Naukowcy wykazały, że w przestrzeni nie jest możliwe w ciążę

Naukowcy wykazały, że w przestrzeni nie jest możliwe w ciążę

NOWY JORK, 16 lutego. W przestrzeni, proces reprodukcji jest niemożliwe, powiedział naukowców z Ames Research Center, która jest częścią amerykańskiej agencji kosmicznej (NASA). Promieniowanie kosmiczne jest szkodliwe dla płodu.

Jeżeli sonda nie będą udostępniane niezwykle skuteczną ochronę przed promieniowaniem, promieniowanie protonowej może zniszczyć zarodek poczęte w przestrzeni. Ponadto promieniowanie kosmiczne wpływa negatywnie na liczbę plemników, tak jałowe w przestrzeni może stać się nie tylko kobiety, ale także mężczyźni, donosi Lenta.Ru.

W świetle tego odkrycia, pomysł, aby wysłać ludzi do kolonizacji innych planet i mnożenia nie, to nie wydaje się do końca prawdą. Podróż do niektórych planet nadających się do zamieszkania, może trwać wiele lat i wieków, więc bez zdolności do uprawiania seksu w przestrzeni i rodzenia nowych astronautów na pokładzie spaceships ludzie po prostu nie można zrobić. I teraz wiemy, że promieniowanie kosmiczne nie zrobi, podsumowuje medikforum.ru.

Naukowcy jednak nadzieję, że ten problem może być teoretycznie rozwiązany. Naukowcy podkreślają, że obecna technologia budowy statków kosmicznych nie zapewniają ochrony przed cząstkami protonów, ale w przyszłości, nauka może rozwinąć dość skuteczny zasięg.

Przypomnijmy, New Scientist niedawno opublikowała artykuł, który mówi, że istnieje ryzyko, że loty kosmiczne byłoby szkodliwe dla kobiet w ciąży i ludzkich embrionów.

"Danio pręgowany zarodków ryby hodowane w niemal całkowitej nieważkości, defekty czaszki"- Wyjaśnia korespondent Sujata Gupta, odwołując się do wyników eksperymentu Sarah Edsoll z Uniwersytetu Mount Saint Vincent. Według niego, nieprawidłowe smażyć urodzili się z jaj, które rozwinęły się w niskiej grawitacji.

Jest to kolejny dowód na to, że przestrzeń – nie miejsce dla prokreacyjnych ziemskie mieszkańców, według autora. Biolog z University of Kansas Joseph Tesch okazało się, że u samic myszy, które w ubiegłym roku były w przestrzeni, odłączony układ rozrodczy. Jak się okazało, że uschło jajniki i represjonowanych geny wydzielania estrogenów.

Share →