Nazwy Dagestanu

Nazwy Dagestanu

Języki Dagestanu górskie Ibe­riyskogo-Caucasion rodziny języków. Jako taki, napisany i analfabetów, jest ich około trzydziestu. Niektóre języków pisanych mają bardzo małą liczbę nośnych (jeden lub więcej wiejskich). Napisane w Dagestanie sześciu języków: Awarów, Dargin, lakierów­ANGIELSKI, Lezgin, Tabassaran kumycki.

Język kumycki, w przeciwieństwie do innych Dag­Język obwodów należy do rodziny języków tureckich.

Nazwy wszystkich ludów Dagestanu, w tym w Kumycy prawie sam. Jednak w­Noszone je w niektórych językach może być inna. Stanowią większość nazw pochodzenia arabskiego. Ostatnio zaczęła przyjmować nazwy osobowe oraz w języku rosyjskim.

Niektóre z oryginalnych nazw z Dagestanu­przechowywane jako część urlopu macierzyńskiego (z rodziny) nazw.

Nazwiska w językach Dagestan oform­lyayut specjalny mnogiej końcówkę. W Avar – al. Iliyasal. „Ilyasova” (nazwa Ilyas); w Lak – hul. Alihul „Alijew” (od Ali

Struktura rodzajowa (lub tuhumnyh rodziny) nazwy, jak ich podstawy zawiera łatwe do­negatywnie nazwy, nazwy miejsce, nazwiska i imiona ethnonymic, t. e. nazwy narodowości.

W językach Dagestan, w tym w-ku­Mixco, z połączenia nazwy klanu, osobistego­Nazwa cja (nazwisko, imię tuhum) pierwsze miejsce, jest nazwisko (nazwiska) w ojca­Pan Mianownik liczby mnogiej, a następnie nazwy osobowej: Lak. Ahmadhal Ali – Ahmed Ali; Kumykskom. Muhtarlany Gazhi

Nazwa rodzajowa jest pochylony w tym przypadku, jeśli nie posiada prywatnego nazwę. W obecności rodziny nazwisko osoby (ogólne, tuhumnyh) imię i nazwisko, co do zasady, nie łuk, t. To jest zawsze z E­przechowywane dopełniaczu i pochyla tylko prywatnego nazwę.

Dokonując różnego rodzaju dokumenty (paszporty, metryki, akt małżeństwa, am­testata opuszczania szkoły, i tak dalej, d) rodziny i nazwy osobowe są zazwyczaj w transliteracji i przyrostków językach Dagestan zastąpiony przyrostków język rosyjski.. – s i – zjadł. Alijew, homary, Akhmedov, Abdullaev et al.

Share →