Najlepszy przepis na domowy likier amaretto

Najlepszy przepis na domowy likier amaretto

W latach 90. ubiegłego wieku Amaretto był bardzo popularny wśród Rosjan. Jest to jeden z pierwszych zagranicznych lekarzy, pojawił się na półkach naszych sklepów, jej przyjemny smak migdałów jest pamiętany przez wielu. Ale stopniowo, napój ten rozpoczął się zapomnieć, a teraz trudno jest znaleźć.

Proponuję, aby rozwiązać problem w najprostszy sposób – przygotowanie domu na specjalne Amaretto receptury. Zrób to łatwiejsze niż się wydaje. Opowiem wam o wszystkich niuansach.

Amaretto – Ten słodki włoski likier ciemnobrązowe twierdza 21-28 stopnie wykonane na bazie migdałów, pestek moreli i przypraw. Amaretto smaku przypomina marcepan – cukierek wykonane z mąki i orzechów. Po raz pierwszy pojawił się w ciecz w regionie 1525 włoskiego Saronno.

Amaretto odnosi się do rodzaju deserów likierów. Może być pijany schludne z lodu lub dodać kubek herbaty i kawy. Amaretto dobrze komponuje się z owocami, czekoladą, orzechami, lody. Inne przekąski do niej nie jest zwykle podawane.

Ze względu na dostępność składników i prostota przygotowania Amaretto likier można zrobić w domu. Podobnie, zgodnie z technologią, można dostać drinka, smak, który będzie jak najbardziej zbliżone do oryginału.

Klasyczny przepis Amaretto

  • Wódka – 0,5 litra;
  • jąderka moreli – 50 g;
  • Migdały – 50 g;
  • wody – 150 ml;
  • cukru – 350 g;
  • cukru waniliowego – 2 łyżeczki;
  • cynamon – 1 szczypta;
  • kawa – 3 g;
  • ząbki – 2 bud;
  • ziele angielskie – 3-4 groch.

Problemy mogą wynikać jedynie z jąderek moreli. Są one trudne do znalezienia w sklepach, więc trzeba wyodrębnić się od pestki moreli. Dzięki złożoności tego procesu w większości domowych receptur jąderka Amaretto nie są używane. Ale bez nich, smak alkoholu nie jest tak intensywny i różni się od oryginału.

jąderka można kupić w sklepie

lub przebić się

Przygotowanie:

1. Wlać migdały z wrzącej wody, zaparzać przez 3-5 minut, czyste.

2. Osusz migdały na złoty kolor na suchej patelni. 1-2 minuty przed końcem smażenia dodać goździki i pieprz.

3. Umyj jąderka moreli, dodać do nich cynamon i dobrze wymieszać.

4. tosty migdały i morele jąderka w sen czystej, suchej butelki lub słoika.

5. Przygotuj syrop cukrowy. Aby to zrobić, wlać cukru do miski z powłoką nieprzywierającą, dodać 50 ml wody i ciepła na małym ogniu, mieszając od czasu do czasu, aż pojawi karmelowy kolor mieszaniny. Następnie dodać cukier waniliowy, 100 ml wody i wymieszać.

6. Powstały syrop cukrowy powoli wlać do słoika orzechów.

7. Po zakończeniu, mieszaninę ochłodzono do temperatury pokojowej i dodano wódka kawy.

8. Butelki szczelnie zamknąć, wstrząsnąć kilka razy i umieścić w ciemnym chłodnym miejscu na 30-35 dni. Podczas infuzji polecam okresowo wstrząsnąć butelką (3-4 razy w tygodniu).

9. Filtr gotowego domu Amaretto przez gazę i przelać do butelek piękne do serwowania.

Share →