Najlepsze odmiany pieprzu

Najlepsze odmiany pieprzu

Większość odmian i hybrydy słodkiej papryki, którą uprawia, wyhodowana za granicą. Niestety, zagraniczne mieszańce (zwłaszcza holenderski) dziś jest naprawdę najbardziej produktywny. Jednakże oni również wymagają zwykle wyższe i rolniczej techniki, nie mówiąc już o tym, że ich nasiona są znacznie droższe.

Dlatego też, jeśli pamiętać, że amator ogrodnik duże żniwo łatwiej dostać żadnych takich innych odmian i mniej wybredne, a zatem bardziej wiarygodne, że lepiej jest nie mieć do czynienia z nowych odmian holenderskich i „stare cudzoziemcy” jak cud w Kalifornii, od dawna przyzwyczajeni do nasz region, z Mołdawii odmian (są one obecnie uważane za najlepszy stosunek jakości do ceny), a niektóre krajowe, są trochę lepsze od innych, dostosowanych do warunków Ukrainy i Rosji, takich jak klasy karcie Marinkin. „Trochę lepiej” – ze względu na uprawę papryki w otwartym terenie na wiosnę i jesienią jesteśmy jeszcze zbyt zimno i sucho, i nie ma znaczenia ile hodowcy próbowali, w najbliższych dziesięcioleciach całkowicie „lokalny” pieprz jest mało prawdopodobne, a jego uprawy w szklarniach Przeznaczenie gruntu nie jest tak ważne.

Nawiasem mówiąc, wiele odmian papryki, zwłaszcza krajowych początkowo jest do całorocznej szklarni i dobrej opieki, żadna z odmian szklarniowych nie naziemnych dogonić. Nawet „uniwersalne” odmiany, które mogą być uprawiane tam, i tam, w glebie dają znacznie mniejsze plony niż w szklarniach.

Ponadto, różne odmiany papryki dojrzewania (na początku czasów, w średnim i późnym) i odporności na choroby i szkodniki.

Share →