Nadmuchiwane Kania własnymi rękami

Nadmuchiwane Kania własnymi rękami

Wto, 19.07.2011 – 10: 55-Byte

Wielu wynalazców dokonywania ich modele nie używać szyny i papier i hermetyczne materiał. W coraz większym stopniu materiał oglądania jest folia polietylenowa. Jeden z tych struktur – Kania P. Russell nadmuchiwane (patrz rys 1..). Wygląda to skomplikowanie, ale jest rzeczywiście bardzo prosty: 2 arkusze folii z tworzywa sztucznego, oddzielone podłużne i poprzeczne szwy-kolce.

Dzielą się wewnętrzną objętość kilku svyazannnyh połączone nadmuchiwane ubytków. Szwy dać całą strukturę niezbędną wytrzymałość luzem. Jak widać, nie ma ciała napompowane ostrych wystających krawędzi.

Oznacza to, że powierzchnia nadmuchiwanego węża nie powstają zawirowania, a więc model ten jest stabilny w locie.

Dodać nadmuchiwany latawiec nie jest łatwe – musimy umiejętności zgrzewania folii polietylenowej, ponieważ stawy muszą się mocno. Początkujący ostrzegł wcześniej: operacja ta nie jest łatwa. Przed podjęciem produkcji węża, spróbuj podłączyć żelaza (zawsze z regulatorem temperatury) lutownicę składany w pół folią. Szwy wyjdzie mocno i silny, gdy przed spawaniem półfabrykatów z tworzyw sztucznych zostały odtłuszczone.

Spawanie wykonuje się żelazo krawędź lub lutownicy tylko przez warstwę folii aluminiowej. Powstałe szwy testowi szczelności.

Kolejny model nadmuchiwane latawcem przez tego samego autora (patrz rys. 2). O wiele łatwiej jest zrobić: dwa kawałki folii z tworzywa sztucznego spawana na krawędziach iw środku gorącego żelaza lub lutownicą.

Wypróbuj węże.

W zależności od wymiarów pokazanych na rysunku, cięte z folii dwóch wykrojów. Umieścić je razem i wycofał się z krawędzi 10-15 mm, powoli przesuń krawędź gorącym żelazem lub lutownicą na całym obwodzie formularz. W trzech miejscach w wyniku szwów po bokach, dolnej i górnej wszędzie – zostawić małe otwory. Za ich pośrednictwem można pompować węże powietrzne.

Następnie gotować przedmiotu wzdłuż przekątnych. A być spokojny na szczelność połączeń, kawałki krawędzi oplavte kolejne oznaczało świec, przy użyciu urządzenia, które jest pokazane na rysunku.

Do mocowania uzdy i ogon bardzo gorący gwóźdź wypalić dziury w szwach 5 1-2 mm średnicy.

Gotowy model zrobić. Otwory w zewnętrznej szwu wywaru lub złożone na pół krawędzi wykończenia, zabezpieczyć je spinacz. Szczelność otworów byłoby lepiej, gdyby otwory wstępnie smarowane wazeliną.

Share →