Nadwaga u dziecka: co robić?

Nadwaga u dziecka: co robić?

Kochanie"jedzenie" całego oba policzki i wydaje się, że jego apetyt na co dzień jest coraz większe. Babcia powiedziałaby:"Niech je, zdrowie", Ale czy warto iść na temat dziecka i kłuć wszystkie jego życzenia.

Przecież już zauważono dodatkowy ciężar dziecka.

Dlaczego uważa się, że otyłość zależy tylko od gruczołów usterka. W deystvitelnosti- rzadko jest prawdziwą przyczyną. Główną przyczyną przyrostu masy ciała są: zwiększenie apetytu, dziedziczność, spokój, temperamentu.

Jeżeli rodzice dziecka są narażone na nadwagę, to oczywiście, że dziecko bardziej prawdopodobne, aby być kompletny.

Jeśli dziecko nie jest aktywny, aktywne, a tym samym je dużo, wszystkie składniki odżywcze są przechowywane w organizmie w postaci tłuszczu. Oczywiście dziecko, zamiast owoców, woli zjeść ciasto lub słodycze, będzie ważyć więcej. Po tym wszystkim, główną przyczyną otyłości jest zwiększenie apetytu. Są dzieci, które od urodzenia, ciągle jeść. Ate i znowu.

2-3 miesiące to dziecko już przekracza normę masy i jest duża szansa, że ​​pozostanie tak przez resztę swojego dzieciństwa.

Otyłość u dzieci jest nie tylko konsekwencją zwiększonego apetytu, onomozhet być przyczyną zaburzeń psychicznych. Zazwyczaj tak się dzieje z dziećmi, które są rozpoczynających nowy etap swojego życia, iść do szkoły. Wszystkie dzieci postać jest inna, może to nie jest wspólne, może żywić urazę wobec kolega i nauczyciel może podnieść głos w dziecięcej stresu. Większość dzieci wracają do domu, aby omówić wszystkie problemy z matką i jutro o tych nawet nie pamiętam problemki.

Ale są dzieci, które mają wszystko"obciążenie" będzie nosić w sobie. Dziecko będzie czuć się bardzo samotny, bo to jest tak trudne, wszystko jest nowe i nie możesz znaleźć przyjaciół. W tym okresie, będzie on dążył do zadowolenia w żywności.

Otyłość u dzieci jest często obserwowana w okresie dojrzewania. Organizm potrzebuje odpowiedniej ilości jedzenia, czasem niepotrzebnie. W tym okresie mogą pojawić się pierwsze poświęcenie przeciwnej płci. A jeśli to nie jest przypadek, niektórzy odmawiają jedzenia, podczas gdy inni jedzą cały czas.

Ale jeśli dziecko jest w przedziale 7-12 lat, zyskał na wadze więcej niż norma, nie od razu"bić" alarmu. Z reguły też wybierane bardzo szybko znikają funtów. Nastolatki są dobrze karmione tylko przez dwa lata, a następnie schudnąć.

Oczywiście, jeśli w otyłości wśród dzieci, byłoby to bardzo trudne. Mimo wszystko, trudno jest uprawiać sport, to trudno do gry, w których trzeba mobilność. On stoi sam.

W związku z tym rozwija się szereg zespołów. Nie zapomnij, że dzieci, albo specjalnie, czy nie myśli, nie może powiedzieć coś bardzo przyjemnego dla dziecka, co obrażać.

Jak uniknąć nadwagi?

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że przyczyną otyłości jest zwiększenie apetytu, to matka powinna myśleć. Po tym wszystkim, można zastąpić wysokokaloryczne pokarmy z mniej kalorii. Można zamiast babeczki, serniki, torty dać mnóstwo dzieci owoców i warzyw.

Nie kuś dziecko: nie trzymaj w domu różnorodne słodycze, bo woli dziecka, nie zawsze, ale jeśli jest, to słabe.

Niepożądane jest bezpośrednio powiedzieć dziecku, że jest gruby, on potrzebuje diety. Jakby dziecko nie martwi się o swoją wagę, diety go zbyt mocno. Po tym wszystkim, jak wiele osób dorosłych nie może poradzić sobie z tym zadaniem.

Jeśli ograniczenia dotyczące żywności, odrzucenie stosowania warzyw i słodycze nie są jednoznaczne, a dziecko cierpi, należy skonsultować się z pediatrą. Doktor określić nadwagę, trzeba go zresetować, jak to zrobić i jakie metody. Studiował preferencje dziecka, specjalista zaleci dietę, z którym dziecko będzie łatwiej schudnąć. Należy pamiętać, że trzeba odwiedzić lekarza w okresie diety.

Specjalista określi nie za szybko"stracony" masy ciała lub zdrowia nie jest osłabiona.

Jeśli lekarz nie ma okazję uczestniczyć, trzeba mieć pewność, że dziecko dziennie spożywanego: ryby lub mięsa, 600 g mleka, jaj, owoców i warzyw, co najmniej dwa razy dziennie. Spróbuj wyjaśnić dziecku, co jedzenie to nie boli zbyt dużej wagi na nie.

Zwiększony apetyt jest bardzo często wynikiem emocjonalnego urazu i poczucia osamotnienia. Trzeba spojrzeć na dziecko, porozmawiaj z nim, czy on naprawdę szczęśliwy. Po tym wszystkim, może w sercu, on jest bardzo samotny, brakuje mu uwagi i uczucia.

To może niepokoić niektórych problemów, o których nie ma odwagi powiedzieć.

Otyłość to poważny problem dla każdego dziecka. Doświadczenie dla rodziców. Ale musimy pamiętać, że to nie jest najgorsza rzecz na nadwagę dziecka rozwiązać problem na tyle dobrze, porady ekspertów i pragnienie dziecka, to wszystko okaże się.

Share →