Nadżerka szyjki macicy

Nadżerka szyjki macicy

Er Zia w e m dietetyczne i pięty, Nabłonek pochwy wady obejmujące część szyjki. Zwykle występuje jako skutek zapalenia śluzówki szyjki macicy (patrz, szyjki macicy) lub (rzadko) pochwy (patrz. Pochwy). Pod wpływem stymulacji kabli. wyróżniać się z kanału szyjki macicy, jest maceracja i złuszczanie nabłonka do tworzenia powierzchowne owrzodzenia jasny kolor czerwony (true erozji), krwawienia przy dotknięciu. 7-10 d Powierzchnia ulcer zaczyna być objęte nabłonka, która rozciąga się od strony kanału szyjki – tak zwanego fałszywego erozji, który może występować w wielu lat, co daje nawrotom.

Zazwyczaj, gdy E. Rd. m zainteresowanych pacjentów mucopurulent, co najmniej -. plamienia, ale prawdopodobnie bezobjawowe. Diagnoza umieścić na podstawa badania ginekologicznego. Długotrwałe istnienie nawracające krwawienia E. Rd. m. są uznawane za stan przednowotworowy.

Do leczenia E. Rd. m. we wczesnych stadiach choroby maści stosowanych tamponów. W przypadku błędnego erozji po wnikliwej analizy jego (badanie szyjki macicy w lustrach, biopsji, itp). Zastosuj diathermocoagulation. Konserwacja prewencyjna jest zredukowana do środków mających na celu zapobieganie chorób zapalnych narządów płciowych kobiet, aborcji, zwłaszcza w sprawach karnych.

Lat.: Braude IL Malinowski M, S. Serebrov AI dla natychmiastowe ginekologii. Wytyczne dla lekarzy, Moskwa, 1957.

  AP Kiryushchenko.

Share →