Najbardziej szkodliwe żywności w Rosji

Najbardziej szkodliwe żywności w Rosji

Reklama nie zawsze jest uczciwy wobec swoich klientów, podkreślając jedynie godność promowanego produktu, która w większości przypadków lub słaby, albo mocno przesadzone. Tricky i producenci, ukrywając składu produktu małymi literami na odwrocie etykiety o oryginalnym wystroju i niejednoznacznej nazewnictwa. Przecież niewielu, którzy nie są wykształceni ludzie myśleli o tym «maslitse» — to nie jest masło, i «ser» — nie jest naturalny ser.

Przez prawdziwości reklamy i bezpieczeństwa produkowanych wyrobów są ściśle oglądania organy regulacyjne, instytucje badawcze i naukowców na całym świecie. Dietetycy walczą z McDonalds, lekarzy — z producentami papierosów i rodziców na próżno odwieść ich dzieci z hobby «Kinder niespodzianka»,

Co stoi tam, ale z tego, co jest lepiej dać każdej osobie na pewno decyduje za siebie. Ale wiedzieć, które marki są pomocne, a które są szkodliwe dla zdrowia lub leżą na opakowaniu, że warto każdy.

Napoje 1.Gazirovannie

W ramach Coca-Cola, Pepsi, Sprite i inne «lemoniady» obejmuje wiele sztucznych dodatków (konserwantów, zakwaszające, substancji słodzących, aromatów, emulgatory, barwniki) i różnych kwasów, że puszki po napojach mogą bezpiecznie pisać listy przeciwwskazań: nie zaleca się w ciąży, karmisz piersią, osób z chorobami przewodu pokarmowego, powodując niedobór kamica wapnia.

Wszystko to zostało naukowo udowodnione przez amerykańskich naukowców biorących udział w badaniu wpływu żywności na zdrowie człowieka. A zwykli ludzie w gospodarstwie domowym eksperymentów wykazano, że Sprite rozpuszcza osad wapienny w czajniku, Coca-cola może być używany jako środek do usuwania plam, i Pepsi w nagłych przypadkach z powodzeniem zastępuje przeciw zamarzaniu, jak zamrożone w temperaturze minus dziewięciu stopni.

Nie jest tajemnicą, że chipy są dodawane syntetycznych aromatów i dodatków smakowych. A jeśli palą żetony, zapalają się i palą się wystarczająco szybko. Wynika to z dużej ilości oleju obecnego na powierzchni i mikroskopowych ubytków powstających w czasie ich wytwarzania.

Ponadto klasyczne chipy — Ziemniak — Teraz prawie nikt nie produkuje. Zamiast tego należy użyć mieszanki ziemniaczaną, których treść możemy się tylko domyślać. Więc w Wielkiej Brytanii została uznana przez sąd, że nie są w chipy Pringles produkty ziemniaczane.

W procesie ich produkcji jest wykorzystywana ciasta drożdżowego z niewielkim dodatkiem ziemniaków.

Wśród składników, które są wykorzystywane w produkcji żywności McDonald’s, Burger King, KFC i innych międzynarodowych restauracji fast-food, wiele chemicznych dodatków do żywności i substancji rakotwórczych. Oprócz otyłość i wysoki poziom cukru we krwi we krwi, który został sprawdzony w dokumencie «Dwójnasobny» (Super Size Me), szybkie jedzenie jest niebezpieczne dla ludzkiego systemu nerwowego. Jego regularne stosowanie, zgodnie z badań przeprowadzonych przez Instytut Psychiatrii w Nowym Jorku, w wyniku uszkodzenia struktury mózgu, niszczy tkankę nerwową i wywołuje stan zapalny.

Ponadto «fast food» powoduje u dzieci i dorosłych uzależnienia podobnego leku.

4. bulionowe kostki

Kostki reklamowe Knorr. Maggi, Gallina Blanca obiecuje odżywcze i zdrowe zupy, a także znaczne oszczędności na ich przygotowanie. Jednak, gastroenterologii ostrzegają, że między odżywcze bulionowe kostki bulionu i nie mają nic wspólnego. I wzywa je do rezygnacji.

Głównym składnikiem kompozycji kostki — Sól ta (50-60%). Kolejny trzeci w swoim składzie — glutaminian it (wzmacniacze smaku), który jest głównym niebezpieczeństwo tkwi w tym, że — Silne czynniki rakotwórcze, przyczyniają się do rozwoju raka. Dodatkowo, cocktail niepotrzebnych dodatków kategorycznie przeciwwskazane u ludzi z chorobami wątroby, trzustki i nerki.

