Narządy wewnętrzne (ogólne określenie)

Narządy wewnętrzne (ogólne określenie)

Narządy wewnętrzne usytuowane są w organizmie człowieka, głównie w swoich głównych wnęk – klatki piersiowej i brzucha, choć poszczególne narządy w obrębie głowy, szyi i miednicy. Podstawową funkcją wewnętrznej narządów – uczestniczenia w metabolizmie więc są one czasem nazywane roślinach życia.

Narządy wewnętrzne usytuowane są w organizmie człowieka, głównie w swoich głównych wnęk – klatki piersiowej i brzucha, choć poszczególne narządy w obrębie głowy, szyi i miednicy. Podstawową funkcją wewnętrznej narządów – uczestniczenia w metabolizmie więc są one czasem nazywane roślinach życia. Narządy wewnętrzne są: organy trawienne, układu oddechowego, układu moczowego i narządów płciowych. Ponieważ ruch tych ciał wystąpić żywności, moczu i narządów komórki powietrza, większość z nich ma kształt rury, a nie tylko poszczególne narządy w jamie i narządów miąższowych nazywa.

Ściana rurowych (pustych), organy ma trzy błony śluzowej:, mięśni i surowicze. W niektórych narządach zamiast błony surowiczej na zewnątrz jest łącznej osłona – przydance. Ponadto podśluzówkowej wydziela się i dalej podseroznoy podłoża.

We wnętrzu tych zbiorników są intraorgan naczyń krwionośnych i limfatycznych, splotów nerwowych.

Błona śluzowa

Warstwa mięśniowa

Błony surowiczej. jego swobodna powierzchnia pokryta jest specjalnym rodzajem nabłonka, tzw mesothelium. Jego płyn surowiczy komórki wydzielają na zewnątrz, które zwilża­powierzchnia korpusu, zmniejsza tarcie sąsiednich organów. W którym ściana zewnętrznej błonie ciała, smeshaemost ograniczona.

Narządach miąższowych składać klastrów specyficznych komórek, sostavlyayushey podstawie ich­Wu (miąższu), soja­zasilających tkanki, które stawia op­Ghana od powierzchni i wewnątrz ramki obrazu (zrębu) organizacji­i na wylocie­prądy. Część facet­Organy himatoznih nie ma wydalnicze kanałów.

W opisie projekcji piersi i jamy brzusznej na zewnętrzne­Wu powierzchni są­la wykorzystanie ludzkiego­są akceptowane­my atrakcje. I­Wytyczne Kimi są: obojczyk, żebra, przestrzeń międzyżebrowa, mostka, łukiem żebrowym, kręgi, lo­Pątki, klubowe herby, górna ne­Klub przedniej kręgosłupa, spojenie łonowe, więzadła pachwinowego, pępek, sutek piersi.

Ponadto, należy użyć konwencjonalne linie: przód środku­cja, mostek – na prawo i lewo, idąc wzdłuż odpowiedniej krawędzi mostka; połowy obojczykiem pionowo przechodzi przez środek obojczyka; pachowych usunięta z górnej jednej­doły nominalne; Szkaplerz trzymanym pionowo przez dno ostrza, gdy hrabia normalnej pozycji, a z tyłu pośrodku.

Na przednie i boczne powierzchnie brzucha czterech linii izolowanych dziewięć obszarów. Linia pozioma jest rysowany w przednich końcach żeber 10-sza kości, czyli mniej więcej na poziomie najniższych punktach nadmorskich łuki i inne – na poziomie górnych przednich najwyższej kolców biodrowych. Linie pionowe rysowane są symetrycznie na zewnętrznej krawędzi abdominis rectus.

W górnej części żołądka wydzielają nadbrzusza, prawy i lewy podżebrza podżebrza w środkowej sekcji – Pępowinowej w prawo i po lewej stronie, w dolnej części – łonowe, na prawo i lewo pachwiny.

Share →