Nerek Gruźlica (nerki)

Nerek Gruźlica (nerki)

Co to jest gruźlica nerki (nerek)?

Gruźlica nerek – choroby powodowane przez patogeny specyficznych – Mycobacterium tuberculosis (prątek Kocha). 95% całkowitej masy moczowo prątków gruźlicy przyczyną jest ludzki jak i tylko 5% – Mycobacterium typu bydlęcego.

Patogeneza gruźlicy nerek.

Brama wjazdowa lub głównym celem większości znajduje się zazwyczaj w płucach. Rozprzestrzenianie Mycobacterium tuberculosis występuje Krwiopochodne trasy (z krwi). W tym przypadku, bakterie są osadzane w korze nerkowej, co powoduje powstawanie małych ognisk tuberculosis. W większości przypadków, normalnej odporności, zmiany te wystąpienia resorpcji, czyli samoleczenia. Jeśli tak nie jest, to jest tworzony, lub zakażenie uśpiony, lub pożar zaczyna się rozwijać.

Gruźlica nerek często jest jednostronny. Dwustronna gruźlicy nerek, występuje w 30% przypadków. Taki rozkład jest w związku z tym, że do formowania gruźlicy w nerkach, często wymagają dodatkowych czynników lokalnych urodynamicznych: zaburzenie przepływu krwi (wypływ moczu). W ten sposób, dwustronne tuberculosis jest prawie zawsze jednostronne pierwszego. I dopiero czas nieokreślony może spowodować drugiej nerki.

Po wprowadzeniu prątków w klinicznych objawów średnio rozwiniętych nerek po 8 latach.

Klasyfikacja gruźlicy nerek.

Istnieją różne klasyfikacje tuberculosis nerki. Dać klasyfikację opartą na głębokości objętościową procesu patologicznego:

  • Etap I – naciekający (nie niszcząca) gruźlica nerki.
  • Etap II – Początkowy degradacji (rozmiar wnęki nie przekracza 1 cm średnicy jamy. – gra pojedyncza).
  • Etap III – ograniczona destrukcja (duży polikavernozny jaskini lub porażka jednego z segmentów nerki).
  • IV – całkowite zniszczenie (polikavernozny gruźlicę co najmniej 2 segmenty jednej nerki, gruźlicze Roponercze, omelotvorenie nerki).

Jak to jest gruźlica nerki?

W nerce gruźlicy (nerek) bez żadnych szczególnych objawów. W początkowych stadiach choroby objawy kliniczne są zazwyczaj nieobecne. Wraz z rozwojem destrukcyjnych (niszczycielskich) zmiany w nerkach oraz w zależności od stopnia te zmiany mogą być obserwowane następujące objawy:

  • Objawy zatrucia przewlekłego (utrata masy ciała, osłabienie, zmęczenie, stany podgorączkowe).
  • Tępego pobolewania w chorym.
  • Propagację procesu chorobowego w pęcherzu – może pojawić się zjawisko zapalenie pęcherza moczowego (zapalenie pęcherza moczowego).
  • Krwiomocz (krew w moczu).

Diagnosis of Mycobacterium nerki.

Duże znaczenie ma historia (historia i historia życia): zawał gruźlicy w innych miejscach, długotrwały kontakt z chorych na gruźlicę. Najczęściej powtarzające się zjawisko, bolesne oddawanie moczu nieskuteczność terapii przewlekłej wielokrotnie antybakteryjne odmiedniczkowego zapalenia nerek, powinien zaproponować możliwie gruźlicy nerek.

B diagnostyka laboratoryjna Używane bacterioscopy (identyfikacja przez Mycobacterium tuberculosis), mikroskopii badań bakteriologicznych i próbek biologicznych. Powstanie M. tuberculosis w moczu może nosić przerywany (przejściowy charakter). W związku z tym metody laboratoryjne nie zawsze jest możliwe, aby ustalić prawidłowe rozpoznanie.

Aby zwiększyć skuteczność badania laboratoryjne próby prowokacyjne tuberkulina powodujące zaostrzenia, a tym samym zwiększenie liczby bakterii w moczu.

Stosowane są metody instrumentalne: technik RTG, USG nerek. cystoscopy.

Leczenie gruźlicy.

TB leczenie może być konserwatywne i operacyjnym. Farmakoterapia jest możliwe w każdym etapie sposobu, leczenie chirurgiczne prowadzi się tylko na III, IV, stadium choroby.

Leczenie zachowawcze obejmuje leki mają działanie anty-TB (antybiotyki, chemioterapię, pochodne kwasu izonikotynowego), korekta właściwości ochronnych organizmu, reżim, diety, leczenia uzdrowiskowego, klimatycznych.

Share →