Nie mogę zajść w ciążę, przyczyny

Nie mogę zajść w ciążę, przyczyny

29 czerwca 2013 0157

Przyczyny niemożności poczęcia

W celu uzyskania ciąży, niestety, nie wystarczy wspólne pragnienie potencjalnych rodziców. Powody, które mogą mieć wpływ tej funkcji dużo, a jeśli ciąża nie wystąpi, ważne jest, aby zrozumieć, które z nich grał rolę spróbować go naprawić.

Dla właściwego badania i zidentyfikować problem musi oczywiście być stosowane do odpowiednich lekarzy. Uważamy poniżej krótki opis niektórych typowych sytuacjach, które pomogą odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie mogę zajść w ciążę, które mogą być przyczyny?

Kiedy i do kogo udać się do lekarza?

Jajko w organizmie kobiety dojrzewa co miesiąc, a po pewnym czasie, częstotliwość tego zjawiska jest ograniczona tylko (na przykład, nawet w wieku 2-3 lat cyklu 20 w niepłodne). W związku z tym, w młodym wieku i ciąży nie może nastąpić w ciągu kilku miesięcy, a to nie jest powodem do zmartwień.

Kobiety, które mają ponad 30 lat, nie może przystąpić do egzaminu (ginekologa i endokrynologa), ponieważ możliwe jest dalsze leczenie może zająć dużo czasu, w którym spadek i naturalną płodność (płodność).

Tak więc należy wziąć pod uwagę fakt, że z powodu niemożności wyobrazić może odnosić się do zdrowia. Ważna jest jakość nasienia (stężenie plemników i ich działalność), które mają wpływ na stan organizmu jako całości, obecność choroby w obecnych lub skutki wcześniejszych powikłań, palenie tytoniu, alkoholu i, jak wiek kobiety.

Kwestie te są rozpatrywane andrologii. W przypadku niepowodzenia leczenia stosuje się sztuczne (zapłodnienie in vitro).

Nie mogę zajść w ciążę, przyczyny, z których to może być?

Możliwe powody dla kobiet

Alergia na człowieka. W normalnych warunkach, okres owulacji śluz szyjki macicy, powinno pomóc w utrzymaniu rentowności i aktywności (mobilność) plemników. Jednak w przypadku tego schorzenia kobiece ciało wykazuje reakcję ochronną wytwarza przeciwciała przeciwko nasieniu postrzega je jako alergeny, i próbuje tłumić ich zablokować.

Aby potwierdzić tę diagnozę są analizowane śluzu szyjkowego po 4 do 6 godzin po niezabezpieczonym (bez antykoncepcji) stosunku seksualnego w czasie owulacji. W związku z powyższym, jeśli nasienie pochodzi z człowieka, dobrej jakości i plemników w śluzie jeszcze, że mówi do swoich przeciwciał blokujących.

Schorzenie to traktuje się leki. tłumią odpowiedź immunologiczną, oraz stosowanie antykoncepcji mechanicznej (gdy zapobiega kontaktowi spermy i jaj). Jeśli wynik nie został osiągnięty za pomocą zapłodnienia in vitro (IVF, w tym w ICSI).

Brak owulacji. Jak już wspomniano, owulacji (uwalnianie dojrzałej komórki jajowej z jajnika) zachodzi w każdym cyklu, i może być całkowicie nieobecny. Może to być spowodowane nie tylko przez zmiany związane z wiekiem, ale także różne zaburzenia hormonalne w patologii gruczołów wydzielania wewnętrznego (zespół policystycznych jajników, nadczynność tarczycy, hiperprolaktynemia, zmiany spowodowane urazami i guzów mózgu).

Proces dojrzewania wpływa stres jaj fizyczne i emocjonalne, brak i nadmiar masy ciała. W tym przypadku, obróbka jest wykorzystanie leków, które promują owulacji.

Jajowody. W przypadku udanej owulacji komórki jajowej przez jajowodów wchodzi do macicy, więc jeśli ich drożności uszkodzony, nawożenie jest również niemożliwe. Główną przyczyną zapalenia okluzji skutki, które mogą występować zarówno w rurach i macicy.

Ponadto, powodują zakażenia narządów płciowych, takich jak chlamydia, kiła, rzeżączka i inne. Podczas gojenia po zapaleniu rury nie powróci do stanu pierwotnego, więc skoki powstają one zmniejszyć prześwit, zapobiega krzyż częściowo lub całkowicie.

W diagnostyce USG jajowodów, tak szybko, jak najbliższych końców miesiączki. Najpierw wprowadzono do macicy specjalnego roztworu, a następnie obserwowano wnika brzucha (poprzez rurę). Po wykryciu przeszkody wymagają operacji.

Patologii macicy. Może to być endometrioza, co przejawia się nadmierną proliferacją śluzówki macicy (endometrium), pojawienie się na powierzchni kości i bliznowacenia. Inny patologia śluzówki powstawania nowotworu, w tym łagodne. Wszystko, co zapobiega przyłączenie jest już zapłodnionego jaja w macicy.

Niestety, proces ten jest często bezobjawowe i podejrzenia powstaje tylko po dłuższym okresie ciąży. Leczenie może farmakologiczna endometriozy hormonalne (leki) i chirurgii.

Wymienione powyżej choroby mogą pojawić się łącząc ze sobą lub wzajemnie może być konsekwencją. Zdarzają się także przypadki, gdy nie zdiagnozowano żadnego ze znanych patologii, czyli przyczyna pozostaje nieznana.

W każdym razie, jeśli kobieta rodzi się pytanie: Z jakiegoś powodu nie mogę zajść w ciążę, jest konieczne jak najszybciej zwrócić się do specjalistów do analizy, badań i diagnozy. Terminowe interwencja pomoże uniknąć wzrostu procesów patologicznych i utraty cennego czasu.

Macierzyństwo jest szczęście, że zależy od Ciebie!

Zalecamy, aby przeczytać:  Nie mogę zajść w ciążę z drugim dzieckiem, co powinienem zrobić?

Share →