Nawet Otto von Bismarck powiedział: «Kiełbasa i polityka: jeśli chcesz z nich korzystać — nie wyglądają jak są one wykonane», Oprócz mięsa na kiełbasy, parówki i kiełbasy już dodano mąkę sojową, kaszę mannę, skrobię, tłuszczu, jak również stabilizatory barwy, środki zwiększające i dodatki smakowe do przyrostu wagi — wody z solą i środka żelującego, lub mączki kostnej. To jest mięso w kiełbasach, nie tylko praktycznie nie występuje, ale to nawet nie czuć, w tym celu, środki aromatyzujące.

Smutne, ale prawdziwe: Nazwa «Kiełbasa doktoranckie» jest obecnie wykorzystywana w celach czysto marketingowych. Oryginalna kiełbasa przepis na moje zdrowie został opracowany w 1936 roku i zawierała, według Wikipedii. 100 kg 25 kg kiełbasy wołowiny najwyższej klasy, 70 kg wieprzowiny, jaj, pogrubienie i 3 kg 2 kg mleka krowiego. To oznaczało, kiełbasa «pacjenci, którzy mają słabe zdrowie w wyniku wojny domowej i despotyzmu królewskiego»,

Nie będziemy angażować się w propagandowe hasła o szkodliwości alkoholu w ogóle, i skupić się tylko na niektórych napojów, które są zagrożeniem dla konsumenta rosyjski, który nie wie (lub nie sądzę), że nie piją piwa, piwa i napojów oraz alkoholu i używek — to zabójcza kombinacja.

Napój gazowany energii alkoholowa Jaguar jest bardzo popularna wśród młodych ludzi, co samo w sobie jest podejrzane, biorąc pod uwagę, że sprzedaż do osób poniżej 18 roku napojów alkoholowych jest zakazana przez prawo Federacji Rosyjskiej. Połączenie alkoholu, kofeiny, tauryny i sody produkuje coraz efekt ciała porównywalne z wpływem narkotyków. Co w 2009 roku i śpiewał Noize MC na festiwalu muzyki niesławny Jaguar Fest, prawie zrównując «Jaguar» od heroiny.

Idealna formuła piwa — słód jęczmienny, chmiel, woda — Dziś to już historia. The Brewers mają pochodzić z technologii, leków i suplementów, które pozwalają produkować piwo tańsze, szybsze i bez słodu. Zamiast jęczmienia dodaje piwa, pszenicy, ryżu, kukurydzy, cukru i różnych enzymów lepszego fermentacji. I to nie jest piwo, pić piwo i zakręty.

Ale nasze prawo nie rozróżnia między nimi, a informacje na etykiecie na kupującego nie można odróżnić jednego od drugiego.

7. Funny nabiał

Wiele produktów mlecznych, szczególnie wykonane dla dzieci, stanowią zagrożenie dla kupujących, którzy kierują się jedynie nazwą produktu i nie zwracać uwagę na jego skład. Chodzi o produkty pomysłowy ukrytego słowa twaróg, maslitse, Frugurt i tym podobne.

Na przykład, «Ser domu» przez Spółkę «Baltkom Uni» z naturalnego sera nie ma nic wspólnego. W jego skład presentedin mleka i tłuszczów roślinnych. I ser «Rastishka» Danone — to nie ser, i deser, a nie do żywności dla niemowląt, uznanego przez FAS w 2009 roku, co wciąż uparcie próbuje przekonać reklamy.

Lód MAXIBON się z wody, serwatka, cukier, tłuszcz roślinny, jak i środki emulgujące, środki stabilizujące, substancje aromatyzujące i inne. Ten produkt lody z definicji, jest zwykle wytwarzany z mleka, śmietany, masła i cukru, nie można nazwać. Lody z tłuszczów roślinnych — melorin go.

Kolejna reklama sztuczka: jak używać słowa «Olej» To może być tylko olej pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego oraz mieszaniny trzeba pisać «rozpiętość»Samo zwinny znalazł sposób — napisać «Maselko» lub «Maslitse», Podobnie jest w przypadku wszystkich rodzajów «Krem» zamiast śmietany i «mleko skondensowane» zamiast mleka skondensowanego.

Share →