci okruchy, a następnie na jego ramionach, z tyłu, w fałdach skóry (na dupie i pachwiny) serwuje doskonałe czerwona wysypka. Sudamen mówi, że dziecko jest zbyt gorąco, a jak praca gruczołów potowych do 2 lat nie zostało ustalone, pot gromadzi i zatyka przewodów gruczołów.

Często ujawniają dziecko, spłukać ciepłą wodą, nosić bawełnianą koszulę. Pomoc uspokoić krem ​​z tlenkiem cynku.

Zakażenia grzybicze. W uszkodzonych miejscach może się szkodliwych bakterii i grzybów — Następnie dziecko pojawi się na skórze czerwone plamy rundzie z frędzlami krawędzi, owrzodzenia lub rany. Lekarz przepisze dzieciakowi kompleksowe leczenie, maści, leki przeciwgrzybiczne witaminy, środki do wzmocnienia systemu odpornościowego.

Pokrzywka. Placer czerwonawe pęcherze na swędzenie skóry i zapobiega dziecko. Najczęściej objawiają reakcja alergiczna na obcych zanim żywność dla niemowląt, leków, odzieży syntetycznej.

Smar skóry antyalergiczny maść, a jeśli dziecko się zbytnio martwić, możesz dać mu lek anty-alergiczne, które zaleci lekarz.

Skazą alergiczną. To nie prawda alergii. Tylko predyspozycje do niego. Skaza często zaczyna się na 3 miesiące u dzieci z otyłością.

Jasne czerwone policzki, czerwona wysypka łuszcząca się za uszami, na szyi, nóg — jego cechy charakterystyczne. W takim przypadku, jeśli matka karmi piersi dziecko, będzie musiała wykluczyć całego krowie mleko, jaja, ryby, miód, owoce cytrusowe.

Share →