Najlepsze witaminy dla skóry i włosów kobiet

Najlepsze witaminy dla skóry i włosów kobiet

Dziś już chyba nie spotkałem kobiety, która nie będzie w ogóle nic o witaminy i kompleksów witaminowych o ich roli w organizmie znasz.

Witaminy dają nam energię, witalność, a także aktywnie uczestniczyć w procesie metabolizmu. Ponadto, zdrowie i piękno naszej skóry zależy również od ilości witamin w naszym organizmie.

Brak witaminy w organizmie może prowadzić do wielu chorób, na przykład, powodować rozwój chronicznego zmęczenia, łuszczenie skóry, pojawienie się plam starczych na skórze, czarnej oka, łojotok i wiele innych.

Jednakże, biorąc aktywny i niekontrolowany ich może spowodować więcej problemów niż w niekorzystnej sytuacji. Ciało każdego człowieka jest inny, więc zanim wyznaczy kompleksy witaminowe, jest niezbędne do określenia, w których te same witaminy organizm potrzebuje. Przekazać analizę i skonsultować się z lekarzem.

Ale ślepo stosować się do zaleceń lekarzy, nawet specjaliści nauczą się, jakie są witaminy i jak wpływają one na kobiety.

 • Witamina A (retinol), uważa się za lekarza dla skóry. Zapobiega to peeling, zmarszczki, sprawia, że ​​skóra jest bardziej elastyczna, wpływa na nadmierne wydzielanie gruczołów łojowych i potowych, daje człowiekowi jeszcze kolor. Uważany jest za najpotężniejszą anty-starzenia się skóry. Na poziomie retinolu stymuluje odbudowę komórek naskórka, przywracając w ten sposób właściwości ochronne.

  Na poziomie skóry właściwej – na komórki zapewniając „szkielet” skóry, co powoduje, że komórki do produkcji kolagenu i elastyny.

 • Witaminy z grupy B (B1, B7, B12) wyeliminowanie tłustej skóry i skóry głowy, eliminuje podrażnienie skóry.
 • B2 i B6 łagodzi oleistość skóry i zapobiega trądzik, wspomaga gojenie rany i zapaleń.
 • Witamina B6 sprawia, nasza skóra jest odwodniona, naskórek pomaga w walce z czynników zewnętrznych, zwiększenie tempa regeneracji komórek, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry.
 • B5 – łagodzi, nawilża i łagodzi witaminy skóry.
 • Witamina C chroni skórę przed wolnymi rodnikami, sprzyja aktywacji procesów komórkowych.

  Elastyczność i jędrność skóry, również na swoim koncie. On ściąga pory, zmniejsza ekspresję różowaty, przebarwienia i zmniejsza promuje wybielanie ciemne kręgi pod oczami.

 • Witamina D sprzyja tworzeniu ciała w młodym wieku, przyczyniając się do utrzymania wilgoci w skórze.
 • Witamina E jest solidny obrońca przed promieniowaniem UV, neutralizuje wolne rodniki, ma działanie nawilżające i odmładzające. Umożliwia to przedłużyć działanie witaminy A.
 • Witamina C jest stabilny fighter przed przedwczesnym starzeniem się skóry.

  Doskonały do ​​nawilżania i zmiękczania suchą popękaną skórę.

 • Witamina K zmniejsza stan zapalny i obrzęk, wybielić skórę.

Są pewne znaki, które bezpośrednio wskazują na brak niektórych witamin w organizmie.

Na przykład, brak witaminy z grupy B powodują odpadanie skóry i pojawienie się „Zayed” w kącikach ust.

Niedobór witaminy A powoduje łuszczenie się i suchość, zgrubienie skóry.

A jeśli Twoja skóra staje się bardziej wrażliwa i podrażniona oznacza to brak witaminy PP.

Każdy wie, że dotkliwy brak w przeszłości spowodowały szkorbut, a dziś jest poważny problem z regeneracji skóry.

Jeśli twoja twarz jest wyblakły i ma szarawy odcień pilną potrzebę uzupełnienia witaminę E.

Wszystkie te witaminy dać długich i szybkich efektów po spożyciu.

Nasz organizm codziennie wymaga 13 witamin i minerałów: 9. A jeśli wziąć każdy element osobno nie cierpliwość nie wystarczy.

Jak to możliwe?

Po pierwsze, musisz zdecydować, co chcesz spędzić witaminy terapii. Jeśli używasz specjaliści stwierdzili brak konkretnej witaminy, naturalne jest, aby być rozsądne spożywanie pewnych witamin lub leków monovitaminov.

Jeśli w tym momencie nie znalazłem niedobory witamin, jej zapobiec zaleca się przyjmowania witamin i minerałów kompleksów do pełna.

Share →