Najczęściej zadawane pytania na temat montażu teleskopu

Najczęściej zadawane pytania na temat montażu teleskopu

Obiektyw obiekt Willow – soczewek jest bliżej obiekt do obserwacji.

Obiektyw oko lyara – soczewką, która znajduje się najbliżej oko (Te) obserwator.

Teleskopowe mogą być zbierane z soczewki typu 1, 2 lub 3 (patrz, fig. Poniżej).

Aby określić, jaki wzrost będzie na teleskop, który można uzyskać od soczewek, korzystać z programu Kalkulator Teleskop w sekcji "Program Astro" ,

Tak, to można, jeśli można ustalić ją w soczewkach, jeżeli jego długość jest większa niż lub równa sumie długości ogniskowej soczewki przyszłego teleskopu.

W celu absorpcji światła z promieni wchodzących teleskop nie jest przedmiotem obserwacji (Księżyc, na przykład), a od źródła światła blisko obserwatora (oświetlenie uliczne, okna domów) i pokazuje przedmiot obserwacji. Soczewki teleskop przezroczysta i dlatego przepuszczania światła nie tylko od obiektów osią obserwacji, ale również w tych obiektów, które są ustawione pod kątem do niego. Następnie są one wielokrotnie odbite od ścian rury i interferują ze sobą oraz z obrazu obserwowanego obiektu, dzięki czemu obraz obserwowanego obiektu staje się niewyraźne i zapalić. Jest czynnikiem negatywnym.

To może i powinno być wyeliminowane.

Przysłona jest używany w teleskop refraktor (składającej się wyłącznie z obiektywami), aby zmniejszyć aberrację sferyczną, która zniekształca obraz na krawędziach.

Skorzystaj z programów z "Program Astro", Pokazują one, co jest gwiazda i planety, zanim są w danym czasie w danym punkcie na powierzchni Ziemi.

Aby to zrobić, przeczytaj książkę "Teleskopy dla astronomów amatorów"astronomer.narod.ru/Library/Sikoruk/sikoruk.htm. Do produkcji teleskopu w tej książce będziesz musiał przyzwoitą ilość czasu i dostęp do maszyny do obróbki przedmiotu ze szkła.

Jeśli ani jedno, ani nie inna, jest kupić w lokalnym sklepie "Optyka" soczewka płasko-wypukła 1 i 20 dioptrii, sklep z materiałami biurowymi (średnica 7 i 5 cm, odpowiednio.) – 2 arkusze rysunku papieru A3, 1 PVA kleju, 1 paczkę arkuszach kartonu i czarny tusz do rzęs, sprawiając, że teleskop z tej instrukcji. Za te pieniądze będzie to około 300 rubli, co teleskop zajmie 1-3 dni. W taki teleskop będzie szansą na Księżycu, ale gwiazdy i planety – nie możemy, więc ten wzrost będzie niewielki teleskop – 20x (teleskop wzrost załamywania jest równy stosunkowi soczewek o mocy optycznej użytych w nim).

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć tutaj.

Aby poszerzyć horyzonty proponuję sprawdzić następujące materiały:

Share →