Nechemodannoe nastroju

Nechemodannoe nastroju

Mobilność siły roboczej w Rosji jest nadal na niskim poziomie

Harfa Gevorkyan

Rosjanie nie zawsze są gotowi, aby przejść do innej lokalizacji nowej pracy. W dziedzinie przemysłu i budownictwa sugestie na temat pracy w innym regionie, biorąc pod uwagę tylko 31% wnioskodawców. Z proporcji wniosków w tej dziedzinie dla zagranicznych kandydatów jest blisko 65%. Nawet mniej skłonni przenieść się do innego miasta do pracy w sferze administracyjnej i gospodarczej – tylko 12%.

Wskaźnik pustostanów w tym sektorze rynku pracy wynosi 42%. Liczby te są publikowane portal rekrutacyjny Superjob.ru. Eksperci przypisują niską mobilność siły roboczej w tym kraju na formalności prawne z ruchu, a także różnorodność na rynku pracy.

Analitycy przypominają portal: 85% regionów w Rosji są dotowane, a to nie może wpływać na regionalny rynek pracy. Redukcje zatrudnienia i spadek popytu na specjalistów – wystarczająco długo trendu w wielu regionach. Taka sytuacja, na przykład, w Omsku i Władywostoku.

To tak zwane city-deprivatory, gdzie rynek pracy jest zmniejszona z każdym dniem. Jednak, aby tu pracować, a nie w pośpiechu, aby zostawić. Analitycy Superjob.ru podkreślić, że w tym samym czasie, poziom płac w obu miastach nie są najniższe w kraju. Według tego wskaźnika Omsk jest na średnim poziomie, a nawet przed Władywostok Jekaterynburgu.

Wynagrodzenia w Władywostoku, zdaniem ekspertów, nie są zainteresowani w pierwszej kolejności dlatego, że „jeść” wysokie ceny żywności i podstawowych produktów.

Na samym czasie atrakcyjnych miast (tzw miasta-atraktory) nie jest tak dużo. „Rynek pracy w Rosji jest nadal koncentruje się w dużych miastach – Moskwa, Petersburg, Jekaterynburg, Nowosybirsk, Niżny Nowogród, Woroneż, Kazań, jak również w regionach, Moskwie i Leningradzie. Pozostaje bez zmian i tendencja do przenoszenia ludzi z Dalekiego Wschodu i Syberii w regionach centralnej „- zauważają naukowcy.

Na szczycie listy miastach atraktorów podzielić Moskwę i regionu Moskwie, Sankt Petersburgu i regionu Leningradu. Ale, według naukowców z różnych branż są inne miasta-atraktory. W przemyśle, na przykład, atrakcyjny wygląd Kaluga i Czelabińsk.

Wskaźnik pustostanów w przemyśle w Rosji średnio wynosi 13%. W regionach Kaluga i Czelabińsk liczba ta jest wyższa o 7%. A co drugi wakat proponuje tu Zamiejscowy skarżącej.

W zakresie budowy portalu miasta-atraktory rekrutacji rozpoznaje Tiumeń i Surgut. Według liczby wolnych miejsc pracy w regionie Tiumeń liderów branży budowlanej, takich jak budownictwo i prace wykończeniowe (14,9% wszystkich miejsc pracy), branży budowlanej, budowy rurociągów (11,9%) i krajobrazu (11,3%).

W zakresie sprzedaży prowadzić Barnauł, Vologda, Jekaterynburg, Kemerovo, Krasnodar, Kursk, Moskwa, Novokuznetsk, Soczi i Surgut. „Nie jest to zaskakujące: firma otworzyła oddziały w różnych miastach Rosji, zyskując kadrę menedżerów sprzedaży i przedstawicieli handlowych. Jednocześnie oferty pracy detaliczna aktywnych sprzedawców „- wyjaśniają naukowcy. Liczba miejsc pracy w tej dziedzinie w Barnauł w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2012 roku wzrosła o 84% w Wołogdy – 60%, w Kursk – 54%.

W dziedzinie technologii informacyjnej miasta atraktory naukowców zadzwonić Jekaterynburg, Nowosybirsk, Iżewsk i Tiumeń.

Cokolwiek to było, ale rosyjski poszukiwanie zostawić swój region ze względu na stabilne i wysokie wynagrodzenia, nie tak bardzo. W dziedzinie przemysłu i budownictwa oferta pracy w innym regionie biorąc pod uwagę tylko 31% wnioskodawców. Z proporcji wniosków w tej dziedzinie dla zagranicznych kandydatów jest blisko 65%.

Nawet mniej skłonni przenieść się do innego miasta do pracy w sferze administracyjnej i gospodarczej – tylko 12%. W tym przypadku, wskaźnik pustostanów w tym sektorze rynku pracy wynosi 42%.

„Średnio 20% Rosjan szukasz pracy, gotowy, aby przejść do innego regionu. Ze względu na niekorzystną sytuację na rynku pracy w wielu regionach, można by przypuszczać, że liczba ta powinna być wyższa. Jednakże, istnieje wiele ograniczeń dotyczących mobilności na rynku pracy w kraju „- powiedział” NIE „szef analityków Superjob.ru Valery Tchernetsoff. Według niej, przyczyny tego zachowania na rynku pracy wyjaśnia kwestie prawne dotyczące rejestracji lub rejestracji. „Wiemy, że pracodawcy są ostrożni kandydatów na stanowiska związane z odpowiedzialności, jeśli nie masz lokalnego zamieszkania. Po drugie, rynek pracy rosyjska jest bardzo niejednorodna pod względem ewentualnego zatrudnienia przez specjalności i godnego wynagrodzenia – wyjaśnia „NIE” ekspert rynku pracy. – Miasta, gdzie to możliwe (szczególnie Moskwa i główne obszary metropolitalne), charakteryzują się wysokimi kosztami utrzymania, w szczególności, drogie mieszkanie.

To znacznie ogranicza liczbę osób, które są gotowe do zamieszkania. Aby przenieść się do innego miasta, trzeba zgromadzić pewną ilość, a przy niskiej płacy regionalnym nie zawsze jest to możliwe. Wreszcie, są inne problemy, takie jak przeludnienie w tradycyjnych przedszkolach i szkołach, dlatego trudno będzie zorganizować dziecku. „

Share →