Nastolatek palenia

nastolatki dla niepalących

Dzieci niepalących – jednym z globalnych wyzwań naszych czasów.

Ryzyko zdrowotne tytoniu znane, ale dzieci i młodzież nadal palić i używać do żucia. Wielu młodych ludzi odebrać te nawyki Statystyki palaczy co roku – w rzeczywistości 90% wszystkich palaczy dorosłych zaczęło się, gdy byli dziećmi. Każdego dnia ponad 3900 dzieci stają się palaczami.

Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że dzieci rozumieją niebezpieczeństwa używania tytoniu. Palenie jest główną przyczyną zgonów, które można było zapobiec, może również powodować raka, choroby serca i choroby płuc. Tytoń do żucia tytoniu bezdymnego (lub śliny), może prowadzić do uzależnienia od nikotyny, raka jamy ustnej, chorób dziąseł i zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, w tym zawału serca.

Udzielanie informacji na temat dzieci na temat zagrożeń wynikających z palenia i tytoniu do żucia i ustalenia jasnych zasad swoimi powodów im pomaga chronić je od tych niezdrowych nawyków. Musisz też wiedzieć, znaki ostrzegawcze dotyczące użycia tytoniu i konstruktywny sposób, aby komuś pomóc pozbyć się nałogu.

Jednym z największych problemów z palenia i tytoniu do żucia ma do czynienia z nikotyny chemicznej. Kto może dać się ponieść nikotyny na kilka dni po pierwszym użyciu tego. W rzeczywistości, nikotyny tytoniu może być wciągająca kokainy lub heroiny.

Nikotyna wpływa na nastrój, a także serca, płuc, jamy brzusznej i układu nerwowego.

Innym zagrożeniem dla zdrowia obejmują krótkoterminowe skutki palenia, takie jak podrażnienie gardła i kaszel. Z biegiem czasu, bardziej poważnych warunków może rozwinąć, w tym zwiększenia częstości akcji serca i ciśnienia krwi, zapalenie oskrzeli i rozedma płuc.

Wreszcie, liczne badania pokazują, że młodzi palacze są bardziej skłonni do eksperymentowania z marihuany, kokainy, heroiny lub innych narkotyków.

Dzieci może być wniesiona na palenie i żucie tytoniu dla wielu powodów – aby wyglądać cool, wygląda starzej niż ich wieku, schudnąć, wydaje się trudne, lub czujesz, niezależne.

Ale rodzice mogą zwalczać tych, czy innych powodów. Jest to konieczne, aby zapobiec dzieci w próbce i używania tytoniu. Ustanowienie dobrej komunikacji z pierwszych dzieci, w celu ułatwienia dyskusji o delikatnych kwestiach, takich jak korzystanie z tytoniu.

W celu zapobieżenia dzieciom korzystanie tytoniu, pamiętam te wytyczne:

– Porozmawiaj o szkodliwości palenia, pożądane jest, aby podać kilka przykładów z życia na drodze, ponieważ nie zmusza dzieci obawiać kary lub orzeczenia.

– Ważne jest, aby nadal rozmawiać z dziećmi o zagrożeniach związanych z używaniem tytoniu na przestrzeni lat. Nawet najmłodsze dziecko może zrozumieć, że palenie jest szkodliwe dla organizmu.

– Zapytaj dzieci są pozytywne i negatywne w paleniu. Bądź słuchaczem pacjenta.

– Czytać, oglądać telewizję i chodzić do kina z dziećmi. Porównaj obraz z mediami, co dzieje się w rzeczywistości.

– Zaangażowanie dzieci w sporcie.

– Pokaż, że cenisz opinie dzieci i ich pomysły.

– Podkreślić to, co dzieci robią dobrze i źle. Pewność siebie – najlepsza ochrona dziecka przed presją złych nawyków.

– Zachęć dzieci, aby uniknąć bliskich przyjaciół, którzy nie szanują ich przyczyny nie palenia.

– Zainstaluj stabilne zasady wykluczające palenia i tytoniu do żucia z domu i wyjaśnić, dlaczego: Palacze brzydko pachną, wyglądają źle i źle, i to jest złe dla ogólnego stanu zdrowia.

Oglądaj cicho dla dzieci po nich. Na przykład, jeśli zapach dymu na ubranie dziecka, staraj się nie przesadzać. Zapytaj o to pierwsze – może on wisiał z przyjaciółmi, którzy palą lub po prostu próbowali jednego papierosa.

Wiele dzieci spróbować papierosa w pewnym momencie, ale nie stają się palaczami.

Dodatkowe funkcje obejmują stosowanie tytoniowego

– kaszel

– podrażnienie gardła

– chrypka

– nieświeży oddech

– zmniejszyła wyniki sportowe

– większa podatność na przeziębienia

– plamy na zębach (podpisuje również zastosowanie do żucia tytoniu)

– duszność

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc:

– Resist wykłady lub odwracając kazanie rady.

– Odkryć, co przemawia z dzieckiem o paleniu i mówić o tym szczerze.

– Wiele razy dzieci nie są w stanie ocenić, jak ich obecne zachowanie może odnosić się do ich przyszłego stanu zdrowia. Tak więc mówić o bezpośrednim downsides do palenia: mniej pieniędzy do wydania na innych zajęć, duszność, nieświeży oddech, żółte zęby i śmierdzących ubrań.

– Trzymaj z najlepszymi zasadami, które można ustawić. I nie pozwól, aby dym dziecko w domu, aby utrzymać pokój.

– Staraj się nie narzekać.

– Pomóż dziecku rozwinąć plan rzucenia palenia informacji i zasobów, a oferta i wzmocnienie decyzji, jak najlepiej zakończyć, jeśli dziecko już pali.

– Podkreślić naturalne korzyści, które przyniosą, dla niepalących: wolność od uzależnień, poprawę kondycji, lepsze formy sport i poprawę zdrowia.

– Zapytaj się na spotkanie z lekarzem, który może być pomocny i może pomóc.

Jeśli palisz, dzieci są szybkie do przestrzegania wszelkich sprzeczności między tym, co ich rodzice mówią i co robią. Mimo wszystko, większość dzieci powiedział, że dorośli z których większość chce być jak, kiedy dorosną, jest ojcem.

Jeśli – palacz: Po pierwsze, rozpoznać, co zrobiłeś błąd, zaczynają palić i jeśli miał okazję, a następnie przekonwertować znowu, nigdy nie zaczął palić. Po drugie, trzeba rzucić palenia nie jest łatwe, a może to potrwać kilka prób i dodatkowych programów pomocy lub grupy wsparcia. Ale twoje dzieci będą zachęcane, bo widzą, że można pokonać swoje uzależnienie od tytoniu.

Share →